WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
olej, tektura; 24,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile monogramu wiązanego WW oraz numerem 000450 z dopisaną cyfrą 4.
Widok na Planty z okna pracowni na Podzamczu, 1912
akwarela, kremowy papier żeberkowy; 31,5 x 23,6 cm;
sygn. oł. l. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000732;
Napisy odręczny ołówkiem: widok z okna pracowni na Podzamczu na Planty / 1912
ołówek, papier szary: 36,2 x 42 cm;
sygn. l. d.: WW;.
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 0032788
olej, tektura; 22,5 x 30 cm;
sygn. p.: WW (mon. Wiązany)
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000707;
U dołu z prawej wtórny napis: flirt
olej, płótno, 70,5 x 50,5 cm
sygn. p.d. monogramem wiązanym WW
na odwrocie pieczęć artysty WW/3 0487
olej, płótno; 64 x 49,2 cm w świetle ramy;
sygn. lewy bok: WWeiss;
na odwrocie ramy oznaczenie: PT 332 [I] 86
olej, tektura; 12,6 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000687, obok dopisane 4;
Napisy odręczny ołówkiem: Kalwaria bramka przy domu oraz 329
piórko, tusz, papier: 21,7 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: WW;.
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 005468
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 22,5 x 31,5 cm;
sygn. p.: WW / 1915
Na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku faksymile mon. wiązanego WW), niżej numer ze spuścizny artysty: 000991;
U dołu z prawej wtórny napis: Wiedeń 1915 (ołówkiem)
pastel/papier, 90,2 x 62,4 cm
Kwiaty - Astry w szklanym wazonie
olej, papier naklejony na tekturę; 62 x 48 cm;
sygn. p. d.: WWeiss.
olej, płótno; 65 x 50,5 cm;
sygn. p. g.: WWeiss;
na odwrocie nalepka wystawowa z TZSP w Warszawie (?) z nr 16535 z nazwiskiem autora i tytułem: Półakt; na blejtramie napis autorski (?): W. Weiss "Modelka" (wł. pr.).
Wesołe miasteczko - kolorowanie koników, 1946 r.
akwarela, ołówek, papier, 21,5 × 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: WW, na odwrocie: stempel owalny z napisem:
ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY
(w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty: 001689,
datowany ołówkiem p. d.: 1946
akwarela, papier, 43,5 × 28,5 cm w świetle ramy
(w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty: 001531,
oraz datowany ołówkiem p. d.: 1925
kredka czarna, akwarela, papier, 38,5 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem śr. d.: WW, na odwrocie: stempel owalny z napisem:
(w środku mon. wiązany WW); niżej numer ze spuścizny artysty: 004246
akwarela, ołówek, papier, 21 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: WW
na odwrocie na doklejonej karteczce stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW
DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY (w środku mon. Wiązany WW);
niżej numer ze spuścizny artysty: 001070
tusz, papier, 32 × 22 cm, sygn. p. d.: WW
na odwrocie numer ze spuścizny artysty: 0043459
oraz Wweiss (faksymile)