BERCHEM Nicolas (1620-1683)
Miedzioryt, papier; 20 x 26 cm
sygnowany z płyty: C.P. Berghem inventor et fecit G.Valk excudit.
Pochodzenie: rezydencja Nowina Chrzanowskich w Opaczy
cena wywoławcza: Wykup abonament
BERCHEM Nicolas (1620-1683)
Pasterz z trzodą owiec, 1640 r.
olej/płótno dublowane, 51 x 64 cm
sygnowany i datowany na kamieniu: `N.Berchem fec | 1640`
BERCHEM Nicolas (1620-1683)
olej, deska,
35,4 x 43,6 cm (w świetle ramy);
Na odwrocie nalepki z nazwiskiem autora i opisem obrazu oraz pieczęć lakowa Charlesa Seldmayera
Pochodzenie: Aukcja w Van Ken Fraay, kolekcja Jacoba Ordona, Amsterdam 6 września, 1784;
Charles Seldmayer, Paryż; aukcja w domu aukcyjnym Sotheby`s w Nowym Jorku, 5 listopada 1986, sprzedaż własności Bertha Tilly, poz. 98, jako N. Berchem z informacją o niewyraźnej sygnaturze u dołu z prawej; aukcja w domu aukcyjnym Sotheby`s w Nowym Jorku, 11 kwietnia 1991, poz. 178 jako Berchem, z informacją o niewyraźnej sygnaturze w u dołu z prawej "? rchem, f"
Bibliografia: John Smith`s Catalouge Raisonne, Dr. C, Hofstede de Grot, s. 137; wspomniany w artykule: "Affordable Greatness" [w:] The Connoisseur, sierpień 1991
BERCHEM Nicolas (1620-1683)
olej, deska,
BERCHEM Nicolas (1620-1683)
olej, deska, 35,4 x 43,6 cm (w świetle ramy);
Na odwrocie
nalepki z nazwiskiem autora i opisem obrazu oraz pieczęć lakowa Charlesa
Seldmayera
Pochodzenie: Aukcja w Van Ken Fraay, kolekcja Jacoba Ordona, Amsterdam 6
września, 1784; Charles Seldmayer, Paryż; aukcja w domu aukcyjnym Sotheby`s w Nowym Jorku,
5 listopada 1986, sprzedaż własności Bertha Tilly, poz. 98, jako N. Berchem z informacją o
niewyraźnej sygnaturze u dołu z prawej; aukcja w domu aukcyjnym Sotheby`s w Nowym Jorku, 11
kwietnia 1991, poz. 178 jako Berchem, z informacją o niewyraźnej sygnaturze w u dołu z
prawej "... rchem, f"
Bibliografia: John Smith`s Catalouge Raisonne, Dr. C, Hofstede de
Grot, s. 137; wsponiany w artykule: "Affordable Greatness" [w:]
The Connoisseur,
sierpień 1991
BERCHEM Nicolas (1620-1683)
BERCHEM Nicolas (1620-1683)
olej, deska,
BERCHEM Nicolas (1620-1683)
olej, deska,
BERCHEM Nicolas (1620-1683)