OSTROWSKI Kazimierz (1917 Berlin - 1999 Gdynia)
olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.g.: `K.OSTROWSKI`
opisany na blejtramie: `KAZIMIERZ OSTROWSKI GDYNIA` oraz ` "PORT" OLEJ 70/100`
na odwrociu nalepka sopockiego Biura Wystaw Artystycznych z opisem dotyczącym innego obrazu (Z cyklu "Osieki" - Szary pejzaż, tempera) oraz nalepka transportowa z opisem pracy
- Dom Aukcyjny Agra Art, Warszawa, 21.11.2004
- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
- "Profesor i jego uczniowie - malarstwo", BWA Sopot, 1985
- Porównaj: Kazimierz "Kachu" Ostrowski, Radość wyobraźni, katalog wystawy indywidualnej, red. Maria Gałecka, Grażyna Szcześniak, Iwona Ziętkiewicz, Gdynia 2001, poz. kat. I.32, s. 119 (il.)
cena wywoławcza: Wykup abonament
tempera, płyta, 70 x 100 cm
sygn. p. bok: K. OSTROWSKI
tempera, papier, 70 × 100 cm
sygn. p. d.: OSTROWSKI
na odwrocie opis: KAZIEMIERZ OSTROWSKI/ "WITRAŻ"/ TEMPERA 70 X 100 (1993)
tempera, gwasz, papier, 45 × 65 cm
sygn. p. g.: K.OSTROWSKI
Opisywany i reprodukowany:
Wystawa morza w obrazach, Muzeum Narodowe w Gdańsku, nr kat. 93, s. 141
technika mieszana, papier, 86 × 61 cm
sygn. i dat. p. d.: K.OSTROWSKI/1982
Formy na zielonym tle, 1992 r.
tempera, gwasz, tektura, 68 × 99 cm
w świetle oprawy passe-partout
sygn. p. g.: K.OSTROWSKI
na odwrocie: Formy na zielonym tle 1992
Estymacja: 14 000 - 16 000 zł
akwarela, gwasz/papier, 63 x 83 cm
sygnowany l.d.: `K. OSTROWSKI`
Estymacja: 6 000 - 7 000 zł
technika mieszana, papier;
86 x 61 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: K.OSTROWSKI / 1982
technika mieszana, papier;
86 x 61 cm (wymiar arkusza);
Olej, papier; 64 x 84 cm
Sygn. l.d K. Ostrowski
Martwa natura z rybami, lata 60. XX w.
akryl/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany p.g.: `K. OSTROWSKI`
opisany na odwrociu: `K. Ostrowski "MARTWA NATURA Z RYBAMI" ACRYL 70/100`
na odwrociu naklejka `Agra-Art`
Pochodzenie: D.A. Agra Art
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 14 000 - 20 000
technika mieszana, papier,
56 x 50 cm
Na odwrocie nalepka autorska z informacjami o pracy
akryl, płótno;
71 x 101 cm
sygn. p.g. K.OSTROWSKI
Na odwrocie na krośnie: K.OSTROWSKI "MARTWA NATURA Z RYBAMI, ACRYL 70 x 100 cm
gwasz/papier, akwarela/papier,
51 x 67 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `K. OSTROWSKI`
tempera, wosk, karton,
70 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. OSTROWSKI;
na odwrocie druga kompozycja i opis autorski: KAZIMIERZ OSTROWSKI / "KOMPOZYCJA W OWALU" / TEMPERA + WOSK / 70/100
tempera, wosk na kartonie,
46 x 61 cm,
sygnowana p.g. "K. Ostrowski", na odwrocie, autorskie: tytuł, technika,
rok powstania.
olej/płótno, dublowane,
89 x 125 cm
sygnowany p. d.: `K. OSTROWSKI`
PEJZAŻ PRZYSZŁOŚCI, LATA 80 XX W.
tempera/karton
70 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `K. OSTROWSKI / PEJZAŻ PRZYSZŁOŚCI / TEMPERA 70/100`