WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, tektura, 12,8 x 21,3 cm
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000530
*droit de suite
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, kremowy papier, 31,5 x 22 cm
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000534; napis odręczny ołówkiem: 1909
*droit de suite
olej, deska, 23,5 x 33,3 cm
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000420 4 [ostatnia cyfra dopisana ręcznie]
*droit de suite
Altana o zachodzie słońca, 1904
olej, tektura, 20,7 x 13 cm
sygn. p. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. wiązany WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 00074
*droit de suite
Martwa natura z amorem i peoniami
olej/płótno, 50 x 65 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'WWeiss'
Akt - Czytająca modelka, ok. 1920
piórko, tusz lawowany, papier; 39,5 x 28,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
na odwrocie opis autorski: W. Weiss / Akt / N 17a (czerwoną kredką); oraz nalepka Antykwariatu krakowskiego Fr. Studzińskiego;
olej, płótno; 65 x 61 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
na odwrocie nr 1219 oraz faksymile podpisu artysty WW dwukrotnie wybita liczba 4.
Akt żeński siedzący na krześle, po 1912 r.
olej/płótno, 98,5 x 60 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'WW'
na odwrociu stempel z numerem ze spuścizny artysty: '0634' oraz pieczęć z faksymilowym podpisem artysty: 'WW'
PEJZAŻ Z SAMOTNYM DRZEWEM - MOTYW Z KALWARII
olej, płótno naklejone na tekturę
48,5 x 67,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: WWeiss (inicjały wiązane)
olej, płótno
96 x 81,5 cm
sygn. p.d.: WW (monogram wiązany)
Na odwrocie stempel z numerem katalogu kolekcji rodzinnej i faksymile monogramu artysty: 0612 | WW 3
Olej, płótno, 66 x 50 cm,
sygn. p.d.: monogram wiązany WW.
sygn. p.d.
ołówek, akwarela, papier
27.5x19.5 cm (w świetle passe-partout)
akwarela, papier: 22 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW;
Na odwrocie napis ołówkiem: 1912 oraz stempel owalny z napisem:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: W Weiss
Aneri malująca na plaży, Jastrzębia Góra 1937
olej, płótno; 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss
olej, płótno, 73 × 59,2 cm
sygn. w p. d.: WWeiss
na odwrocie nalepka depozytowa z nr 1124 z opisem obrazu
olej, płótno, 50,5 × 65,5 cm
sygn. l. d.: WWeiss
na odwrocie oznaczenia inwentaryzacji spuścizny po artyście: 1145/WW
Pejzaż z Riwiery Francuskiej, około 1925 r.
olej, płótno naklejone na tekturę, 38 × 43 cm
sygn. l. d.: WW, na odwrocie pieczęć z faksymile podpisu artysty
Wenecja - Przystań na Canal Grande I
akwarela, papier; 21 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: WW / 1913 (ołówkiem);
na odwrocie napis: N.2 / Venezia Przystań na Canal Grande I (ołówkiem) oraz dwukrotnie powtórzony nr: 847 (flamastrem i ołówkiem); i data: 1913 (ołówkiem).
Olej, płótno naklejone na tekturę; 32,7 x 45,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: WWeiss