MACKIEWICZ Konstanty (1894 -1985)
olej na płótnie, 60 x 40,5 cm,
sygnowany l.d. "K. Mackiewicz"
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno naklejone na sklejkę 119,5 x 97 cm;
wystawiany Łódź 1977 ( repr.nlb.54)
MARTWA NATURA - OWOCE I SŁONECZNIKI
olej, płótno,
64 x 53 cm
sygnowany p.d.: K. Mackiewicz
sygnowany p.d.
olej, pilśnia
57x75
olej/płótno, 55 x 72 cm
sygnowany l. d.: `K. MACKIEWICZ`
olej, płótno,
78.8 x 36 cm
sygnowany p.d.: K Mackiewicz
Olej, płótno; 81,5 x 65 cm
Sygnowany l. d: KMackiewicz
Prezentowane płótno należy do cyklu "Katedry", który artysta rozpoczął malować w roku 1927 i tworzył go przez następne kilkadziesiąt lat. W 1963 za obraz z tego cyklu na IV Salonie Bosio w Monte Carlo otrzymał Grand Prix. Po II wojnie światowej, w latach 1950-70, Mackiewicz zaczął malować swoje kolejne cykle: "Miasto", "Tu byli ludzie".
olej, płótno, 114,5 x 146 cm;
na odwrocie na blejtramie tytuł: "Miasto" (ołówkiem); w załączeniu zdjęcie z potwierdzeniem autentyczności przez syna artysty
Martwa natura z dzbankiem i szklanymi przedmiotami, ok. 1930
olej, płótno, 50,5 x 46,5 cm;
w załączeniu ekspertyza Łukasza Grzejszczaka oraz
potwierdzenie autentyczności obrazu przez Ludwika Mackiewicza.
Olej, płótno naklejone na płytę;
59,6 x 75,4 cm
Sygnowany l. d.: K. MACKIEWICZ
Na odwrociu nalepka: THE FINE ART. GALLERIES | T. EATON C° | TITLE OF WORK WINTER FOREST WITH RIVER | ARTIST MACKIEWICZ | STOCK NUMBER 14641 G141
Martwa natura - Polne kwiaty i owoce
olej, płótno,
64 x 53.5 cm
sygnowany p.d.: K. Mackiewicz
Olej na płycie
85 x 121,5 cm Sygnowany l.d. - "K Mackiewicz"
Na odwrocie nalepki - 1.) nalepka z odręcznym napisem - "Konstanty 83 x 12(...) | MACKIEWICZ | KADZIDŁA ZAGŁADY | olej, dykta" olej, dykta" 2.) nalepka z DESY: "Autor Konstanty Mackiewicz | Tule: TSER WAREN LEUTE | (...)"
olej, płótno,
73 x 100 cm;
sygn. p.d.: K. Mackiewicz
Olej, karton;
50 x 53,9 cm
Sygnowany szarym olejem p. d.: KMackiewicz
Na odwrociu szkic ołówkowy do obrazu oraz po środku fragment nalepki z pieczęcią
Olej na sklejce
73 x 67 cm
Sygnowany l.d - "K Mackiewicz"
olej, płótno, 67 x 77 cm;
sygn. p.d.: K. Mackiewicz.
na odwrocie: szkic pejzażu zimowego oraz nalepka ze zbiorów Tadeusza Podniesińskiego.