KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
PORTRET PANI W CZARNEJ SUKNI, 1927 r.
Olej, tektura; 68,5 x 47,5 w świetle ram
Sygnowany czarnym olejem po lewej: A. Karpiński | 27
Na odwrocie ołówkiem napis: Studyum portretowe | popiersie młodej kobjety | (...) 1927 | A. Karpiński
cena wywoławcza: Wykup abonament
PORTRET PANI W ZIELONEJ SUKNI, 1927 r.
Olej, tektura; 80,6 x 69,8 cm w świetle ram
Sygnowany brązowym olejem po prawej: A. Karpiński | 1927. | III
Na odwrocie nalepka z opinią autorstwa Leszka Ludwikowskiego z 1975 r. potwierdzającą autentyczność obrazu.
"Martwa natura z bukietem róż"
olej, tektura
sygn. l.d.: A. Karpiński
wym.: 57 x 71 cm
olej na tekturze, 47 x 65 cm, sygnowany p.d.: "a.Karpiński"
olej, tektura, 94,5 x 69,5 cm; sygnowany i datowany w lewym
dolnym rogu: A. Karpiński / 1926. V.
na odwrociu napis (zapewne ręką artysty): Helena Poratyńska / urodz. dnia 15.12.1909 / malował we Lwowie - w maju 1926 / Alfons Karpiński
olej, tektura
69,5 x 99,5
Portret damy w kapeluszu, 1914
olej, tektura
59 x 45,5 cm
olej na tekturze, 38,5 x 54 cm, sygnowany po prawej w środku: "a.Karpiński".
Złociste wnętrze filiżanki działa jak kamerton tonacji obrazu.
olej na tekturze, 50 x 66,5 cm, sygnowany po prawej "A.Karpiński", na odwrocie pieczątka: "A. Karpiński Kraków ul.Floriańska 19" oraz własnoręcznie: "Róże żółte mal. A. Karpiński"
MARTWA NATURA Z KWIATAMI w WAZONIE I ZEGAREM
olej na tekturze, 47 x 65,5 cm, sygnowany po lewej: "a. Karpiński"
olej na tekturze, 67 x 97 cm sygnowany l.d.:"a.Karpiński"
olej, tektura, 35 x 50 cm;
sygn. l.d.: aKarpiński
Studium dziewczynki w stroju krakowskim
ołówek, papier, 31 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: A. Karpiński
Na odwrocie: szkic wiejskiej kobiety (ołówek, akwarela)
olej, kredka, tektura
48,7 x 48,8 cm