SKARŻYŃSKI Jerzy (1924 - 2004)
Technika mieszana, tusz, papier, 37 x 48 cm (w świetle passe-partout),
sygn. i dat. p.d.: j. Skarżyński 92.
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz, papier, 17,5 × 21 cm
sygn. i dat. p. d.: J. S. 42
Pi (Pitecantropus erectus) - plansza komiksowa nr 2, 1982 r.
akwarela, tusz/papier, 42,5 x 32 cm
na odwrociu opisany: '① Jerzy Skarżyński | 1982', pieczątka: 'art. 42 ust. 1 | ustawy z 62r.' poniżej opisany: 'NF 3 '97| str 20| F. Ludow 5| 210 x 295 cm', pieczątka: 'WOZ | Przedmiot nie podlega | zakazowi wywozu za granice| 02 III 1603/86'
Pi (Pitecantropus erectus) - okładka komisowa ze szkicem, 1982 r.
sygnowany p.d.: 'J.S.'
na odwrociu opisany: 'Jerzy Skarzyński | ① LA PREMIEREE PAGE AVEQUE LE TEST DESSVUS | NF 7'96 str. 17' oraz stempel: 'Wydział Ochrony Zabytków | Nie podlega zakazowi wywozu za granicę'
Szkic, ołówek/papier, wym.: 41,5 x 21,5 cm
gwasz, papier, 32,5 x 50 cm, sygn. l.d.: J. Skarżyński
Sakriversum, ilustracja do czasopisma Nowa Fantastyka, 1988 r.
akwarela, tusz/papier, 30,5 x 21,5 cm
sygnowany p.d.: 'J.S.'
na odwrociu sygnowany l.d.: 'Jerzy Skarżyński'
Ilustracja do tekstu Thomasa R. P. Mielke "Sacriversum"
sygnowany p.d.: 'J. S.'
na odwrociu sygnowany l.d.: 'Jerzy Skarżyński
sygnowany p.d.: 'J.S.'
Henryk V, projekt ilustracji do dramatów Williama Szekspira, 1995 r.
tusz/papier, 32,5 x 23 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Skarżyński | 95'
na odwrociu opisany: 'HENRK V | "SZEKSPIR" | LIDIA I JERZY SKARŻYŃSKI 1992'
Janosik, cz. III - W obcej skórze, plansza komiksowa nr 23, 1973 r.
akwarela, tusz/papier, 33,3 x 24,3 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Skarżyński 73'
na odwrociu opisany: 'Janosik | cz. 3 "W obcej skórze"
Janosik, cz. V - Porwanie, plansza komiksowa nr 17, 1973 r.
akwarela, gwasz, tusz/papier, 33,2 x 24,3 cm
na odwrociu opisany: "Janosik" | odc. 5 "Porwanie" | p. Walczak | str. 16'
offset/ papier, 83 x 58 cm
sygn. p.d.: J. SKARŻYŃSKI
stan zachowania: bdb -
olej/płótno, 98 x 62 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Skarżyński | 91'
gwasz, tusz, papier; 29,5 x 21 cm
sygnowany p.d.: "J. Skarżyński | 1950"
Janosik, cz. VI - Pobili się dwaj górale, plansza komiksowa nr 24, 1973 r.
akwarela, gwasz, tusz/papier, 33,5 x 24,6 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Skarżyński 73'
na odwrociu opisany: "Janosik" | cz. 6 "Pobili się dwaj górale" | str. 24'
WYDANIA:
- wyd.I RSW Prasa-Książka-Ruch 1974
- wyd.II Post 2002 (zbiorcze - tomy IV-VI)
Janosik, cz. II - Zbójnickie prawa, tylna okładka komiksowa, 1973 r.
akwarela, gwasz, tusz/papier, 33,5 x 24,7 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'Skarżyński 73'
na odwrociu opisany: "Janosik" | 2. "Zbójnickie prawa" | 34 | TYLNA OKŁADKA | IV str. okładki | 1:1'
WYDANIA:
- wyd.II Post 2002 (zbiorcze - tomy I-III)
Janosik, cz. I - Pierwsze kroki, plansza komiksowa nr 16, 1973 r.
na odwrociu opisany: 'cz. 1 Pierwsze kroki | str. 16 | 1:1'
WYDANIA:
- wyd.II Post 2001
- wyd.III Post 2002 (zbiorcze - tomy I-III)