SICHULSKI Kazimierz (1879 - 1942)
gwasz, akwarela, papier jasnobrązowy, 44 x 67 cm w świetle oprawy,
sygn. p. d.: 923/ SICH, na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego z Wrocławia
cena wywoławcza: Wykup abonament
Scena symboliczna - Bogini Isztar z Gilgameszem
akwarela na podrysowaniu kredką, papier;
68,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Sichulski
pastel/papier naklejony na płótno, 75,5 x 149 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Sich 07.'
litografia, karton; 15 x 15 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR", rys. Kazimierz Sichulski, nakład Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
sygn. p. d.: Sichulski
litografia, papier; 15 x 15 cm (w swietle p-p);
opis l. d.: STANISLAW WYSPIAŃSKI
akwarela, gwasz(?), papier,
85 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Sichul /1938
akwarela, papier; 85,5 x 55 cm ( w świetle oprawy); sygn. p. g.: Sichul/ 1935
Znakomite studium huculskiego skrzypka autorstwa mistrza tematyki huculskiej.
Słoneczniki. Przed chatą w Bronowicach, ok. 1905
Olej, płótno; wym.: 71 x 91 cm; sygn. p. d.: Bronowice/Sichulski. Na blejtramie naklejka składu papieru i materiałów piśmiennych Juliana Kurkiewicza przy Małym Rynku w Krakowie. Stan zachowania: wymaga konserwacji.
Praca pochodzi ze zbiorów Henryka Sienkiewicza.
Gwasz, akwarela, papier; wym.: 30,1 x 22,9 cm; sygn. p.d. Sichul.
Portret konny Zygmunta Zubalewicza, 1905
Olej, płótno; wym.: 87 x 109 cm; sygn. p.d.: Kochanemu Zygmuntowi Sichul 05. Na odwrocie opis autorski: "Zubalewicz". Obraz po konserwacji.
gwasz, akwarela, papier jasnobrązowy, wym. 44 x 67 cm w świetle passe-partout,
sygn. p. d.: 923/ SICH. Na odwrocie stempel zakładu ramiarskiego z Wrocławia
olej, sklejka; 81 x 113 cm;
sygn. l. d.: Sichulski
węgiel, papier, 62 x 47 cm w świetle oprawy; jest to pierwowzór do grafiki opublikowanej w dziele: Władysław Jarocki, Kazimierz Sichulski, Teka Lamus (20 litografii), wyd. Alfred Matejko, Lwów 1912 r., nakład 150 egz.; kamienie zniszczono
technika mieszana, karton, 54 x 40,7 cm,
sygn. l.g.: Sich 1913
Projekt - karton do witrażu,
tempera na kartonie, 122 x 87 cm, sygnowana p.d "Sich”
TZSP Zachęta, październik 1926 r. wystawa monograficzna prac K. Sichulskiego
Reprodukowany na okładce:
Gazeta Warszawska Poranna. Niedzielny Dodatek Ilustrowany. R. CLII 24. X. 1926, "Z wystawy obrazów Kazimierza Sichulskiego w Zachęcie”.
Reprodukowany i omówiony w: Władysław Kozicki Kazimierz Sichulski. Monografie artystyczne T. XIX, Warszawa 1928.
olej, tektura
34 x 23,3 cm
sygn. p.d.: Sich 923
autorska dedykacja l.d.: Kochanemu Pawłowi (?)
Na odwr. nalepka wystawy Leon Wyczółkowski i jego uczniowie w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy z datą trwania wystawy 18 maja - 30 września 1994, metryczką obrazu i numerem kat. 8. Na nalepce dwa stemple Muzeum.
Obraz reprodukowany lub opisany w:
- Leon Wyczółkowski i jego uczniowie [scenariusz wystawy i katalog E. Sekuła-Tauer], Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Bydgoszcz 1994, s. nlb, nr kat. 8.
litografia, papier; 18,7 x 16,5 cm;
praca pochodzi z teki "XXX KARYKATUR"
rys. Kazimierz Sichulski, nakład
Władysław Teodorczuk i Spółka w Krakowie
litografia, papier;
15 x 15 cm (w świetle oprawy);
praca pochodzi z teki "XXX
KARYKATUR"
nakład Władysław Teodorczuk
i Spółka w Krakowie