HARASIMOWICZ Marceli (1859-1935)
Kapliczka przy drodze do Szczawnicy, 1919
olej, tektura; 22,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M Harasimowicz / 1919;
na odwrocie napis: Harasymowicz / Kapliczka przy drodze do Szczawnicy / 1919.
cena wywoławcza: Wykup abonament
''Fragment z Krościenka nad Dunajcem'', 1924 r.
olej/płótno, 47 x 68 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'MHarasimowicz | 1924 Krościenko n. D.'
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'Fragment z Krościenka nad Dunajcem | mal. MHarasimowicz 1924.'
olej/tektura, 36 x 26 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'MHarasimowicz | Pieniny - Chata | 1905'
Zamek w Crikvenicy (Chorwacja), 1902 r.
olej, płótno, 45 x 60 cm,
sygn. i dat. l.d.: MHarasimowicz/Cirkvenica 1902
olej na płótnie, 48 x 62 cm,
sygnowany i datowany l.d.
"MHarasimowicz 07".
Polesie - rozlewiska , 1894 r.
olej/płótno, 61 x 91,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Harasimowicz 1894'
olej/tektura, 33,5 x 23,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'MHarasimowicz | Pieniny - Chata | 1905''
PEJZAŻ TATRZAŃSKI Z GIEWONTEM, 1917
Olej, deska; 24 x 15,5 cm
Sygnowany l.d.: Harasimowicz; na odwrocie: Zakopane 15 VIII 917 | Harasimowicz
Olej, tektura; 24 x 15,5 cm
Sygnowany l.d.: MH Zakopane; na odwrocie: Zakopane 15 VIII 917 | Harasimowicz
olej na płótnie, 34 x 44 cm,
sygnowany p.d.
"Jastarnia /Harasimowicz"
Kościół w Krościenku nad Dunajem, 1926 r.
olej/płótno, 68 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'KOŚCIENKO n. D. | MHarasimowicz | 1926'
olej, płótno, 45 x 60 cm
sygn. i dat. l. d.: MHarasimowicz/Cirkvenica 1902
olej/tektura, 33,5 x 23,5 cm
Olej, płótno, 53 x 45 cm,
sygn. p.d.: Lwów 21/4.1893 M. Harasimowicz.
Para pejzaży z jeziorem, 1919 r.
olej/tektura, 8 x 20 cm (wymiary w świetle ram)
oba sygnowane i datowane na odwrociu: `Marceli Harasimowicz 1919`, na jednym inicjały autorskie l.d.: `MH`
Zmierzch nad rozlewiskami, 1922
olej, tektura, 24,5x34 cm
sygn. l.d. oraz na odwrocie: MHarasimowicz 1922