BIEGAS Bolesław (Koziczyn 1877 - Paryż 1954)
brąz patynowany, wys. 46 cm
u dołu sygnatura: `Boleslas Biegas` i stempel odlewni 'Blanchet Fondeur' i nr odlewu: '1/8'
Pochodzenie: Polskie Towarzystwo Historyczno-Literackie, Paryż
D.A. Camels Cohen Paryż
Boleslas Biegas, Sculpures-peitures. Trianon de Bagatelle, Paryż 1992
Reprodukowany w: Reprodukowany w: Boleslas Biegas, Sculptures-peitures. Trianon de Bagatelle, Paryż 1992, s.61; Bolesław Biegas 1877-1954 Rzeźba, malarstwo, Muzeum Mazowieckie, Płock, 1997, s. 70; Xavier Deryng, Bolesław Biegas, Polskie Towarzystwo Historyczno-Literackie, Biblioteka Polska w Paryżu, 2011, s. 61.; Bolesław Biegas 1877-1954 Rzeźba, malarstwo, Muzeum Mazowieckie, Płock, 1997, s.70; Xavier Deryng, Bolesław Biegas, Polskie Towarzystwo Historyczno-Literackie, Biblioteka Polska w Paryżu, 2011, s.61.
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 30 000 - 40 000
cena wywoławcza: Wykup abonament
brąz patynowany, wys. 55 cm
na postawie sygnatura: `B. Biegas i nr odlewu: `3/8`
stempel odlewni: 'Landowski Fondeur 2000'
D.A. Camels Cohen Paryż
Boleslas Biegas, Sculptures-peitures. Trianon de Bagatelle, Paryż 1992
Estymacja: 20 000 - 30 000
brąz, odlew patynowany, drewno dębowe; wys. 92,5 cm, szer. 29,5 cm, głęb. 20,3 cm.
Francja, Paryż, firma odlewnicza Susse Fréres, 1903
olej/płótno,
60 x 47 cm
sygnowany l. d.: `B. Biegas.`
LITERATURA: Bolesław Biegas 1877-1954,
Muzeum Mazowieckie w Płocku, 1997, repr. w kat., s. 128 tabl. 47.
Estymacja: 20 000 - 30 000
olej, płyta
63.5 x 58.4 cm
sygn. p.d.: B. Biegas
Obraz z kolekcji Rona Bernstein'a
Król grzechów (Podróż ducha myśli), 1903
brąz patynowany; wys. 63 cm;
sygn. z boku: Boleslaw Biegas/ Podróż/ Ducha Myśli
olej/deska,
65,5 x 49 cm
sygnowany l. d.: `B. Biegas.`
ESTYMACJA 75 000 - 100 000
Brąz; odlew;
140 x 95 x 30 cm
Sygn. u dołu. Bolesław Biegas/ Ziemia/ Paris 1902
Opisany i reprodukowany: Xavier Deryng, Bolesław Biegas, Polskie Towarzystwo Historyczno-Literackie, Biblioteka Polska w Paryżu Il. str. 156
olej, płótno
60 x 47 cm
sygn. l.d.
wystawiany : Boleslaw Biegas, Muzeum Mazowieckie, Plock 1997, repr. n° 47
bibliografia: Xavier Deryng, Boleslaw Biegas, PTHL, Paris 2011, p. 277 (repr.)
olej/tektura, 27 x 22 cm
sygnowany p. d.: `Biegas`
KOBIETA Z HARFĄ, lata 20. XX w (odlew późniejszy)
brąz patynowany, marmur,
wysokość: 65.7 cm
sygn.: B. BIEGAS 2/8 oraz stempel brązownika
(projekt figurki na korek od chłodnicy samochodu Secqueville-Hoyau)
brąz srebrzony,
10 x 5,5 x 3 cm
sygnowana u podstawy B.Biegas
Brąz patynowany na czarno,
wys. 54, szer. 64 cm
Na podstawie sygn.: B. Biegas Paris 1904 i pieczęć odlewnika: T. ROSS z datą 2009 i nr II/IV
olej, tempera, tektura,
22 x 27 cm;
sygn. p. d.: B. Biegas
olej, sklejka,
43,4 x 36 cm;
sygn. p. d.: B. Biegas
Na odwrocie naklejona kartka papieru z dedykacją pisaną na maszynie SZANOWNEJ I DROGIEJ / PANI BRONISŁAWIE MOŃKIEWICZ / - w serdecznej pamięci / Bolesław Biegas [odręcznie, atramentem] / Bolesław Biegas / Paryż, dnia 25 [odręcznie atramentem] sierpnia 1950 r.
olej, sklejka;
41 x 50 cm
sygn. p.d. B.Biegas
Na odwrocie: pieczątka okrągła: ATELIER * BIEGAS * BOLESLAS
brąz, 56 x 34 x 45 cm;
sygn. l. d.: B. Biegas; edycja: 2/4
Charles Baudelaire, 1904 / 1995
brąz, 66 x 40 x 13 cm;
sygn. p.d.: B. Biegas / Paris; edycja: 1/4
olej, tektura
54 x 44,7 cm
sygn. p.d.: B.Biegas
Portret sferyczny, przed 1923 r.
olej, płótno
97 x 78,5 cm
sygn. p.d.: B.Biegas