1 zł
2 600 000 zł

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Portret kobiety

sucha igła, papier, wym. kompozycji 16,5 x 15 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Dawski

cena wywoławcza: Wykup abonament

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt

monotypia, papier; 27,8 x 20 cm (odcisk płyty), 40,5 x 32 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Dawski (ołówkiem);
na odwrocie stempel autorski: STANISŁAW K. DAWSKI / POLOGNE; grafika wykonana na karcie z albumu (?).

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Akt kobiecy, l. 60. XX w.

Monotypia; wym.: 518 x 408 mm; sygn. oł. p.d.: Dawski; sygn. pł. monogram wiązany.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

KSIĘŻYC w LESIE

technika własna, 30 x 52 cm na arkuszu 45 x 55 cm, sygnowany ołówkiem p.d. "St.Dawski" i l.d. "18/50" (odbitka osiemnasta z pięćdziesięciu wykonanych).

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

ABZ, 1980 r., z cyklu SYNTHESIS

olej/płyta, 120 x 80 cm
sygnowany l.d.: DawskiR
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: na listwie krosna Dawski | "SYNTHESIS" | ABZ | na płycie "ABZ" |
gmerk artysty | 1980

- Stanisław Dawski. Malarstwo, luty 1986, Galeria TEST, Warszawa 1986.
- Stanisław Dawski. Malarstwo, luty 1986, Galeria TEST [kat. wystawy], Warszawa 1986, nlb.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

JD, 1983 r., z cyklu SYNTHESIS

olej/płyta, 120 x 80 cm
sygnowany d.śr.: DawskiR (gmerk artysty)
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: na listwie krosna Dawski | 120 x 80 | na płycie JD-83 | 120x 80 | gmerki artysty

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Wydmy

akwaforta, 25,5 x 18,6 cm,
sygn. oł. p.d.: Dawski; l.d. oł.: Wydmy

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Z cyklu: Kobieta

monotypia, papier; 51,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Dawski (ołówkiem), l. d.: tytuł "Chora kobieta" (ołówkiem).

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Droga, 1954 r.

litografia, papier, 27 x 37 cm, sygn. i dat. ołówkiem p.d.: StDawski 1954 r.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Kompozycja, 1964 r.

monotypia/papier, 65 x 39 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Dawski, 64'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Postać

monotypia/papier, 62,5 x 48 cm (arkusz)

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Formy - Kompozycja II, 1958 r.

drzeworyt barwny/papier, 66 x 48 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Formy - Kompozycja II drzeworyt barwny dawski 58'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Exlibris Alfonsa Karego, 1973 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 10 x 7,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Dawski, 73'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

NOWA DZIELNICA WARSZAWY - PRAGA II, 1962

Akwaforta, akwatinta, papier; 43 x 69,5 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Nowa dzielnica Warszawy - Praga II" - technika metalowa 3/5 StDawski 1962r
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Postać, 1961

drzeworyt, papier, 59 × 44 cm w świetle
passe-partout
sygn. l. d.: Dawski 61

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

NAD WISŁĄ, 1936

olej na tekturze, 20 x 31 cm, sygnowany p.d. "S. Dawski"; na odwrocie monogram autora "S /D" i tytuł oraz data powstania obrazu; takze nr nr "984.

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Projekt plakatu do sztuki Klepsydra w Brugge

litografia barwna/papier, 71 x 57 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Dawski'

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

olej, tektura; 40 x 27 cm;
sygn. p. d.: Dawski;
na odwrocie napis autorski z dedykacją: Henrykowi Debichowi / Dawski

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

Wrażenie, 1950 r.

olej/płyta pilśniowa, 58 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'Dawski'
opisany na odwrociu: 'Dawski | 50 | 5 | - Wrażenie - | 57 x 47'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy, naklejki z numerem '215' oraz naklejka z opisem obrazu w języku angielskim

DAWSKI Stanisław (1905-1990)

ŁĄKA, 1988

Olej, pilśnia; 27 x 35 cm
Sygnowany p.d.: Dawski, gmerk artysty w kształcie wideł; na odwrocie dedykacja: Dr. Wiesi - Dawski | Warszawa 20.5.88

liczba obiektów: 222