1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Kapliczka w Bystrej, 1916

akwarela, papier; 53,5 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JFałat/ Bystra / 1916

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bajka zimowa, 1907

tech. mieszana, papier, 70x118 cm
sygn.l.d.: JFałat

Poleszuk

akwarela, karton, 44x21, 7 cm
sygn. l. d.: Fałat 83

Autoportret ze sztalugą

Akwarela/papier. Wymiary : 53 X 37 cm.
Sygnowany l.d. J Fałat/Bystra 1911.

Krajobraz z Polesia

Akwarela/papier naklejony na płótno. Wymiary : 65,5 X 107 cm.
Sygnowany i datowany p.d. J Fałat/Polesie 1916.

Pejzaż zimowy - Bystra

Akwarela na płycie. Wymiary : 32 X 68 cm.
Sygnowany p.d. J Fałat Bystra.

Dwór zimą, 1913

Olej, tektura; wym.: 42,5 x 69,5;
sygn. l.d.: J.Fałat 913.

W drodze na jarmark

olej/deska, 115 x 195 cm
sygnowany p.d.: `JFałat`

Pejzaż zimowy z Osieka

gwasz, akwarela/tektura, 19 x 43,5 cm
sygnowany p.d.: `JFałat | Osiek`

Motyw z Singapuru, 1885

akwarela, papier; 16,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis: p. d.: JulFałat Singapore 85

Pejzaż zimowy

akwarela, karton naklejony na płótno, 55,5 x 129,5 cm;
sygn. p. d.: JFałat / Bystra 1918

Zima w Beskidach

olej, sklejka, 47,5 x 61 cm,
sygn. l. d.: J Fałat / Bystra
Na odwrocie pieczątka: "Docent U.J. Dr T.Dobrowolski / zaprzysiężony biegły sadowy".
Prezentowany obraz był w 1984 opiniowany przez Komisję Główną P.P. DESA i sprzedawany w Oddziale Śląskim.

Dziewczyna, 1880

akwarela, papier; 50 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jul. Fałat / Roma 1880
p. g. napis: M. Drion / rue Duvievier

BALETNICA, ok. 1893

Olej, płótno; 135 x 84 cm
Sygnowany p.d.: Wmu Karolowi Monné | w dowód wdzięczności i głębokiego szacunku | ofiaruje Jul. Fałat
Na odwrocie drukowana, wypełniona piórem nalepka z wystawy jubileuszowej w Zachęcie w 1926 r. z opisem pracy: 16560 Autor: Fałat Julian Tytuł Baletnica rodzaj dzieła ol. Cena Własność (...) Kajetan Żoliborz - Żółwia - 38 Data nadesłania 192
Obraz wystawiany w TZSP w Warszawie na wystawie jubileuszowej Fałata w 1926 r., wymieniony w Przewodnik No XVIII. Wystawa Jubileuszowa dzieł Juljan Fałata TZSP w Warszawie 1926, s. 12, poz. 22, wł. Kajetana Amirowicza.

Zima w Nieświeżu

akwarela, gwasz, papier; 25,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jFałat / Nieśwież

Po polowaniu na kaczki - Polesie

akwarela, gwasz/papier, 36,5 x 51 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `JFałat Polesie`

Scena z Polesia, ok. 1915

akwarela, papier; 34,5 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: jFałat / Polesie
na odwrocie: Pejzaż z Bystrej - szkic

Portret męski, 1897

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
63 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opisany p. g.: Jul Fałat 97 / w dowód czci i szacunku po- / święca panu Kowalskiemu / autor / akwarelli [sic!]

Jesień w Bystrej, ok. 1925

akwarela, papier; 32 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i opis. l. d.: jFałat/ Bystra

Pejzaż z Bystrej z przydrożną kapliczką, 1916 r.

akwarela/papier, 53,5 x 73 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `JFałat | Bystra | 1916`

liczba obiektów: 704