1 zł
2 600 000 zł

AUTOR nierozpoznany, XIX/XX w.

Portret zbiorowy - Chińczycy (?)

gwasz, płótno; 252 x 149 cm;
przed konserwacją

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zamyślona

olej/deska, 21 x 15,8 cm

Portret podwójny - kobieta ze starcem

olej/deska, 23,6 x 32 cm
na odwrociu nieczytelna pieczęć

Odaliska z synogarlicami

marmur, 30 x 50 x 25 cm

Umierający ułan

olej/płótno, 69 x 51,7 cm

Typ z okolic Tarnowa

akwarela/papier, 18 x 14 cm
opisany p. śr.: 'Typ z okolicy Tarnowa'

Matka Boska Bolesna

olej/płótno (dublowane), 34,5 x 28 cm
na krosnach napis piórem opisujący obraz jako XIX-wieczną kopię Francesca Francii
Francesco Francia, właściwie Francesco di Marco di Giacomo Raibolini (ok. 1450 Bolonia - 1517 Bolonia) - włoski malarz, rytownik i złotnik okresu renesansu. Malował głównie obrazy religijne, był też dobrym portrecistą.

Chłopskie wesele

olej/płótno, 98 x 150 cm

Pejzaż ze stogami siana

olej/płótno, 29,4 x 42,5 cm

Drzewo

olej/płótno, 76 x 55,5 cm
sygnowany p.d.: 'L (...)' (trudno czytelnie)

Potok

olej/płótno, 67,5 x 39 cm
sygnowany p.d. pod oprawą

Ucieczka

olej/płótno, 34,5 x 46,5 cm

Boże Narodzenie, XIX/XX w. r.

olej/deska, 37 x 49 cm

Scena rodzajowa z Cyganami

olej/płótno, 75 x 137,5 cm

Pejzaż leśny z wodospadem

olej/płótno, 95 x 117 cm

Kieliszek szampana przed polowaniem

litografia barwna/papier, 56,5 x 76,5 cm
u dołu nota wydawcy: `G. H. MUMM & Co`

olej/deska, 18 x 28 cm
ODWROCIE: potwierdzenie autentyczności: `Konstanty Mańkowski` (?)

Walka z tygrysem w dżungli, 1860 (?) r.

akwarela/papier, 12 x 16,5 cm
sygnatura l.d. trudno czytelna

Indie

Figurka boga Kryszny na kwiecie lotosu
kość słoniowa, podstawa drewno, wys.: 32,5 cm

Chiny

Słoń atakowany przez tygrysy
kość słoniowa, podstawa - drewno tekowe, 19 x 38 cm

Półakt z perłami

sygn. nieczytelnie l.d. (Kazimierz Olpiński Paryż?)
olej, płótno, 73x50 cm

DWA SZKICE POSTACI

Tusz, piórko, papier; 14 x 10 i 12 x 10 cm

Pejzaż z jeziorem

olej/płótno, 67 x 67 cm
napis l.g. : `EP` (?)

Estymacja 6 000 - 8 000 zł

Alegoria męczeństwa Narodu Polskiego

olej/płótno, 268 x 155 cm
STAN ZACHOWANIA: obraz do konserwacji

Estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Miniatura - Portret kobiety w zawoju

tempera/kość,
5,8 x 4,8 cm, oprawa - oto (?)
ODWROCIE: scenka przedstawiająca dziewczynkę siedzącą przy nagrobku (sepia) z napisem -`To wszystko co mi zostało`; stan zachowania: pękniecie wzdłuż miniatury

Estymacja: 6 000 - 8 000

Widok Wenecji

olej/płótno, 20,5 x 43 cm
sygnowany p. d.: `Arturo S (...) ocke` (?)

olej/tektura, 27 x 33 cm

Napoleon na koniu

akwarela, gwasz/papier, 28 x 23 cm

Popiersie Ryszarda Wagnera

brąz, wys.: 26 cm
sygnowany trudno czytelnie z prawej strony

Łodzie na spienionym morzu

olej/płótno, 80 x 130 cm
sygnowany l. d. trudno czytelnie

Mężczyzna ze szklanicą

olej/płótno, 44 x 39 cm
sygnowany p. d.: `A Roescher (?)`
na odwrocie fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka: `(…) Gemälde: Ausstelung (…)`

Martwa natura z krabem

olej/płótno, 70 x 101 cm
na odwrocie trudnoczytelna pieczątka ze składu przyborów malarskich

Młoda Rzymianka

brąz, wysokość: 35,5 cm

W piwniczce z winami

olej/płótno dublowane, 56 x 68,5 cm
sygnowany p. d.: `Kokoszny (?)`

Alegoria obfitości

olej/płótno dublowane, 160 x 208 cm

Wiosenny pejzaż (na odwrocie szkic pejzażu)

olej/tektura, 33 x 49,5 cm
sygnowany p. d.: `M. Thump` i na rewersie l. d.: `C. M. T.`

Sielanka

olej/płótno, 45 x 56 cm

Miasteczko w górach

olej/deska, 24 x 17 cm
sygnowany p. d.: sygnatura trudnoczytelna

Wyjazd na polowanie

akwarela/karton, 47 x 62 cm;
sygnowany p. d.: `de Mareillae`

Łodzie w świetle księżyca

olej/płyta, 40 x 60 cm
sygnowany p. d.: `Van Heur`

liczba obiektów: 45