MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)
Gwasz, karton; wym.: 56 x 76 cm; sygn. w obrębie kompozycji: Zbigniew Makowski VIII 1968; na odwrocie noty kolekcjonerskie. W 1970 artysta powrócił do tematu tworząc nową, Incipit Lux II. Prace były wystawione w Galerie Alice Pauli w Lozannie w 1970 i 1971.
* opłata wynikającą z tzw. droit de suite
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier, 56 x 75,5 cm
sygn. p.d.: Zbigniew Makowski
na odwrocie nalepka z Gallery K w Waszyngtonie
technika mieszana/papier, 54 x 78,5 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'Zbigniew Makowski VI 1966 Warszawa'
…jeden z tych wielkich obrazów…, 1975 r.
gwasz/papier, 27,5 x 37,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u góry: '…une de ces GRANDES IMAGES… Zbigniew Makowski VIII. 1975.'
olej/deska, 104,5 x 25 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie:
Zbigniew Makowski | 1982
MALOWANE LABIRYNTINNY, 1963 r.
tusz/papier, 47,4 x 64,4 cm
sygnowany p.g.: Zbigniew Makowski 1963
na odwrocie napis: "iTER 1963"
tusz, akwarela, gwasz/papier, 57 x 77 cm
sygnowany l.g.: Zbigniew Makowski IX. 2009, mi parea
opisany pismem odręcznym na odwrocie:
2009 "MI PAREA [-małe]" / 57 x 77
- Zbigniew Makowski. Nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego 2012 za 2011, XI edycja [kat. wystawy], Oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, ZPAP Okręg Gdański, Płocka Galeria Sztuki, Gdańsk 2012
(repr. na okładce kat. i na s. 34).
olej/ceramika, wys.: 5,5 cm, śr.:28 cm
sygnowany: 'Zbigniew Makowski fec.III.1973'
A i co było do powiedzenia: powiedzieliśmy niemal wszystko..., 1963 r.
akwarela, tusz/papier, 48 x 64,5 cm
u dołu dedykacja : Dla Jerzego i Dobrochny Olkiewiczów - I-1964'
To o bizantyjskich kapitelach..., 1961 r.
akwarela, tusz/papier, 36 x 47,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Zbigniew Makowski 61'
Na odwrociu dedykacja: 'Dla p. Aleksandra Hemisza | Zbigniew Makowski, Wenecja, 1961'
olej/płótno, 45 x 25 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Zbigniew Makowski | 1968'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy
akwarela, tusz, gwasz/papier, 30 x 23,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: 'Zbigniew Makowski 1964.'
akryl/płótno, 73 x 60 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Zbigniew Makowski 2003'
opisany na bnlejtramie długopisem: ' "Apparve-Prima" 73 x 60', 'APPARVE-PRIMA, 2003 | AKR/PŁ'
gwasz, ołówek, tusz/papier, 35 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowabny, datowany i opisany u góry: 'Zbigniew Makowski f.VII · 2013 · '
akwarela, tusz, gwasz/papier (w świetle passe-partout), 40 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Zbigniew Makowski f. | 19 · VIII · 1990'
akwarela, tusz, papier szary
24,4 x 31,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. dwukrotnie: - p.g.: Zbigniew Makowski fec 1978; - p.d.: Biała Chmura | Zbigniew Makowski IV 1978;
dedykacja l.d.: dla J. A. Jakimowiczów - X. 79. Zb. M.
olej, płótno
80 x 55 cm
sygn. p.g.: Zbigniew Makowski f. 1997.