CZACHÓRSKI Władysław (Lublin 1850 - Monachium 1911)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret Władka, syna Władysława Szernera
olej, płótno dublowane,
48 x 38 cm;
sygn. p. g.: Czachórski/ 1879;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności dr K. Buczkowskiego z 1953.
Obraz reprodukowany w: Henryk Piątkowski, Władysław Czachórski, Monografie artystyczne T. XI, Warszawa - Gebethner i Wolff - 1927, tabl. nienumerowana, repr. cz.-b.
olej, płótno,
34,5 x 49 cm;
sygn. p. g.: Czachórski / 1897
Na krośnie stempel monachijskiego składu materiałów malarskich.
olej, płótno,
66 x 52.2
sygnowany p.d.: Czachórski. 1879
olej, płótno
39.5 x 51.5 cm
(Dar narzeczonego, Podarek)
sygnowany po lewej pośrodku (pod oknem): Czachórski 1898
Płótno jest dublowane.
olej na płótnie
44,5 x 38 cm (owal)
sygnowany po prawej "Czachórski 1908"
DZIEWCZYNA Z KWIATAMI AZALII, przed 1900
olej, płótno,
27 x 20.5 cm
sygnowany l.d.: Czachórski
olej, płótno,
90 x 60 cm
sygnowany p.d.: Czachórski | 1885
Na odwr. - pośrodku dolnej części płótna - stempel: Malerleinwand Fabrik | von | A. Schutzman | in | MöNCHEN. Na obu krótszych listwach krosna stemple odnoszące się do jego wymiarów: 60. Krawędzie obrazu oklejone pasami szarego papieru.
Portret młodej dziewczyny, 1902 r.
olej/płótno,
44 x 38 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Czachórski 1902`
obraz po konserwacji
olej, płótno,
66 x 52.2 cm
Na odwrocie nalepki firm przewozowych i ramiarskich.
Dyskobol - studium akademickie
węgiel (?), czarna kredka (?), papier kremowy,
63,5 x 36,5 cm;
sygn. l.d.: Czachórski / Firenze;
na odwrocie napisy: nr 34.; Czachurski (sic!) - Drezno / od p. Marii Malczewskiej
Akwarela, gwasz na kartonie
47 x 37 cm (owal)
Sygnowany l.d. - "W. Czachórski"
Na odwrocie nalepki wystawowe - "Kunsthandlung / Hugo Helbing / München" oraz "SalonSztuki / Nike / Karol Tchorek / Warszawa"
Ekspertyza - Doc. dr hab. Halina Stępień, 2000 r.
Wystawiany - Władysław Cachórski (1850-1911), wystawa monograficzna, Muzeum Śląskie w Katowicach, I-III 2002 r.
olej, płótno,
65.2 x 43.3 cm
sygnowany p.g.: Czachórski. 1888
Przy klawikordzie - Pieśń miłosna, 1902
olej, płótno,
37.5 x 50.2 cm
sygnowany p.g.: Czachórski 1902
Dziewczyna w kapeluszu - portret Heleny Romerówny
olej, deska, 36 x 26 cm; sygn. p.g.: Czachórski /1889
Na dole obrazu napis ołówkiem: Helena Romerówna
AKTORZY PRZED HAMLETEM, 1872-1875 r.
Olej na płótnie 116 x 226 cm
Sygnowany l.d. - "Czachórski 1875"
Obraz odznaczony złotym medalem II klasy na Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Monachium w 1879 r.
olej, deska, 21,2 x 16,1 cm;
sygnowany i datowany w prawym dolnym rogu: Czachórski / 03
na odwrociu nalepka z ekspertyzą dra Kazimierza Buczkowskiego z 12 XII 1947
Bibl.: H. Piątkowski, Władysław Czachórski, Kraków 1927; M. Poprzęcka, Polskie malarstwo salonowe, Warszawa 1991.
olej, płótno, 47,5 x 63 cm
sygnowany p.g.: Czachórski | 1903
olej, płótno, 31 x 62
sygn. l. d.: Czachórski. 1875 ..; płótno dublowane
olej, płótno,
92 x 57 cm
owany l.d.: Czachórski 1891