NAŁĘCZ Włodzimierz (1865, Kijów - 1946, Jeruzal k. Skierniewic)
Olej, tektura; 18 x 24 cm
Na odwrocie nalepka TZSP w Warszawie z 1902 r. z opisem pracy; kartka z dedykacją: W dniu Imienin składamy Szanownej Pani serdeczne życzenia zdrowia, powodzenia w życiu i prosimy o przyjęcie skromnego upominku z czasów guzowskich. Guzów, dn. 27 VI. 1944.; na ramie pieczęć Pracowni Ram, Wiśniewski, Warszawa, ul. Nowomiejska 8.
cena wywoławcza: Wykup abonament
DWIE ŁODZIE RYBACKIE NA PLAŻY, 1921
Olej, płótno; 137 x 161 cm
Sygnowany p.d.: Włodzimierz Nałęcz 1921
PIERWSZY PRZYMROZEK, przed 1905
Olej, tektura; 25 x 30,5 cm
Sygnowany p.d.: W. Nałęcz
Na odwrocie kredką: Włodz. Nałęcz | Pierwszy przymrozek | 20- oraz dwie nalepki z opisem pracy, pierwsza niekompletna Zachęty z 1905 r., druga z datą 1914
olej, tektura; 22 x 36 cm;
sygn. i dat. p. d.: Włodz. Nałęcz 192[9] (?);
na odwrocie nalepka z numerem: 2428 oraz odręcznie wypisaną informacją: Nałęcz Włodzimierz / Łodzie na brzegu ol. / 200 zł (...) i datą nadesłania na wystawę (?): 24 / X / 1929; poniżej napis autorski (?) o analogicznej treści co na nalepce.
Pejzaż nadmorski (Zmierzch), 1931 r.
olej/tektura, 79 x 62,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wł. Nałęcz', datowany l.d.: '1931 r.'
Widok morski z Lisiego Jaru, 1932 r.
olej, płótno wzmacniane, 36,5 x 60,5 cm, sygn. i dat. p.d.: Wł. Nałęcz / 932
Mięćmierz (Wioska nad Wisłą), 1913 r.
olej/płótno, 69 x 97,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. Nałęcz | 1913'
na odwrociu papierowa nalepka Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie z 1913 roku oraz inna papierowa nalepka
Pejzaż nadmorski z zachodem słońca
olej/tektura, 14,5 x 24,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Nałęcz
olej, tektura, 23,5 x 31 cm
sygn. i dat. l. d.: W. Nałęcz 1936 r.
olej, tektura, 43 × 32 cm
sygn. i dat. l. d.: W. Nałęcz 1903
na odwrocie papierowa naklejka ze Zbiorowej Wystawy Prac Włodzimierza Nałęcza
olej/płótno, 81 x 130 cm
sygnowany l.d.: 'W (...)'
na odwrociu fragmentarycznie zachowana nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Warszawie (?)
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Warszawie
Olej, fakturowa sklejka malarska; wym.: 31 x 25 cm; sygn. p.d.: Nałęcz. Praca z cyklu "Sonety krymskie", wystawianego w Salonie Sztuki Kulikowskiego w Warszawie w roku 1904.
Olej,tektura; 17 x 30 cm
Sygn. l.d.: Wł. Nałęcz 1927
Na odwrocie piórem: Włodzimierz Nałęcz | "Łódź rybacka, kaszubska" przed wieczorem | r. 1927
olej, płótno; 68 x 98,5 cm;
sygnowany i datowany po prawej strony u dołu: WNałęcz 913
na odwrocie fragment nalepki : Autor: Nałęcz Włodzimierz |Wieś nad Wisłą.
Olej, płótno; 60 x 105 cm
Sygnowany l.d.: Włodz. Nałęcz 1922
Na odwrocie dwie nalepki papierowe, drukowane, wypełnione piórem
1. warszawskiej "Zachęty: 51654 Autor Nałęcz Włodzimierz | Tytuł Rozewie Rodzaj dzieła olej | Cena 700000 Własność Autora Data nadesłania 191
2. Wystawy monograficznej w siedzibie Ligi Żeglugi Polskiej: N2 kat. 1922 | Zbiorowa Wystawa | Włodzimierza Nałęcza | Tytuł Polski brzeg (Rozewie) | Rodzaj wykonania olejny | Cena | Październik 1922 podpis Włodzimierz Nałęcz
Obraz wystawiany w 1922 r. w TZSP w Warszawie i na wystawie artysty w siedzibie Ligi Żeglugi Polskiej
olej, płótno, 81,5 × 129 cm
sygn. w l. d.: Nałęcz (częściowo zatarta)
zatarta na krośnie fragmenty nalepki wystawowej z TPSP Kraków (?)
olej, tektura, 23,5 x 31 cm
olej/tektura, 43 x 32 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'W. Nałęcz 1903'
na odwociu papierowa naklejka ze Zbiorowej Wystawy Prac Włodzimierza Nałęcza
olej, płótno naklejone na tekturę; 39 x 60 cm;
sygnowany po prawej strony u dołu: Włodz. Nałęcz 1934 na odwrocie napis: Włodz. Nałęcz / "Cisza na morzu"