LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
pastel/papier, 35,5 x 28 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 62`
cena wywoławcza: Wykup abonament
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz/papier, 29 x 40,5 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 66`
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
technika własna, akwarela, tusz, gwasz/papier,
58 x 43 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `LEBENSTEIN 60`
Literatura: Jan Lebenstein. Warszawa - Paryż. Prace z lat 1956-1972, Gdańsk 2010, s. 72.
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz lawowany, ołówek, papier milimetrowy;
58 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d. ołówkiem: Lebenstein 1955-56
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
olej, technika mieszana/deska, 112 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Lebenstein 63`
opisany na odwrociu: `112 x 42 | LEBENSTEIN 63`
Estymacja: 110 000 - 140 000
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
L`ORDRE REGNE EN POLOGNE, 1982
["Porządek panuje w Polsce"]
offset, 59 x 39,5 cm, sygnowany p.d. "13 I. 82"
Plakat wydany we Francji, miesiąc po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce.
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
CZTEREJ JEŹDŹCY APOKALIPSY, 1985
litografia barwna, 32 x 51 cm
w świetle passe-partout
sygnowana p.d. "Lebenstein 85"
l.d. "XLIV /L" (odbitka 44/50).
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz, papier;
20 x 18 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lebenstein 60
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
Litografia barwna; wym.: 495 x 300 mm; sygn. oł. p.d.: Lebenstein 85, odbitka numerowana oł. l.d.: 113/150.
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz, pastel/papier, 31 x 23
Estymacja: 6 500 - 8 000 zł
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
długopis/papier, 28,5 x 35 cm
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz na papierze
dedykowany, sygnowany
26,5 x 45,5 cm
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
technika mieszana na papierze
dedykowana, sygnowana
45 x 49,5 cm
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
owana i datowana ołówkiem p.d. "Lebenstein 85" i l.d. "122/150" (odbitka sto dwudziesta druga ze stu pięćdziesięciu);
Na odwrocie certyfikat autentyczności wystawiony przez dom La nova foglio w Pollenzy we Włoszech.
Reprodukowana m.in. w katalogu wystawy "Człowiek i zwierzę w sztuce Jana Lebensteina", Olsztyn 2005 Galeria Sztuki Współczesnej, s. 47.
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz, papier milimetrowy, 37 x 28 cm w świetle passe-partout
sygn.p.d. Lebenstein 56
Estymacja: 10000 - 12000 PLN
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
tusz, akwarela papier milimetrowy, 40,5 x 28 cm w świetle passe-partout
sygn.l.d. Lebenstein
p.d. 11/56
Estymacja: 12000 - 15000 PLN
LEBENSTEIN Jan (1930-1999)
Kobieta przed oknem, ok. 1956 r.
olej/płótno, 120 x 98 cm
sygnowany p.d.: `LEBENSTEIN`
- kolekcja Ewy J. Pape, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
Literatura:
- Czesław Czapliński, Kolekcje sztuki polskiej Ameryce, Fundacja Dobrej Książki, Nowy Jork 2005, s. 24.
Estymacja: 65 000 - 80 000 zł