KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)
tusz, kredka, papier, 16 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: T. Kantor
cena wywoławcza: Wykup abonament
Projekt scenograficzny : "Balladyna" 1974
tusz, kredka, olej, papier, 24,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: kantor, w p. d.: Tadeusz
PANNY KĄPIĄCE SIĘ, PROJEKT DO POWROTU ODYSA,1944-45
technika własna na sklejce,
40 x 50 cm,
sygnowany p. g. "Kantor", potwierdzenie autorstwa przez Józefa Chrobaka
KARTKA ZE SZKICOWNIKA(szkic teatralny)
tusz na papierze, 30 x 20,5 cm,
sygnowany u dołu po prawej "TKantor", na odwrocie pieczątka własnościowa "Andrzej Majewski Archiwum"
kredka, papier, 19 x 27,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: 11.1966 / Kantor
Olej na płótnie, collages 120 x 110 cm
Nie sygnowany
Tusz, kredka, papier; 38,5 x 28,8 cm w świetle passe-partout
Sygn. l.d.: T Kantor; p.d.: 1947
Tusz, pastel; 29,5 x 21 cm w świetle passe-partout
Sygn. p.d.: T Kantor; w tle po prawej stronie napis: Odys
Na odwrocie nalepka: TADEUSZ KANTOR | "Ulisses" | 1944 1986
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepka Galerii Foksal z 1970 r. z wystawy 40 Multiportów
Olej na płótnie 72 x 92 cm
Sygnowany p.d. - "Kantor"
Opisany na odwrocie "T. Kantor / Kraków / IV 1960"
PEJZAŻ - WIEJSKA SCENA FANTASTYCZNA, przed 1947
olej na płycie pilśniowej, 62 x 52,5 cm, sygnowany po lewej "Kantor"
sygnowany p.d.
collage, pastel, papier
28x18.5 (w świetle passe-partout )
STUDIUM MŁODEJ KOBIETY, lata 30. XX w.
Ołówek, papier; 83,4 x 58,7 cm (w świetle passe-partout)
kredka, węgiel, papier, 68 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: T. Kantor
sygn. l.d.dat. p.d
tusz, ołówek kredka papier
38.3x28.5
Projekt inscenizacyjny dla Teatru Cricot 2
technika mieszana, olej, gwasz, flamaster, karton, 31 x 41 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.: T. Kantor
litografia, papier, 29,5 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d. - Turcoiret II / T. Kantor
rysunek, flamaster, tusz, kredka, akwarela, papier,
27 x 30 cm (w świetle passe-partout); w p. d. napis: szatniarze