GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Trzy współoprawne ilustracje satyryczne
akwarela, tusz/papier, 41 x 29 cm
pierwszy sygnowany p.d.: 'Grus'
cena wywoławcza: Wykup abonament
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Mrówkojad, ilustracja do książki Na srogim lwie, około 1949 r.
tusz/papier, 33 x 24,5 cm
sygnowany l.d.: 'grus'
WYDANIA:
- Jan Żabiński, Radiowy Instytut Wydawniczy 1949
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Amorek, ilustracja satyryczna, lata 50. XX w.
akwarela, tusz/papier, 33,5 x 30,5 cm
sygnowany l.d.: 'Grus'
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Jak poradzić sobie w dziczy..., ilustracja satyryczna, lata 50. XX w.
tusz/papier
30 x 34,5 cm
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Dlaczego zwierzęta giną na świecie, ilustracja do książki Na srogim lwie, 1949 r.
tusz/papier
31,5 x 24 cm
sygnowany l.d.: `grus`
na odwrociu opisany ołówkiem: `Dlaczego zwierzęta giną`
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Polowanie, ilustracja do książki Na srogim lwie, 1949 r.
tusz/papier
33 x 24,5 cm
sygnowany l.d.: `grus`
na odwrociu pieczęć z zamówieniem drukarskim `ISKRY`
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Poranna toaleta, ilustracja satyryczna do czasopisma Mucha, lata 50. XX w.
tusz/papier
20,5 x 21,5 cm
sygnowany l.d.: `grus`
na odwrociu opisany ołówkiem: `Poranna toaleta W 200 | Słóń: - Biedni ci ludzie, którzy się golą takimi żyletkami` oraz pieczęć: `Tygodnik Polityczno-Satyryczny | MUCHA | REDAKCJA | Warszawa, Mokotowska 51/53`
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
To ma być szyja? - ilustracja do książki Na srogim lwie, 1949 r.
tusz/papier, 33 x 24,5 cm
sygnowany p.d.: `Grus`
na odwrociu opisany ołówkiem
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Niedźwiedź - ilustracja do książki Na srogim lwie, 1949 r.
tusz/papier, 33 x 24 cm
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Obronny motyw - ilustracja satyryczna, lata 50. XX w.
akwarela, tusz/papier, 31 x 23,5 cm
sygnowany l.d.: `Grus`
na odwrociu opisany ołówkiem: `Obronny motyw` oraz tekst do ilustracji
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
akwarela, tusz/papier, 35 x 28,5 cm
sygnowany u dołu: `Grus`
na odwrociu opisany: `Kolor czerwony = fiolet | kolor żółty = zielony | SZPILKI NR 50 | 1 strona | `Rżyj, Satyry koniu | i z kopyta wal !`
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Niech Pan patrzy jak ta wełna na mnie wygląda..., lata 40/50 XX w. r.
rysunek satyryczny do czasopisma Szpilki nr 51
akwarela, tusz/papier, 29,5 x 22,5 cm
sygnowany l.d.: `Grus`
opisany na odwrociu
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
ilustracja do książki
ołówek, tusz/papier, 33 x 24,5 cm
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
sygn. na odwrociu
tusz, akwarela, papier
24.5x16.2 cm
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
piórko, tusz, papier; 14,5 x 21 cm;
9,5 x 10 cm (w świetle wspólnej oprawy);
sygn. p. d.: Grus (górna praca)
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
piórko, tusz, papier; 17 x 17,5 cm;
17 x 20,5 cm (w świetle wspólnej oprawy);
sygn. u dołu: Grus
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Sceny satyryczne do czasopisma Szpilki - 4 szt.
tusz, akwarela, papier; wymiary różne
Kapitulacja Japonii - 15,1 x 18,8 cm;
Lista strat Polaków - 24,9 x 31 cm;
Na pustyni - 24,3 x 24 cm;
Na ślizgawce - 21,3 x 25,3 cm;
dwie prace sygnowane
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
Sceny satyryczne i ilustracje do Szpilek- 7 szt.
tusz, akwarela, papier cm
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
ołówek, tusz lawowany na kartonie,
24,3 x 31,3 cm,
sygnowany po lewej "Grus./ 1927"
GRUS Kazimierz (1886 - 1955)
piórko, tusz, tusz lawowany, papier, 33,5 x 38 cm;
sygn. l.d.: Grus 1953