GORSTKIN-WYWIÓRSKI Michał (1861 Warszawa - 1926 Berlin)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno; 75 x 125,2 cm
Sygnowany czarnym olejem p. d.: M. G. Wywiórski | 1911
olej, płótno, 135 x 199 cm;
sygn. p.d.: M.G. Wywiórski 1906
olej, płótno,
76 x 125 cm;
sygn. p.d.: M.G. Wywiórski / 1911
olej/deska, 45,5 x 50, 5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `MG Wywiórski Monachium 86.`
czarna kredka, papier,
73,5 x 111 cm;
sygn. p.d.: M.G. Wywiórski
Kościól na Wysokim Wzgórzu, ok. 1910
olej, płótno naklejone na tekturę,
48 x 40.5 cm
sygnowany p.d.: M. G. Wywiórski
Powrót z jarmarku, ok. 1883-1890
olej, płótno,
65.5 x 100.5 cm
sygnowany p.d.: M.G. - Wywiórski
Obraz z prawem wywozu za granicę.
czarna kredka, papier, 73,5 x 111 cm;
sygn. p.d.: M.G. Wywiórski
Krajobraz zimowy z Rogalina, przed 1908
52 x 68 cm
sygnowany p.d.: M. G. Wywiórski Rogalin
Na odwrocie napis na tekturze: No254. Nalepka wystawy w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w roku 1908; z nazwiskiem i berlińskim adresem autora oraz tytułem obrazu Krajobraz zimowy
sygn. p.d.: M.G. Wywiórski
olej, płótno, 75 x 100,5 cm;
sygn. p.d.: M. G. Wywiórski /...1917
Na odwrocie fragment naklejki z napisem: Stawek w lesie / mal. Michał Wywiórski
W PODOLSKIM MIASTECZKU, [przed 1904 ?]
Węgiel, czarna kredka, papier; 72,2 x 100 cm.
Sygnowany u dołu po prawej węglem: M.G. Wywiórski;
na odwrocie w dolnym lewym narożniku twardym ołówkiem ręką artysty: M. G. Wywiórski / [dalej obcą ręką miękkim ołówkiem:]
W podolskiem miasteczku;
na plecach w górnym lewym narożniku nalepka wystawowa
[Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie ?]:
[stemplem i tuszem:] 2157 [drukiem:]
A...[utor - fragment częściowo wydrapany] [atramentem:]
Wywiórski Michał / [druk:] Tytuł [rubryka nie wypełniona] [druk:]
Rodzaj dzieła [atram.:] Rys.[unek] / [druk:]
Cena [rubryka nie wypełniona] [druk:]
Własność [rubryka nie wypełniona] [druk:]
Data p[rz]esłania [atram:] 3/X [druk:]
1923 [ostatnia cyfra atram.].
ołówek, papier żółtobrązowawy, 39 x 59 cm; sygn. l.d.: M.G. Wywiórski
olej, tektura,
47.3 x 67.8 cm
sygnowany p.d.: M.G. Wywiórski
olej, tektura, 37 x 54 cm; sygn. p.d.: M.G. Wywiórski
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie (nr 1107) z tytułem Stara brama
(Motyw z W. Ks. Pozn. [ańskiego]) oraz fragment nalepki Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim.