ADLER Jankiel (1895-1949)
gwasz, papier; 63,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: Adler
cena wywoławcza: Wykup abonament
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej/płyta, 26 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'Adler'
- kolekcja Nathana Kocha, Galeria David Bielefeld
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej/płótno, 60 x 100 cm
sygnowany p.g.: 'Adler'
- Instytut Propagandy Sztuki, Warszawa 1937
- Jankel Adler, katalog wystawy, Tel Aviv Museum of Art 1985, s. 85, nr 26
- Jankiel Adler 1895 - 1949, katalog wystawy, Stadtische Kunsthalle Dusseldorf 1.11-8.12.1985, The Tel Aviv Museum 23.12.1985-11.02 1986, Muzeum Sztuki w Łodzi, 28.02-13.04 1986, Koln 1985, poz. 49, s. nlb.
ADLER Jankiel (1895-1949)
Klasztor Saint Germain des Pres
litografia barwna/papier 54,8 x 47 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Jankiel', opisany l.d.: '88/175'
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej, tektura; 56,5 x 46,5 cm;
sygn. l. g.: Adler;
na odwrocie napisy i numery: J. Adler / Composition / 1940; oraz nr 337 oraz dwie nalepki: jedna z nich z napisem w języku
hebrajskim i nr. 31.;
druga wystawowa z tytułem obrazu Still Life (Composition) z nr. 17 i datą powstania obrazu 1940.
ADLER Jankiel (1895-1949)
ADLER Jankiel (1895-1949)
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej/płótno, 63 x 48 cm
sygnowany l.d.: `Adler`
ADLER Jankiel (1895-1949)
monotypia/papier, 25,5 x 19,5 cm
sygnowana na płycie l.d.: `adler`
na odwrociu nalepki galeryjne
ADLER Jankiel (1895-1949)
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej, płyta; 62 x 49 cm
sygn. p.d. adler
na odwrocie/ adler 48 TWO FIGURES
Estymacja: 75000-80000 zł
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej/płótno, 51 x 40 cm
sygnowany l.g.: `Adler`
Estymacja 80 000 - 100 000 zł
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej/tektura, 22,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: `adler`
opisany na odwrociu: `No. 1 CA 444 EXI 7 | abstract Figures Bird | 3970 | JANKEL ADLER`
Pochodzenie: D.A. Sztuka Kraków
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 15 000 - 25 000
ADLER Jankiel (1895-1949)
tusz/papier, 22,5 x 15,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Jankiel Adler Dat. 28/5 30 dem Kunstler Selbstportrait``
Estymacja: 5 000 - 8 000 zł
ADLER Jankiel (1895-1949)
ADLER Jankiel (1895-1949)
ADLER Jankiel (1895-1949)
Martwa natura z homarami, ok. 1930 r.
olej/sklejka,
63,5 x 83,5 cm
sygnowany l. d.: `adler`
POCHODZENIE: aukcja Dom Aukcyjny Agar-art
LITERATURA: katalog aukcji Domu Aukcyjnego Agar-art z dnia 18.03.2007, poz. 103 (repr.)
ADLER Jankiel (1895-1949)
gwasz, papier
41 x 51,7 cm
sygn. l.d. adler 43
ADLER Jankiel (1895-1949)
akwarela, gwasz, papier
37 x 50 cm
sygn. i dat. p.d. Adler / 1943
ADLER Jankiel (1895-1949)
olej, papier, płótno;
48,3 x 32 cm
sygn. p.d. adler 47