AUTOR nierozpoznany, XIX/XX w.
Portret zbiorowy - Chińczycy (?)
gwasz, płótno; 252 x 149 cm;
przed konserwacją
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret podwójny - kobieta ze starcem
olej/deska, 23,6 x 32 cm
na odwrociu nieczytelna pieczęć
marmur, 30 x 50 x 25 cm
olej/płótno, 69 x 51,7 cm
akwarela/papier, 18 x 14 cm
opisany p. śr.: 'Typ z okolicy Tarnowa'
olej/płótno (dublowane), 34,5 x 28 cm
na krosnach napis piórem opisujący obraz jako XIX-wieczną kopię Francesca Francii
Francesco Francia, właściwie Francesco di Marco di Giacomo Raibolini (ok. 1450 Bolonia - 1517 Bolonia) - włoski malarz, rytownik i złotnik okresu renesansu. Malował głównie obrazy religijne, był też dobrym portrecistą.
olej/płótno, 29,4 x 42,5 cm
olej/płótno, 76 x 55,5 cm
sygnowany p.d.: 'L (...)' (trudno czytelnie)
olej/deska, 37 x 49 cm
olej/płótno, 75 x 137,5 cm
olej/płótno, 95 x 117 cm
Kieliszek szampana przed polowaniem
litografia barwna/papier, 56,5 x 76,5 cm
u dołu nota wydawcy: `G. H. MUMM & Co`
olej/deska, 18 x 28 cm
ODWROCIE: potwierdzenie autentyczności: `Konstanty Mańkowski` (?)
Walka z tygrysem w dżungli, 1860 (?) r.
akwarela/papier, 12 x 16,5 cm
sygnatura l.d. trudno czytelna
Figurka boga Kryszny na kwiecie lotosu
kość słoniowa, podstawa drewno, wys.: 32,5 cm
Słoń atakowany przez tygrysy
kość słoniowa, podstawa - drewno tekowe, 19 x 38 cm
sygn. nieczytelnie l.d. (Kazimierz Olpiński Paryż?)
olej, płótno, 73x50 cm
Tusz, piórko, papier; 14 x 10 i 12 x 10 cm
olej/płótno, 67 x 67 cm
napis l.g. : `EP` (?)
Estymacja 6 000 - 8 000 zł
Alegoria męczeństwa Narodu Polskiego
olej/płótno, 268 x 155 cm
STAN ZACHOWANIA: obraz do konserwacji
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Miniatura - Portret kobiety w zawoju
tempera/kość,
5,8 x 4,8 cm, oprawa - oto (?)
ODWROCIE: scenka przedstawiająca dziewczynkę siedzącą przy nagrobku (sepia) z napisem -`To wszystko co mi zostało`; stan zachowania: pękniecie wzdłuż miniatury
Estymacja: 6 000 - 8 000
olej/płótno, 20,5 x 43 cm
sygnowany p. d.: `Arturo S (...) ocke` (?)
olej/tektura, 27 x 33 cm
akwarela, gwasz/papier, 28 x 23 cm
brąz, wys.: 26 cm
sygnowany trudno czytelnie z prawej strony
olej/płótno, 80 x 130 cm
sygnowany l. d. trudno czytelnie
olej/płótno, 44 x 39 cm
sygnowany p. d.: `A Roescher (?)`
na odwrocie fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka: `(
) Gemälde: Ausstelung (
)`
olej/płótno, 70 x 101 cm
na odwrocie trudnoczytelna pieczątka ze składu przyborów malarskich
olej/płótno dublowane, 56 x 68,5 cm
sygnowany p. d.: `Kokoszny (?)`
Wiosenny pejzaż (na odwrocie szkic pejzażu)
olej/tektura, 33 x 49,5 cm
sygnowany p. d.: `M. Thump` i na rewersie l. d.: `C. M. T.`
olej/płótno, 45 x 56 cm
4 scenki ilustrujące miłosne przygody Giacomo Casanovy (1725 - 1798)
litografia/druk/papier, 18,2 x 23 cm
olej/deska, 24 x 17 cm
sygnowany p. d.: sygnatura trudnoczytelna
akwarela/karton, 47 x 62 cm;
sygnowany p. d.: `de Mareillae`
olej/płyta, 40 x 60 cm
sygnowany p. d.: `Van Heur`