WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/tektura, 48 x 41 cm
sygnowany monogramem wiązanym l.d.: 'WW'
Dziewczynka na niebieskim krześle
olej, płótno, wym. 71 × 59 cm
sygn. monogramem wiązanym l.d.: WW
ołówek, akwarela, papier; 23,4 x 17,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 17
Odpoczynek na trawie II, ok. 1920
akwarela, papier; 20,2 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 9
Kwitnące kasztany pod Wawelem, ok. 1914
olej, tektura; 47 x 36 cm;
na odwrocie owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; powyżej nr 00669 z dopisaną cyfrą 4
olej, płótno; 44,5 x 63 cm;
sygn. p. d.: W Weiss
na odwrocie pieczęć nr: 191
Wschód księżyca - Kalwaria, ok. 1906
olej, tektura; 27 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: WW
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: WW [monogram wiązany];
stemple na odwrocie: 0955/ [faksymile monogramu artysty] WW3
Oznaczenia wprowadzone przez rodzinę artysty.
olej, tektura; 12,5 x 21 cm;
sygn. l. d.: WW
na odwrocie napis ołówkiem: Renia w łóżku czyta; oraz owalny stempel z napisem wokół: ZE ZBIORU DZIEŁ WOJCIECHA WEISS. DOM ARTYSTY z faksymile artysty pośrodku; oraz nr ze spuścizny artysty 00675;
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze
sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 237
Promienny zachód słońca - studium do obrazu, 1900
olej, tektura; 30,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW (monogramem);
na odwrocie stempel owalny z napisem: ZE ZBIORÓW DZIEŁ WOJCIECHA WEISSA. DOM ARTYSTY, w środku faksymile monogramu wiązanego WW oraz nr ze spuścizny artysty: 0002782 (ostatnia cyfra dopisana ręcznie).
Praca ujęta w Katalogu Wystawy Podróżnej, w cyklu: Spotkania ze sztuką, Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Łaziska Dolne 2013, nr kat. 252
olej/tektura, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)
na odwrociu nalepka Muzeum Pałacu w Wilanowie
- "Piękno do mnie przyszło...". Wojciech Weiss: malarstwo białego okresu 1905-1912, red. J. Marcinek, 19.04. 2007-10.06.2007
Zimowy widok na Bramę Floriańską
olej, płótno; 65 x 50cm
sygn.p.d.: Wweiss
olej na płótnie;73 x 58 cm;
sygn.p.d.: WW.
Na odwrocie autorski opis: WWeiss | 1922