1 zł
2 600 000 zł

RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)

Stare domy w Rouen

akwaforta, wym.: 250 x 195 mm,
sygn. oł. p.d.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wawel ok. 1909

akwaforta, miękki werniks, wym.: 225 x 298 mm,
sygn. oł. p.d. (słabo czytelna), po lewej dedykacja autorska.

Zaułek we francuskim mieście

akwaforta, akwatinta, papier,
19,5 x 14,5 cm;
sygn.p.d.: Jan Rubczak (...)

Skałka, 1908

akwaforta, wym.: 24, 5 x 27 cm
sygn. na płycie l.d.: Skałka akwaforta oryginalna Jana Rubczaka; p.d.: Nakład Tow. Przy. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908 r.

Zagroda, ok. 1925

olej, płótno,
55.5 x 70.5 cm
sygnowany p.d.: Rubczak
Na krosnach stempel krakowskiego zakładu ISKRA & KARMAŃSKI.

PEJZAŻ Z DWOREM W MODLNICY 1910 r.

Olej na płótnie 73 x 92,5 cm
Sygnowany p.d. - "Jan Rubczak / 910"

Stary kościółek

akwaforta, wym.: 140 x 97 mm, sygn. oł. p.d.

Wawel

akwatinta, akwaforta, wym.: 240 x 300 mm, sygn. oł. p.d.

Brzeg morza

akwaforta, wym.: 90 x 120 mm, sygn. oł. p.d.

Paryż - dzielnica gałganiarzy 1907 Paryż,

akwaforta, wym.: 85 x 190 mm,
sygn. dat. oł. p.d.

Łodzie na przystani, początek lat dwudziestych XX wieku

olej, tektura; 31 x 41 cm
sygnowany po lewej stronie na dole: Jan Rubczak

PORT W MARSYLII

Lata 20-te XX w.
Olej na płótnie 51 x 72 cm
Sygnowany p.d. - "Rubczak"

SAD. DRZEWA W ŚNIEGU, 1909

akwaforta, 18,5 x 19,5 cm,
sygnowana p.d. ołówkiem "Jan Rubczak", na odwrocie ołówkiem "Drzewa w śniegu. / 30.", papier ze znakiem wodnym

WAWEL NOCĄ, ok. 1909

akwaforta, miękki werniks, 24 x 30,5 cm,
sygnowana ołówkiem p.d. "Jan Rubczak", na odwrocie napis ołówkiem"Wawel nocą Kraków / 40", papier ze znakiem wodnym "[ARC]HES"

Widok na kościół Mariacki w Krakowie

akwaforta, wym.: 30 x 25,5 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak

WIDOK WAWELU, po 1924

olej na płótnie,
68,5 x 80,5 cm,
sygnowany p. d. "Rubczak"

Pejzaż z drzewem

akwaforta 175 x 200 mm, n/s.

Wnętrze katedry

akwaforta 190 x 195 mm,
sygn. oł. p. d.: Jan Rubczak

Kościół Mariacki od strony absydy, 1934

autolitografia, 270 x 360 mm,
sygn. oł. p. d.: Jan Rubczak 934, l. d.: autolitografia. Oprawiony

liczba obiektów: 371