1 zł
2 600 000 zł

FRYDRYSIAK Bernard (1908 - 1970)

Portret Wincentego Witosa, 1946 r.

olej/płótno, 75 x 63 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'B.T.FRYDRYSIAK | 1946'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wnętrze pracowni, 1936 r.

olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'B.T.FRYDRYSIAK | 1936'
opisany na odwrociu, na płótnie ołówkiem: 'B.T.FRYDRYSIAK'; na odwrociu papierowa naklejka z londyńskiej firmy ramiarskiej: 'JAMES BOURLET&SONS, Ltd.' oraz naklejka wystawowa z opisem obrazu

- Malarze z kręgu Tadeusza Pruszkowskiego. Bractwo św. Łukasza. Szkoła Warszawska. Loża Wolnomalarska. Grupa Czwarta, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie, Warszawa 1978, poz. kat. 42, il. 28
- Muzeum Narodowe w Warszawie, 1978
- The Art Exhibitions Bureau, Londyn, lata 30. XX w.

Portret kobiety, 1935 r.

akwaforta, akwatinta, sucha igła/papier, 28 x 21,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Bernard Frydrysiak | BF', datowany p.d.: '1935'
sygnowany i datowany monogramem wiązanym na płycie: 'BF | 35'

olej/płótno, 75 x 63 cm
sygnowany i datowany l.d.: `B.T.FRYDRYSIAK | 1946`
na odwrociu opisany: `MAL. | B.T.Frydrysiak | 1946`

"Głowa w czerwonym zawoju" (Autoportret ?), 1940 r.

olej/płótno,
47 x 37 cm
sygnowany i datowany l. d.: `B. T. FRYDRYSIAK | 1940` oraz opisany na odwrociu: ` "GŁOWA W CZERWONYM ZAWOJU" | B. T. FRYDRYSIAK | 1940 r.`

ESTYMACJA 5 000 - 10 000

Ruiny kościoła, lata 30.

Akwaforta; wym.: 150 x 200 mm; nie sygn.

Ruiny kościoła, lata 30.

akwaforta
wym.: 150 x 200 mm
niesygn.

Ruiny kościoła, Zniszczony dom, Na stawie lata 30-te

sucha igła, akwatinta, odbicie płyty: 150 x 200 mm, 150 x 195 mm, 120 x 150 mm, n/s. Zespół trzech prac.
Poch.: zbiory Zbigniewa Legutki.

liczba obiektów: 8