Olej, pilśnia; 27 x 35 cm Sygnowany p.d.: Dawski, gmerk artysty w kształcie wideł; na odwrocie dedykacja: Dr. Wiesi - Dawski | Warszawa 20.5.88
Studiował w latach 1932-1939 w ASP w Warszawie: malarstwo u prof. Felicjana Szczęsnego Kowarskiego, grafikę u prof. Leona Wyczółkowskiego i Stanisława Ostoja-Chrostowskiego. Po II wojnie światowej osiadł we Wrocławiu. Był organizatorem życia artystycznego w tym mieście i pedagogiem tamtejszej PWSSP w latach 1946-1970 (w 1952-1962 jej rektorem). Utworzył Wydział Szkła tej uczelni, prowadził Katedrę Szkła Artystycznego. W 1970 przeniósł się do Warszawy i objął stanowisko profesora na Wydziale Malarstwa ASP, na którym pozostawał do przejścia na emeryturę w 1975. Tworzył w dziedzinie malarstwa sztalugowego i ściennego oraz grafiki warsztatowej, zajmował się też rzeźbą, szkłem i ceramiką artystyczną. W latach 50. uprawiał sztukę figuratywną. Następnie zainteresował się abstrakcją geometryczną. W latach 70. i 80. twórczość Dawskiego przybrała formy abstrakcji biologicznej, by pod koniec życia wrócić do pejzaży. Artysta bo otrzymał wiele prestiżowych nagród i odznaczeń artystycznych i państwowych, m. in. Nagrody m. Wrocławia 1951 i 1956, Nagrody Artystycznej Warszawy 1973.
DAWSKI Stanisław
Studiował w ASP w Warszawie. Dyplom otrzymał 1939r w pracowni F. S. Kowarskiego i S. Ostoi-Chrostowskiego.Od 1945r. przez następne 25 lat związany jest z PWSSP we Wrocławiu, której był profesorem i przez pewien czas rektorem. Zajmował się grafiką, malarstwem, rzeźbą w ceramice i szkle. Brał czynny udział w życiu wystawowym. Miał kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (Londyn, Sofia, Praga, Wiedeń, Berlin, Budapeszt, Tel-Aviv, Toronto i in.). Laureat wielu nagród i wyróżnień m.in.: Nagroda Artystyczna miasta Wrocławia, Nagroda Artystyczna Wojewódzkiej Rady Narodowej, medale Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, medal na IV Międzynarodowym Biennale Exlibrisu w Malborku.
Informacje dla kupujących:
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl