KARPIŃSKI Alfons (1875 - 1961)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Rysunek kredką; wym. w świetle pp.: 14,7 x 18,9 cm;
sygn. p.d. oł.: A. Karpiński.
Ołówek, papier żeberkowy; wym.: 46 x 30,7 cm;
sygn. oł. p.d.: A. Karpiński Paryż.
Techniki metalowe; różne formaty; odbitki z oryginalnych płyt wykonane w latach 90. XX wieku. Płyty znajdują się dziś w zbiorach muzealnych.
Martwa natura z porcelaną i owocami, około 1929 - 30 r.
olej/tektura, 68 x 49 cm
sygnowany l.d.: `a.karpiński`
olej na tekturze, 38 x 78 cm
sygnowany po prawej, na środku "A. Karpiński".
olej, tektura; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. z lewej: A Karpiński
Na odwrocie napisy autorskie (ołówkiem): Kaczeńce / mal / AKarpiński / Kraków oraz mal. A. Kar
akwaforta, akwatinta, papier; 23,8 x 17,7 cm (odcisk płyty),
30 x 21,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Alfons Karpiński. (ołówkiem);
napis l. g.: Luty 13. 6. Mai / .J.Z; nr z prawej pośrodku: 6.
Zestaw dwóch rysunków ze scenami rodzajowymi
ołówek, papier; 14,2 x 19 cm (w świetle oprawy),
10,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
na jednej z pracy sygnatura u dołu: AK (ołówkiem)
olej, tektura; 46 x 75,5 cm
sygn. lewa strona: Akarpiński
olej, tektura; 50 x 69 cm
sygn. l.d.: a. karpiński
olej, tektura; 30 x 70;
sygn. i dat. p. d.: a. karpiński / .1952.;
na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem autora i tytułem pracy, napis: Polska Mimoza / w a. karpiński / Kraków oraz pieczątki: A.Karpiński / Kraków ul. Floriańska 19
olej, tektura; 34,7 x 99,5 cm;
sygn. u dołu: a.karpiński
Portret Bronisławy Kumanieckiej
gwasz, akwarela, papier; 48 x 64 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: a.karpiński
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. z lewej: A. Karpiński
na odwrocie napis autorski: "astry" / mal. A. Karpiński/ [krakowski adres artysty nieczytelny]