AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)
ołówek na papierze, 23 x 26,4 cm, sygnowany p.d. "Axentowicz"
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel, tektura
98 x 68,5 cm;
sygn. l.d.: T Axentowicz.
Na odwrocie sygnatura autorska T. Axentowicz / Kraków 1936; stempel Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie.
pastel, kredka, płótno naklejone na tekturę ,
67 x 51.4 cm
sygnowany po lewej: T. Axentowicz
pastel, papier
wym.: 69x49 cm
sygn. l.śr.: T. Axentowicz
olej, deska
31,5 x 23 cm
Dziewczyna z zielonym dzbankiem
pastel, akwarela, tektura, wym.: 70 x 50 cm
sygn. l.d.: T. Axentowicz
pastel, tektura, wym.: 45, 5 x 57, 5 cm
sygn. p.d.: T. Axentowicz
olej na tekturze, 39,5 x 35 cm,
sygnowany p.d. "T.Axentowicz"
Pastel na papierze 61 x 48 cm
Sygnowany p.g. - "T. Axentowicz"
olej na sklejce, 32 x 27 cm
sygn. po lewej: "T.Axentowicz"
olej, deska 44 × 32,5
sygnowany u dołu po lewej: "T. Axentowicz",
na odwrocie dwie pieczątki: "R. Aleksandrowicz, Kraków, Basztowa 12"
PORTRET MŁODEJ KOBIETY W BŁĘKITNEJ SUKNI, ok. 1920-25
Papier, pastel, 61,5 x 47,5 cm
sygn. p. d. czarną kredką: T Axentowicz
MŁODOŚĆ I STAROŚĆ, ok. 1900 r.
Akwarela, pastel, papier 63 x 47,5 cm w świetle ramy
sygn. pd. białą kredką: T. Axentowicz
olej, deska;
35 x 27cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: AXENTOWICZ | 1892
Portret młodej kobiety z perłowym naszyjnikiem
pastel, papier, 73 x 51 cm; sygn. l.d.: T. Axentowicz
pastel na tekturze, 48,5 x 33,5 cm
w świetle p-p, sygnowany p.g. "T.Axentowicz", na odwrocie (na tekturze) pieczęć magazynu pzryborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie.
PORTRET MŁODEJ KOBIETY, 1937 r.
akwarela, pastel, tektura, 69 x 49,5 cm
sygn. po prawej, w połowie wysokości, czarną kredką: T.Axentowicz
Olej, tektura; 42 x 51 cm
Sygnowany czarnym olejem u dołu: T. Axentowicz
Olej, płótno; 48 x 68 cm
Sygnowany czerwonym olejem l.d.: T. axentowicz
Na odwrocie pieczątka składu przyborów malarskich:
"ISKRA & KARMANSKI"