FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarele na tekturze, po 48,5 x 38,8 cm,
sygnowany i datowany p.d. na prawym skrzydle tryptyku "JFałat /Bystra 1918"
akwarela, papier, 51 × 89 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l.d.: jFałat Bystra 1919
akwarela, papier, 54 × 98,5 cm
sygn. i dat. l. d.: 924 (w prostokącie)/ JFałat/Leżajsk 13
Julian Fałat. Wystawa Jubileuszowa na 10-lecie Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli, 4 grudnia - 7 lutego 2010 r.; Wystawa w Muzeum Okręgowym w Toruniu, 5 marca - 3 maja 2010 r.;
Wystawa w Muzeum Miedzi w Legnicy, 7 maja - 4 lipca 2010 r.
Reprodukowany:
A. Król, Julina Fałat, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, 2010 r., str. 112.
akwarela/papier, 45 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i dedykowany p.d.: 'Stef. Cegielskiemu | ofiaruje Jul Fałat'
na odwrociu karta z biogramem Stefana Cegielskiego
akwarela/papier, 73 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ś.d.: 'JFałat | Nieśwież'
na odwrociu nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z opisem obrazu
PORTRET MALARZA FRANCISZKA EJSMONDA, 1922
akwarela, papier
52,5 x 36 cm
sygnatura, data i dedykacja autorska l.d.: Drogiemu przyjacielowi | Franciszkowi Ejsmondowi | ofiarowuję ten szkic | Jul Fałat | 1922
akwarela, papier
54 x 36,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: Jul Fałat Bystra 1911
NA DRODZE DO NIEŚWIEŻA, ok. 1900
akwarela, tektura
60 x 137 cm
sygn. l.d.: JFałat | Nieśwież (inicjały wiązane)
akwarela, gwasz, karton naklejony na płótno
32 x 65,5 cm (w świetle ramy)
sygn. p.d.: JFałat | Bystra (inicjały wiązane)
ZAŚLUBINY POLSKI z MORZEM, 1920
Olej, płótno; 260 x 131 cm
Sygnowany p.d.: JFałat Puck 1920
gwasz, tektura, 32 x 71 cm,
sygn. l. d.: J Fałat / Bystra
Na odwrocie opinia dr Stanisława Dąbrowskiego, Kraków, 1950.
pastel, akwarela, tektura, 67,2 x 97,8 cm
sygn. l.d.: J. Fałat / Bystra 1918
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 48,5 × 89,5 cm
sygn. i dat. l. d.: Jfałat Toruń 921
Portret Władysława Nowotarskiego, 1923
akwarela, na podrysowaniu, papier;
48,8 x 41 cm (w świetle oprawy);
u dołu dedykacja: Kochanemu Panu Nowotarskiemu ofiaruję JFałat 1923.
akwarela, papier; 53,5 x 73 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: JFałat/ Bystra / 1916
ołówek, papier, 43 x 32 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Jfałat;
Zbiory spadkobierców brata artysty
akwarela, tektura jasnobrązowa, 43 x 32 cm;
sygn. p. d.: jFałat 916
akwarela/papier, 70 x 85 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J Fałat | Bystra 1910`