1 zł
2 600 000 zł

BARANOWSKI Tadeusz (ur. 1945, Zamość)

Przepraszam, remanent, plansza komiksowa, 1978 r.

farby emulsyjne, gwasz/folia celuloidowa, papier, 34 x 27,5 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'T. BARANOWSKI. 1978. EPIZOD 11. "PRZEPRASZAM REMANENT"'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Antresolka Profesorka Nerwosolka, okładka komiksowa do II wydania, 1983 r.

farby emulsyjne, gwasz/folia celuloidowa, papier, 39,5 x 29,5 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż prawej krawędzi: 'T. BARANOWSKI/OKŁADKA II-GO WYD "ANTRESOLKI"/1983ROK/8|86'

Podróż smokiem Diplodokiem, plansza tytułowa, 1982/83 r.

akwarela, blaudruk/papier, folia celuloidowa, 33,5 x 29 cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawego boku: 'T. BARANOWSKI 1982/1983'
u dołu opisany: I WYDANIE - 1983 R / WZNOWIENIE 1988/'

Skąd się bierze woda sodowa, okładka komiksowa do wydania II, 1982 r.

akwarela, blaudruk/papier, folia celuloidowa, 40 x 29,5 cm
u dołu opisany: 'Okładka | wyd. II | MAW'

Juppi, okładka do czasopisma komiksowego, 1990 r.

akwarela, collage, tusz/papier
30,5 x 21 cm
sygnowany p.d.: `T. Baranowski`
na odwrociu opisany ołówkiem: `ORYGINALNY RYSUNEK - OKŁADKA DO PISMA "JUPPI" | T. BARANOWSKI | BEILAGE | page 1 A`
Czasopismo Juppi wydawane było w latach 1990-91.

Skąd się bierze woda sodowa, wydanie autorskie oraz dwie oryginalne plansze z 1976 r., 1976/2011 r.

akwarela, blaudruk, tusz/papier, folia celuloidowa
39,5 x 36 x 3 cm
sygnowany cienkopisem na ilustracji umieszczonej na okładce p.g.: `T.BARANOWSKI 2011`
wewnątrz wydania i na okładce oryginale rysunki: ilustracja na okładce, akwarela, tusz/papier, 14,5 x 15,5 cm, plansza czarno-biała, tusz /papier, 30 x 28 cm, plansza blaudruk, akwarela/papier, 30 x 27,5 cm oraz 24 drukowane ilustracje kolorowe 34 x 28,5 cm

W pustyni i w paszczy, plansza komiksowa nr 19, 1977 r.

blaudruk, gwasz/papier, folia celuloidowa
38 x 30 cm
sygnowany i datowany l.d.: `TBARANOWSKI 77`
na odwrociu opisany: "W PUSTYNI I W PASZCZY" | T. BARANOWSKI | ORYGINAŁ`

Skąd się bierze woda sodowa, plansza komiksowa, 1982 r.

blaudruk, gwasz/papier
32,3 x 23,7 cm
na odwrociu opisany: "SKĄD SIĘ BIERZE WODA SODOWA" | T. BARANOWSKI | ORYGINAŁ`

Skąd się bierze woda sodowa - postać Bąbelka , 2004 r.

akwarela, tusz/papier, 13 x 9 cm
u dołu sygnowany i datowany: `6 GRUDZIEŃ 2004 T. BARANOWSKI`

Orient Men: Co w kaloryferze piszczy - okładka komiksowa, 1980 r.

blaudruk, gwasz/papier, folia celuloidowa, 37,5 x 27,5 cm

Juppik, 1990 r.

tył okładki
tusz, farby wodne, 32x 23,5 cm; sygn. l.d.: © T. Baranowski`90; na odwrocie odręczny napis: JUPIK 9 / IV OKŁADKA/ Rys. 1 1:1 / KOLOR

Skąd się bierze woda sodowa, około 1981 r.

komplet plansz komiksowych
tusz, papier, 50 x 35 cm oraz akwarela, tempera, blaudruk, papier, 50 x 37 cm, klisza drukarska

komplet plansz komiksowych
tusz, papier, 50 x 35,5 cm, późniejsza sygnatura p.d.: Baranowski 2005 oraz akwarela, tempera, blaudruk, papier, 50 x 37 cm, klisza drukarska

Antresolka Profesora Nerwosolka, 1985 r.

komplet plansz komiksowych str.11
tusz, papier, 50 x 36,5, akwarela,blaudruk, papier, 47 x 35 cm, klisza drukarska

komplet plansz komiksowych str.14
tusz, papier, 50 x 35,5 cm, akwarela, blaudruk, papier, 48 x 32,5 cm, klisza drukarska

Tffffuj! Do bani z takim komiksem!, 2005 r.

szkic do okładki komiksu
ołówek/papier, 30 x 21 cm
sygnowany i datowany p.d.: `T.Bski 2005 R.`

Tffffuj! Do bani z takim komiksem!, 2004 r.

szkic do albumu s. 18
ołówek/papier, 42 x 30 cm
sygnowany p.d.`TBski`

Szlurp i Burp, część I - O zmroku, 2005 r.

u dołu sygnowany i datowany: `MARZEC 2005 | T. BARANOWSKI`
u góry: `PREMIERA ALBUMU ``O ZMROKU".

Scenariusz: Tadeusz Baranowski, Jean Dufaux

Estymacja: 1 000 - 2 500 zł

Antresolka profesorka Nerwosolka, cz. I, ok. 1980 r.

plansza komiksowa nr 60
blaudruk, akwarela/papier, diapozytyw, 37 x 27 cm

Estymacja: 3 500 - 5 500 zł

plansza komiksowa nr 60
tusz/papier, 50 x 35,5 cm

Estymacja: 4 000 - 6 500 zł

liczba obiektów: 44