KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)
tusz, gwasz, papier, 34,5 x 24 cm,
sygn. l.d.: TKantor, opisana p.d.: stary człowiek
cena wywoławcza: Wykup abonament
flamaster, papier, 29,5 x 21 cm,
opisany w obrębie kompozycji w języku niemieckim oraz u góry: "I Kostum/Jonesco/Nashorner"
monotypia, karton, 29,5 x 42 cm,
sygn. l.d.: TKantor, opisana i dat. ołówkiem na odwrocie "bez tytułu" 1958
olej, płótno, 50 x 60 cm
sygn. p.d.: Kantor; na odwrocie: T.KANTOR/8.1961.MARSTRAND
metal, 47 x 27 cm
sygnowany: T. Kantor
proweniencja: zakup bezpośrednio od artysty, kolekcja prywatna
olej, płótno, 80 x 100 cm,
sygn. p.d. Kantor
opisany na odwrocie: T.KANTOR/III 1961/CRACOVIE
SZKIC POSTACI SCENICZNEJ, lata 80. XX w.
tusz pióro, collage, papier kremowy (na odwr. czarny)
27,5 x 19 cm (w świetle passe-partout)
olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany p.d.: ‘Kantor’
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘T. KANTOR | II 1964 | CHEXBES | LE ROCHER | “Object picturial”’
na blejtramie stemple: ‘Kolekcja Fibak Monte Carlo’
Posłaniec - projekt kostiumu do sztuki Antygona, przed 1957
gwasz/papier, 44 x 35 cm
u dołu autorski podpis: Posłaniec
pastel, tektura, 36,3 × 34,8 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: T. Kantor
na odwrocie pejzaż z drzewami
tusz, piórko, tusz lawowany, pędzel, papier; 27,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T Kantor.
Ukrzyżowany - szkic do sztuki teatralnej
flamaster, pastel, papier; 17,5 x 22,5 cm;
sygn. p. d.: t kantor (kredką).
BEZ TYTUŁU (POSTAĆ Z OBRAZEM), ok. 1987
tusz sepia, pióro, papier kremowy
32 x 25,8 cm
sygn. p.d.: Kantor
tusz pióro, akwarela, papier kremowy
18 x 26,5 cm
w p.d. rogu okrągły autorski stempel z napisem w otoku: t. Kantor, na nim sygnatura odręczna tuszem: T. Kantor
Projekt plakatu do przedstawienia Umarła klasa na dziesięciolecie spektaklu, 1985
technika własna (kredka, flamaster), papier; 30 x 21 cm;
sygn. i opisany p. g.: CRICOT / KANTO / 1985 / 1975.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1963 | Kantor'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | "PEINTURE" | 1963'
na blejtramie nalepka z Städt. Kunstgalerie Bochum
olej, płótno, 60 x 80 cm
na odwrociu: "T. Kantor / Kraków X 1956 / wystawy: WARSZAWA - SALON PO PROSTU / BELGRAD / LUBLANA / ZAGRZEB"; na ramie naklejka REMPEX
tech. mieszana, płótno, 80,7 x 99,8 cm
sygn. p.d.: Kantor
opisany na odwrocie: T. KANTOR HAMBURG VI 1961
tech. mieszana, płótno, 80,3 x 99,5 cm
sygn. p.d.: Kantor 1/1962
opisany na odwrocie: 40 points T. KANTOR PARIS 27 I 1962