Strona korzysta z plików cookies. Zamknięcie tego komunikatu oznacza zgodę na ich zapisywanie na Twoim komputerze. Dowiedz się więcej. Zamknij
Artinfo.pl Portal Rynku Sztuki
ul. Dzielna 3, 00-162 Warszawa
tel. 022 818 94 68 | biuro@artinfo.pl
KARTA OBIEKTU
BARANOWSKI Tadeusz | Skąd się bierze woda sodowa, okładka komiksowa do wydania II, 1982 r.

Tadeusz BARANOWSKI (ur. 1945, Zamość)

Skąd się bierze woda sodowa, okładka komiksowa do wydania II, 1982 r.

akwarela, blaudruk/papier, folia celuloidowa, 40 x 29,5 cm
u dołu opisany: 'Okładka | wyd. II | MAW'

WYDANIA:
- "Świat Młodych" 1976
- wyd.I - MAW 1982
- wyd.II - MAW 1983
- wyd.III - Omnibus 1989
- wyd.IV - Egmont 2004

Malarz, ilustrator, projektant, twórca komiksów, absolwent wydziału malarskiego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (pracownia A. Nachta-Samborskiego). Od 1973 roku przez kilka lat tworzył dla "Świata Młodych". Projektował szatę graficzną tygodnika "Razem" i pracował w tym piśmie jako grafik, publikując cykl "Razem z Praktycznym Panem". W 1976 współpracował z "Relaxem", gdzie pojawiły się jego komiksy, m.in. "Orient-Men". Stworzył tak popularne postacie jak profesor Nerwosolek czy Kudłaczek i Bąbelek. W latach 80. komiksy Baranowskiego trafiły do albumów. Część z nich była przedrukami ze "Świata Młodych", część została do pierwotnego scenariusza narysowana całkiem od nowa. Od 1998 roku współpracował przez rok ze "Światem Komiksu". Był autorem pierwszego logo magazynu i jego szaty graficznej. W 2005 rozpoczął bezprecedensowy projekt: sam autor przy wsparciu fanów i czytelników wydał pożegnalny, kolekcjonerski album, w którym profesorek Nerwosolek i Entomologia udają się na zasłużoną komiksową emeryturę. Album zatytułowany był "Tffffuj! Do bani z takim komiksem". Wypracował niepowtarzalny i pełen wyobraźni styl. Jego nieszablonowy, inteligentny, wielowarstwowy humor zyskał rzesze miłośników. W 2007 roku został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

PODATKI I OPŁATY
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) - w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych - w wysokości 15%.

cena wywoławcza: Informacja dostępna po wykupieniu abonamentu

Szczegółowe informacje o aukcji, na której licytowany był ten obiekt dostępne są po wykupieniu abonemantu.
 
Dodatkowy opis
Nota biograficzna:
BARANOWSKI Tadeusz
Malarz, ilustrator, projektant, twórca komiksów, absolwent wydziału malarskiego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (pracownia A. Nachta-Samborskiego). Od 1973 r. przez kilka lat tworzył dla "Świata Młodych". Projektował szatę graficzną tygodnika "Razem" i pracował w tym piśmie jako grafik, publikując cykl "Razem z Praktycznym Panem". W 1976 r. współpracował z "Relaxem", gdzie pojawiły się jego komiksy m.in. Orient-Men. Stworzył tak popularne postacie, jak: profesor Nerwosolek czy Kudłaczek i Bąbelek. W latach osiemdziesiątych komiksy Baranowskiego trafiły do albumów. Część z nich było przedrukami ze "Świata Młodych", część została do pierwotnego scenariusza narysowana całkiem od nowa. Od 1998 r. współpracował przez rok ze "Światem Komiksu". Był autorem pierwszego logo magazynu i jego szaty graficznej. W 2005 r. rozpoczął bezprecedensowy projekt, sam autor przy wsparciu fanów i czytelników wydał pożegnalny, kolekcjonerski album, w którym profesorek Nerwosolek i Entomologia udają się na zasłużoną komiksową emeryturę. Album zatytułowany był "Tffffuj! Do bani z takim komiksem". Wypracował sobie niepowtarzalny i pełen wyobraźni styl. Jego nieszablonowy, inteligentny, wielowarstwowy humor zyskał rzesze miłośników. W 2007 r. został odznaczony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Informacje dla kupujących:

Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji "LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).

 
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
 
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji.

Organizator aukcji do kwoty wylicytowanej dolicza opłatę aukcyjną. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i naliczana jest degresywnie w zależności od kwoty wylicytowanej: do 100 000 złotych (włącznie) – w wysokości 18%, a powyżej 100 000 złotych – w wysokości 15%.

Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium.
Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.

biuro@artinfo.pl  |  www.artinfo.pl
Zgłoszenie chęci kupna obiektu
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem:
22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00)
email: aukcje@artinfo.pl