NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)
ołówek, akwarela, papier;
19 x 13,7 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: J.N.
cena wywoławcza: Wykup abonament
serigrafia barwna, papier, 66x57 cm
sygn. l.d.: ed. 55/60
sygn. p.d.: Jerzy Nowosielski 1998 r.
olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI 1978`
- dar od artysty, lata 80. XX w.
- kolekcja prywatna, Kraków
akryl/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI`,
na odwrociu naklejka wystawowa Triennale Sztuki w New Deli
na blejtramie napis: `WŁASNOŚĆ H. ZADREJKO` oraz częściowo widoczna data: `1977`
Malowany: luty 1977
- 12 kwietnia 1979 obraz otrzymała w prezencie Pani Helena Zadrejko (polska malarka, mieszkająca w Atenach w Grecji)
- New Dehli, Triennale Sztuki Współczesnej, 1977
olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany na odwrociu `Jerzy Nowosielski`
- zakup od artysty
- BWA Kraków (Bunkier Sztuki)
- Kraków, aukcja na początku lat 90. XX w.
- Galeria Fibak
- Fundacja Ryszarda Krauze
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Karlskrona, Szwecja, Blekinge Museum, wystawa indywidualna, 15 V - 15 VI 1978
- Jerzy Nowosielski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Galeria "Zachęta" w Warszawie, 1993, il. II. 28, s. 135.
- Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich , Kraków 2003, il. 548, s. 377
Linoryt; wym.: 150 x 100 mm;
sygn. oł. p.d.: Jerzy Nowosielski, p.b. data. Wkładka do katalogu: Jerzy Nowosielski, Galeria Krzywe Koło, Warszawa, wrzesień 1960
serigrafia barwna; papier
98,3 x 68,5 cm (w świetle ramy);
pod obrazem napis p. d.: Jerzy Nowosielski
serigrafia, papier,
wym. w świetle p - p.: 44,5 × 40 cm
sygn. ołówkiem: Jerzy Nowosielski 95
edycja 95II/21/30
olej, płótno; 46 x 33 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1995
na odwrocie potwierdzenie autentyczność od poprzedniego właściciela, który otrzymał obraz bezpośrednio od artysty.
olej, płótno, 64,5 x 50 cm;
na odwrocie napis: JERZY NOWOSIELSKI 1958
Bez tytułu (witraż), 1984-1992 r.
gwasz na kartonie, 32,5 x 22,8 cm, sygn.
olej/płótno, 100 x 120 cm
na odwrociu dedykacja: `Kochanemu Panu Rajmundowi Jerzy Nowosielski`
- 6 stycznia 1988 r. obraz otrzymał go w prezencie Pan Rajmund Kalicki - pisarz, tłumacz i znawca literatury latynoamerykańskiej, redaktor "Twórczości"
- Galeria Fibak, Warszawa, 2008
- kolekcja prywatna
olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu; ` JERZY NOWOSIELSKI | 1967`
- Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 27.08.2003
- kolekcja prywatna
olej/płótno, 38 x 53,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `J. NOWOSIELSKI 1968` (błędnie datowane przez artystę)
na odwrociu częściowo zachowana papierowa nalepka: `JERZY NOWOSIELSKI - | LAUREATEM NAGRODY | ..CYBISA`
olej, płótno; 80 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1.X.1982
olej, płótno; 80 x 60 cm
opisany na odwrocie: AKT/ 1968/ JERZY NOWOSIELSKI