HOLZMÜLLER Juliusz (1876 Bolechów - 1932 Lwów)
KOBIETY ZBIERAJĄCE CHRUST, 1916
Akwarela, gwasz, papier; 28,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l. d.: Juliusz Holzmüler | 1916
cena wywoławcza: Wykup abonament
Dworek w Prusinowie, w powiecie Sokal, koło Lwowa
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 23,5 x 32,5 cm;
sygn. l.d.: JHolzmüller / 1895
akwarela na papierze, 29 x 43 cm,
sygn. d.śr.: Juliusz Holzmźller 1904
sygn. p.d.: Juliusz Holzmźller
sygn. l.d.: Juliusz Holzmźller
akwarela, gwasz, papier, 21 x 29 cm;
sygn. p.d.: Juliusz Holzmüller
akwarela, gwasz, papier,
40 x 53,3 cm (w świetle oprawy);
gwasz, papier kremowy, 22,5 x 34 cm
sygn. l.d.: Juliusz Holzmuller / 1917
akwarela, papier, 42 x 65 cm;
sygn. l.d.: Juliusz Holzmuller / 1911
CZTERY PORY ROKU, WIOSNA, 1909
Akwarela, gwasz, papier; 24,5 x 34,5 cm
Sygnowany l. d.: Juliusz Holzmüller 1909
CZTERY PORY ROKU, LATO, 1909
CZTERY PORY ROKU, JESIEŃ, 1909
Sygnowany p. d.: Juliusz Holzmüller 1909
CZTERY PORY ROKU, ZIMA, 1909
WĘDROWNA SPRZEDAWCZYNI, Wiedeń, 1909
Akwarela, gwasz, papier naklejony na deskę; 23 x 32 cm w świetle
Sygnowany l. d.: Juliusz Holzmüller Wiedeń 1909
akwarela/papier, 24 x 33 cm
sygnowany l. d.: `Juliusz Holzmüller`
akwarela/papier, 24 x 33 cm,
sygnowany u dołu: `Juliusz Holzmüller`
akwarela, papier,
42 x 66 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Juliusz Holzmźller / 1911
akwarela, gwasz na brystolu,
28 x 44 cm,
sygnowana p.d. "Julius von Holzmuller / 1905" (wyblakłe) i "Juliusz Holzmuller / 1905"
akwarela, gwasz, wym.: 63,5 x 30,5 cm
sygn. l.d.: Juliusz Holzmüller