HALICKA Alicja (Kraków 1894 - Paryż 1975)
Para leżąca na plaży, l. 30. XX w.
olej, płótno, 38 × 46 cm
sygnowany p. g.: Halicka
cena wywoławcza: Wykup abonament
Wnętrze domu artystki z portretem córki
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. l. d.: Halicka;
na odwrocie, na ramie francuska naklejka z firmy Delf (...) Art z nazwiskiem właścicielki obrazu: MME BARAOLT i innymi adnotacjami (nalepka drukowana) oraz na płótnie u góry napis: N 39.
olej/płótno, 66 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. Halicka | 1914'
olej/płótno, 55 x 33 cm
sygnowany l.g.: ‘Halicka’
Dziewczynka w fotelu, ok. 1926-1928
olej, płótno, 41 × 33 cm
sygn. p.g.: Halicka
Paryż - Widok na Pont des Arts i Notre Dame, l. 30. XX w.
olej, tektura, 31 × 41 cm
sygn. p. d.: Halicka
akwarela, papier, 30 × 26,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Halicka
olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany p.g.: 'Halicka'
Widok na Montmartre i Sacré-Coeur
olej, płótno, 60 × 73 cm,
sygn. p. d.: Halicka
PORTRET DZIEWCZYNY, ok. 1935-1938
pastel, gwasz, karton
37,7 x 32,5 cm
sygn. ołówkiem l.d.: Halicka
Na odwrocie duża, ozdobna firmowa pieczątka z tekstem: Crescent | ILLUSTRATION | No 300 | C. Product of | CHICAGO CARDBOARD | COMPANY
olej, płótno, 52 × 41 cm
sygn. p. d.: Halicka
MACIERZYŃSTWO, LATA 20-TE XX W.
olej, płótno, 65 x 49,5 cm
sygn. p.g.: Halicka
litografia/papier, 20 x 14 cm
sygnowany ołówkiem p.g.: 'Halicka'
olej/płótno, 100 x 62 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Halicka | 1914'
na krośnie malarskim dwie papierowe nalepki, w tym wystawowa opisana adresem i tytułem: '80 rue de Prony | Portrait de Mme A.'
Widok na Pont des Arts i Notre Dame (Z cyklu Godziny Paryskie)
olej/tektura, 31 x 41 cm
sygnowany p.d.: 'Halicka'
na odwrociu nalepka z Villa la Fleur
Fort Saint Jean w Marsylii, 1941 r.
gwasz/papier, 30,7 x 23,5 cm
sygnowany p.g.: 'halicka'
- Alicja Halicka. Mistrzowie École de Paris, Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, 2011
- Alicja Halicka. Mistrzowie École de Paris, tekst K. Zagrodzki, wstęp A. Winiarski, kat. wyst., Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, Warszawa 2011, s. 81 (il.)
Pastel, papier
sygn.
26,5 x 21,5 cm
DOMY NA BRZEGU MORZA (Les Maisons au Bord de la Mer), przed 1931
olej, płótno
65 x 92 cm
sygn. p.d.: Halicka
Na lewej bocznej listwie krosna napis tuszem: B.D. [znak kolekcji Bernarda Davisa (?)]
olej/płótno, 65 x 81 cm
sygnowany l.d.: 'Halicka'
POCHODZENIE
WYSTAWIANY
- Alicja Halicka (1894 - 1975) Retrospektywa, Villa la Fleur, 23.09. - 31.12.2011
LITERATURA
- Mistrzowie École de Paris - Alicja Halicka, Warszawa 2011, tekst Krzysztof Zagrodzki, wstęp Artur Winiarski, s. 86 (il.)