KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
olej, tektura; 49,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: A. Karpiński
Na odwrocie opis autorski: Tulipany żółte / mal / A. Karpiński / Kraków; oraz trzy stemple autorskie
cena wywoławcza: Wykup abonament
Martwa natura ze szparagami, 1931
olej, tektura; 49 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: a. Karpiński;
na odwrocie opis autorski: mal - a. Karpiński / Kraków 1931.; oraz stempel autorski.
Rzadki temat w twórczości Alfonsa Karpińskiego.
sygn. dat. l.d
olej, tektura
33.5x67 cm
KACZEŃCE W ZIELONYM DWOJAKU, 1922
Olej, tektura; 43 x 58 cm
Sygnowany l.d.: a. karpiński. | 922.
Na odwrocie drukowana nalepka: ZYGFRYD REIZES | SALON SZTUKI | Lwów, 3-go Maja 11 a z opisem pracy
Pochodzenie: zbiory Jana Szydluka.
1. Kobieta siedząca na sofie
ołówek, papier; 13,4 x 10 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: AK. 1904. (ołówkiem);
2. Portret kobiety
ołówek, papier, 13,5 x 11,8 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: A.Karpiński (ołówkiem);
3. Dama w fotelu
ołówek, papier; 12 x 12 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: A.Karpiński (ołówkiem)
ołówek, pastel, papier; 49,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński. 17.;
na odwrocie nalepka z Nowego Salonu Sztuki w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem: Główka.
olej, tektura;
48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej strony: a. Karpiński.
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: a.Karpiński.
Według przekazu oferenta obraz nabyty bezpośrednio od artysty.
olej, tektura; 32,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: a.karpiński
olej, tektura; 35 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: a. Karpiński.
olej, płótno; 91 x 70,5 cm;
sygn. z prawej: a. Karpiński / 1948
olej, tektura, 35 × 50 cm
sygn. l. d.: A. Karpińśki
Portret kobiety w białej bluzce, 1921 r.
olej/tektura, 67 x 59 cm
sygnowany i datowany p.śr.: `a. karpiński | 1921`
olej/tektura, 39 x 49,5 cm
sygnowany p.d.: `a. karpiński`
ODWROCIE:
opisany autorsko na odwrociu: `"Róże" | mal. a. karpiński | Kraków`
olej, tektura; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: A. Karpiński;
na odwrocie napis: Stwierdzam autentyczność / niniejszego obrazu.. / A. Karpiński / Kraków w r 1936 tym
olej, tektura; 60 x 50 cm;
sygn. z prawej strony po środku: a. Karpiński / a. Karpiński (słabo czytelny) / 1948
olej, płótno; 91 x 70,5 cm;
olej, tektura; 36x50 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: a.karpiński
Na odwrocie dedykacja z 1947 r.
Estymacja: 15 000 - 18 000 zł