1 zł
2 600 000 zł

SERAFIN Władysław (1905 - 1988)

Łódka

pastel, karton, 30,3 × 34 cm
sygn. p. d.: W. Serafin

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pomnik konny Jana III Sobieskiego

pastel, papier, 46,5 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W. Serafin

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier, 59,5 x 41,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: W Serafin

Pejzaż nadbrzeżny

olej, płótno; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: W Serafin.
Obraz przed konserwacją.

Ratusz Staromiejski w Toruniu

akwarela, papier, 41,5 x 55,5 cm,
sygn. l.d.: wSerafin

Dom Zdrojowy

olej, płótno; 70 x 87 cm;
sygn. l. d.: Serafin

Kościół Świętego Jana w Orawce

pastel, brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 43,5 x 63 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Belweder w Warszawie

pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 32,5 x 48 cm;
sygn. l. d.: W Serafin;
Na odwrocie odręcznie pisana cyfra: 30

Zamek w Wiśniczu

akwarela, papier; 37 x 55 cm;
sygn. l. d.: W Serafin (ołówkiem)

W porcie, 1974

pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 32 x 48,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W Serafin 1974

Brzozy

pastel, brystol jasnobrązowy naklejony na tekturę; 35,5 x 50 cm
sygn. l. d.: W Serafin

Sukiennice

olej, płótno,
50 x 65 cm,
sygnowany p.d.: "Serafin"

* Droit de suite

Czarny Staw

pastel, papier; 48 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Sosna

pastel, papier; 45 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin 19... (data nieczytelna).

Motyw z Nesebyru

akwarela, papier; 32,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem).

Stoki górskie zimą

pastel, papier; 23 x 29 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Pejzaż z widokiem na ośnieżone góry

pastel, papier jasnobrązowy; 46,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: Wł Serafin

Rozładunek w porcie Stavanger, 1956

pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 31,5 x 48,5cm
sygn. l. d.: W Serafin 1956

akwarela, papier; 38 x 59 cm

Kuter rybacki na brzegu

pastel, papier naklejony na tekturę; 24,2 x 34 cm;
sygn. l. d.: W Serafin

Nesebyr – motyw ze starożytnymi ruinami

akwarela, papier; 36,3 x 54,2 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Wieże kościelne

pastel, papier, 33,5 x 41,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: W. (nieczytelnie)

Łódź przy przystani, 1959

akwarela, papier naklejony na tekturę; 30 x 42 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: W Serafin / 1959 / Darłowo (ołówkiem);
na odwrocie autorskie notatki dotyczące rozmaitych obrazów.

W hucie

pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę, 49 x 63 cm, sygn. p. d.: W Serafin

*droit de suite

pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę, 31,5 x 48,5 cm sygn. l. d.: W Serafin 1956

*droit de suite

W cieniu wiekowego dębu, 1958

pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę, 31,5 x 42 cm, sygn. l. d.: W Serafin 1958

*droit de suite

Sukiennice krakowskie

pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 30 x 42,5 cm, sygn. u dołu z prawej: W Serafin

*droit de suite

Kwiaty w kryształowym wazonie

akwarela, papier; 58 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Pejzaż – góry i chmury

olej, płótno; 51 x 69 cm;
na odwrocie odręczny napis czarnym flamastrem: Potwierdzam autorstwo tego obrazu / mojego ojca – Władysława Serafina / Wojciech Serafin / Kraków dn. 3.08.2015

olej, płótno; 56 x 69 cm;

Stoki górskie zimą

pastel, papier; 23 x 29 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

akwarela, papier; 38 x 59 cm;

Motyw z Nesebyru

akwarela, brystol jasnokremowy; 33 x 56 cm;
sygn. p. d.: W Serafin (ołówkiem)

Dom Zdrojowy

olej, płótno; 70 x 87 cm;
sygn. l. d.: Serafin

Drzewo

pastel, papier, 23,5 × 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W. Serafin

Pejzaż z kopami

pastel, papier, 30 × 34,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: W. Serafin 1952

Rynek w Krakowie

pastel, papier; 28 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Serafin.

Motyw miejski ze słonecznikami

olej, płótno; 62 x 70 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Kwiaty w wazonie

pastel, papier; 47 x 30 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Słoneczniki

akwarela, gwasz, papier; 30,5 x 40 cm;

Sosny

pastel, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: W Serafin

Motyw z Nesebyru

Kuter rybacki na brzegu

sygn. l. d.: W Serafin

pastel, tektura; 29,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

akwarela, brystol; 28 x 47 cm;
sygn. u dołu z lewej: W Serafin

Kutry rybackie

pastel, papier, 31,5 cm x 48,5 cm
sygn. p. d.: W. Serafin

Martwa natura z owocami

olej, tektura; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin;
na odwrocie stempel składu papieru Reginy Aleksandrowicz w Krakowie.

pastel, papier; 30,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin.

Pejzaż górski

pastel, papier; 31,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin.

Kwiaty w dzbanku

pastel, papier naklejony na tekturę; 46 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin.

Brzegiem morza, 1957

pastel, papier; 32 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: W Serafin / 1957 (?).

Mgły nad Morskim Okiem

pastel, brystol jasnobrązowy naklejony na tekturę; 31 x 48 cm;
sygn. l. d.: W Serafin

Pejzaż górski II

akwarela, brystol jasnokremowy; 31 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: W Serafin

Drzewa I

akwarela, brystol jasnokremowy; 36 x 50 cm;
sygn. l. d.: W Serafin

Posiłek prosiąt

pastel, papier jasnobrązowy naklejony na tekturę; 31 x 31 cm;

Kwiaty w wazonie

akwarela, papier; 60 x 41,5 cm (w świetle oprawy);

Plac Mariacki w Krakowie

olej, płótno, 52,5 × 43 cm
sygn. p. d.: WSWerafin

Motyw z Nesebyru

Kwiaty w wazonie

pastel, papier; 47 x 30 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Pejzaż z drzewami

akwarela, brystol jasnokremowy; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Sosny

pastel, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. l. d.: W Serafin

Kuter rybacki na brzegu

sygn. l. d.: W Serafin

Nesebyr - motyw ze starożytnymi ruinami

sygn. p. d.: W Serafin

W porcie, [1974]

Słoneczniki

Uliczka w Nesebyrze

sygn. p.d.
olej, płótno
64x50 cm

Góry zimą

pastel, papier, 23,5 × 29 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: W Serafin

Martwa natura z owocami

olej, tektura; 35,5 x 50cm
sygn.p.d.: W. Serafin

W hucie

pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 49 x 63cm;
sygn.p.d.: W Serafin

Znad górskiego potoku

pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 31,5 x 48cm
sygn.l.d.: W Serafin

sygn.l.d.: W Serafin 1956

Pomnik Jana III Sobieskiego, 1950-1964

pastel/papier, 46,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'WSerafin'
Pastel przedstawia lwowski pomnik Jana III Sobieskiego (1898, proj. Tadeusz Barącz). Po wojnie został przekazany do Warszawy i ustawiony w Wilanowie (1950-1964), a następnie został umieszczony w Gdańsku, gdzie znajduje się do dziś.

olej, płótno; 62 x 70 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Dom Zdrojowy

olej, płótno; 70 x 87 cm;
sygn. l. d.: Serafin

Góry zimą

pastel; brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 29 x 40,5 cm;
syg. p. d.: W Serafin
na odwrocie odręcznie pisana cyfra 31.

Widok na Giewont z północnego wschodu zimą

pastel; papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 24,5 x 33 cm;
sygn. l. d.: W Serafin
na odwrocie odręcznie pisana cyfra 7.

Widok na Bielany

akwarela, papier; 69,5 x 50,7cm;
sygn.l.d.: W Serafin

Żółte cynie w wazonie

akwarela, papier; 42 x 50cm;
sygn.p.d.: W Serafin

Motyw z Nesebyru

akwarela, brystol jasnokremowy; 33 x 56cm;
sygn.p.d.: W Serafin

Staw w Tatrach- Capi Staw

pastel, brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 50 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Sukiennice krakowskie

pastel, papier żeberkowy jasnobrązowy naklejony na tekturę; 30 x 42,5 cm;
sygn. u dołu z prawej: W Serafin

Łodzie

pastel, papier, 35 × 50 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: W.Serafin

Kutry rybackie w zatoce Gdańskiej

Pastel, papier, 31,5 x 48,5 cm,
sygn. p.d.: W. Serafin.

Widok na Bielany

Pastel, papier, 41,5 x 27 cm,
sygn. p.d.: W. Serafin

Martwa natura z owocami

olej, tektura; 35,5 x 50cm
sygn.pd.: W. Serafin

Pejzaż zimowy w górach

akwarela, gwasz, pastel, brystol jasnobrązowy; 24,5 x 34,5cm
sygn.p.d.: W Serafin

Pejzaż z jeziorem, 1951

pastel, papier jasnobrązowy; 31 x 42,5cm
sygn.l.d.: W Serafin 1951

Pejzaż podgórski

pastel, papier jasnokremowy naklejony na tekturę; 28,8 x 37 cm;
sygn. p. d.: WSerafin

Morskie Oko

pastel, papier jasnobrązowy; 44,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Pejzaż z jeziorem, [1951?]

pastel, tektura jasnobrązowa; 31 x 42,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: W Serafin 1951[?ostatnia cyfra słabo czytelna]

Pejzaż zimowy

pastel, papier; 27 x 44 cm;
sygn.p.d.: W Serafin

Sukiennice krakowskie

sygn.u dołu z prawej: W Serafin

Piwonie

akwarela, papier; 62 x 48 cm;
sygn.p.d.: W Serafin

olej, płotno; 62 x 70 cm;
sygn.p.d.: W Serafin

Motyw z przełomu Dunajca

olej, płótno; 45 x 58 cm;
na odwrocie odręczny napis czarnym flamastrem: "Potwierdzam autorstwo tego obrazu/ mojego ojca- Władysława Serafina/Wojciech Serafin/Kraków dn.3.08.2015r."

ULICA W NESEBERZE

Olej, płótno, 63,5 x 50 cm,
sygn. p.d.: W Serafin.

Bzy

olej, płótno; 60,5 x 74,5 cm;
obraz pochodzi ze spuścizny po artyście

Pejzaż z drzewami

pastel, karton; 42,7 x 48,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Tulipany

akwarela, papier, 60,5 × 42,8 cm
sygn. p. d.: W Serafin

Planty jesienią - Widok na Wawel

pastel, papier, 31,5 × 44 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: W Serafin.

Martwa natura z owocami

olej, tektura; 35,5 x 50cm;
sygn.p.d.: W. Serafin

Słoneczniki

akwarela, gwasz, papier; 30,5 x 43cm

Belweder w Warszawie

pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 32,5 x 48cm
sygn.l.d.: W Serafin

Mirów - Orle Gniazdo

olej, płótno; 49 x 60cm;
na odwrocie odręczny napis czarnym flamastrem: "Potwierdzam autorstwo tego obrazu/mojego ojca - Władysława Serafina/Wojciech Serafin/Kraków dn.3.08.2015r.

Tulipany

akwarela, papier; 60,5 x 42,8cm;
sygn.p.d.: W Serafin

pastel, papier żeberkowy jasnoszary naklejony na tekturę; 24,5 x 33cm;
sygn.l.d.: W Serafin

Motyw ze Stawanger, 1956

pastel, papier; 30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin / Stawanger 1956;
Praca ujęta w: Katalogu Wystawy Podróżnej z cyklu Spotkania ze sztuką, Adam Konopacki, Stafania Krzysztofowicz-Kozakowska, Władysław Serafin (1905-1988); Łaziska Dolna 2016, kat. 175

KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA NA RYNKU KRAKOWSKIM,1965

Akwarela, pastel, 45,5 x 37 cm
Sygnowany l.d.: W Serafin 1965

Staw w Tatrach - Capi Staw

pastel, brystol jasnokremowy naklejony na tekturę; 50 x 61,5cm
sygn.p.d.: W Serafin

olej, płótno; 56 x 69cm
Na odwrocie napis czarnym flamastrem: Potwierdzam autorstwo tego obrazu/mojego ojca-Władysława Serafina/Kraków dn.3.08.2015r.

Pejzaż górski

pastel, papier,
46,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Wazon z gladiolami i cyniami

akwarela, papier, 44,5 x 58 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin

Ogród

pastel, tektura, 29,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin

Morskie Oko

pastel, papier; 22,3 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin

W podgórskiej naturze

akwarela; brystol jasnokremowy; 31 x 45,5 cm;
sygn. u dołu z prawej:W Serafin

Jesień w parku

sygnowany u dołu z lewej: W Serafin.

Piwonie

akwarela, papier, 62 x 48 cm,
sygn. p.d.: W Serafin

Dom Zdrojowy

olej, płótno; 70 x 87 cm ;
sygn. l.d. Serafin (czarną farbą).

W porcie, 1967

akwarela, papier: 46 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin 1967.

Kwiaty w wazonie

pastel, papier; 47,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Morskie oko

pastel, papier, 36,5 × 61 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Wserafin

Pejzaż górski, ok. 1960

pastel, papier; 32 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin

Kolumna Nelsona przy Trafalgar Square w Londynie, ok. 1965

pastel, papier; 47 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Pejzaż górski zimą

sygn. p.d.
pastel, papier
27x44 cm (w świetle passe-partout)

Figurka

akwarela, papier; 50,5 x 36,8 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: Wł. Serafin;
na odwrocie nalepka galeryjna

akwarela, papier;
36,3 x 54,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł Serafin (ołówkiem)

Pejzaż górski

pastel, papier; 64 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Martwa natura z owocami

olej, tektura, 35 × 49 cm
sygn. p. d.: W. Serafin
na odwrocie stempel SKŁAD PAPIERU/B. ALEKSANDROWICZ/KRAKÓW, BASZTOWA 11.

Brama Mostowa w Toruniu

akwarela, papier; 51 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Serafin

Zamek w Wiśniczu

akwarela, papier; 37 x 55cm;
sygn.l.d.: W. Serafin (ołówkiem)

akwarela, papier; 38 x 59cm

Morskie Oko

pastel, brystol; 36 x 61cm;
sygn.l.d.: W Serafin

Pejzaż letni

pastel, brystol; 30,5 x 47cm;

Jesienna słota - Widok na kościół św. Wojciecha w Krakowie, ok. 1970

pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier;
48,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin

akwarela, papier; 36,2 x 54,2 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: Wł Serafin

Ratusz w Toruniu

akwarela, papier, 41,5 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin

Widok z Wielkiego Kopieńca

pastel, papier; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l .d.: W Serafin 1947

Brama Mostowa w Toruniu

akwarela, papier, 51 × 37 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł.Serafin

Ratusz w Toruniu

akwarela, papier, 41,5 × 55 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: Wserafin

Pejzaż nadbrzeżny, przed 1939

olej, płótno; 50 x 70 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Pejzaż zimowy, 1947

pastel, tektura; 47,5 x 67,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Serafin 1947

sygn. p. d.: W. Serafin

Zachód słońca nad zatoką

pastel, papier; 31 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: W Serafin

Pejzaż zimowy

pastel, papier; 27 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Widok z Wielkiego Kopieńca

Rynek w Krakowie

pastel, papier; 43 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Las

akwarela, papier; 42,8 x 51,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: W. Serafin

Wiosna w górach

pastel, papier; 44 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin

Pejzaż wiejski z chmurami

akwarela, papier; 36,5 x 54,5 cm (w świetle oprawy);

Zamek w Zamościu, 1938

olej, tektura; 79 x 72 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: W. Serafin | Zamość 1988
na odwrocie nalepka z napisem: Szklarnia Artyst-Budowlana | Oprawa Obrazów | Czesław Lewandowski | Przemyśl, ul. Słowackiego No 7

Rynek w Krakowie

pastel, papier; 27,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Serafin

W porcie, 1967

sygn. l. d.: W. Serafin 1967

Martwa natura z owocami

Olej, tektura; 35,5 x 50 cm
Sygn.: p.d.: W. Serafin

Planty jesienią - widok na Wawel

Pastel oleista, papier; 31,5 x 44 cm
Sygn.: p.d.: W. Serafin

Nesebar, 1971

Akwarela, papier; 31,5 x 55,5 cm
sygn. i dat. p. d.: W. Serafin/ Nesebar1971

Widok na góry zimą

Pastel, papier; 23,5 x 34 cm
Sygn.: l.d.: W. Serafin

Stoki górskie zimą

pastel, papier; 23 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Sosny

Pastel, brystol; 49 x 34,5cm
Sygn.l.d.: W Serafin

Akwarela, brystol; 34 x 56,7 cm
Sygn.p.d.: W Serafin

Pejzaż, 1948

pastel, papier; 33,5 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: W.Serafin/ 1948

Chmury nad górami

akwarela, papier; 37,5 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin / 1970 ? (data częściowo schowana pod passepartout)

Droga w lesie

akwarela, papier;
59 x 38 cm (w świetle oprawy);

Las

akwarela, papier; 47 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin (ołówkiem)

Widok na klasztor Karmelitanek

Pastel, papier, 46 x 59,5 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: W. Serafin 1943?

Kuter

Pastel, brystol; 23 x 33,5cm
Sygn.l.d.: Wł Serafin

Sosny

Pastel, brystol; 49 x 34,5cm
Sygn.l.d.: W Serafin

Sygn.p.d.: W Serafin

Kapliczka przydrożna

akwarela, papier;
51 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W. Serafin

U brzegu, 1971 r.

akwarela, papier, 31 × 55 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: W.Serafin/ (...) 1971

Estymacja: 4500 - 5500 zł

Statek, 1967 r.

pastel, papier, 47 × 61 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. l. d.: W.Serafin 1967

Estymacja: 4500 - 5500 zł

akwarela, papier;
38 x 59 cm (w świetle oprawy)

Pejzaż górski

akwarela, papier, 37 x 55,5 cm (w świetle oprawy);

Las

akwarela, papier; 43 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin

Motyw architektoniczny

Akwarela, brystol; wym.: 51,5 x 37,5 cm
Sygn. p.d.: Wł Serafin

Akwarela, brystol wym.:42,7 x 60,5 cm
Sygn.p.d.: W Serafin 1974

Tatry

Pastel, brystol, 64 x 46,5 cm;
Sygn. p. d.: W Serafin

Londyn-Whitehall, 1957

Pastel, karton; wym. 46 x 60,5 cm;
Sygn. l. d.: Wł. Serafin 1957

Stoki górskie zimą

sygn. p. d.: W Serafin

Widok na góry zimą

pastel, papier; 23,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin

Nesebar, 1971

akwarela, papier; 31, 5 x 55,5 cm ( w świetle oprawy);

pastel oleista, papier; 31, 5 x 44 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

W porcie, 1971

Akwarela, papier, 36 x 52 cm;
Sygn. l. d.: Wł Serafin 1971

Zamek w Wiśniczu

Akwarela, papier, 37 x 55 cm;
Sygn. l. d.: W Serafin

Martwa natura z owocami

olej, tektura; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin
Na odwrocie stempel SKŁAD PAPIERU/ B. ALEKSANDROWICZ/ KRAKÓW, BASZTOWA 11.

Morskie oko

pastel/papier, 37 x 51 cm
sygnowany l.d.: `W. Serafin`

Estymacja: 3 000 - 5 000

Martwa natura

olej, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: W. Serafin

Widok na budynki Parlamentu w Londynie,

pastel, papier, 46,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin / Londyn 1956 (dwie ostatnie cyfry słabo czytelne);
na odwrocie nalepka z odręczną informacją o obrazie.

Pejzaż z drzewami

akwarela, papier, 36 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin (ołówkiem);

Motyw z portu

pastel, papier, 35 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin

Zamek w Wiśniczu

akwarela, papier, 37 x 55 cm (w świetle oprawy);

Motyw z portu

pastel, papier,
35 x 50,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W Serafin

Pejzaż z drzewem

akwarela, papier,
47,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy)

Londyn - Whitehall, 1957

pastel, karton, 46 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wł. Serafin 1957

Widok na morze, 1971

akwarela, papier, 37 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Serafin 1971 (ołówkiem)

Pejzaż ze snopkami

pastel, papier,
48 x 63 cm,
sygn. l.d.: W Serafin 1943

Morskie Oko

pastel, papier,
30 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Mnich nad Morskim Okiem

pastel, papier,
34 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin

Widok na klasztor ss. norbertanek w Krakowie

pastel na papierze,
46 x 57 cm,
sygn. p.d.: W. Serafin 1943

Las w okolicach Lanckorony???

akwarela, papier,
48,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: W. Serafin 1976 (długopisem?)

Widok na Wawel

sygn. l.d.
pastel, papier
37x46.8

WIDOK NA ZATOKĘ GDAŃSKĄ, 1971

Akwarela, papier naklejony na tekturę;
37,7 x 55 cm
Sygnowany l.d.: W. Serafin 1971

KUTER RYBACKI NA BRZEGU

Pastel, papier naklejony na tekturę;
24,2 x 34 cm
Sygnowany l.d.: W. Serafin

POWRÓT Z POŁOWU, 1971

Akwarela, papier;
35,5 x 52 cm w świetle passe-partout

KRAKOWSKIE KWIACIARKI

Olej, płótno;
63 x 47 cm
Sygnowany p.d.: W. Serafin

WIDOK NA ULICĘ FLORIAŃSKĄ Z BRAMY FLORIAŃSKIEJ

Pastel, papier;
31 x 44 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: W. Serafin
Biografia artysty przy poz. nr 137.

Mnich nad Morskim Okiem

pastel, tektura,
38,5 x 62 cm;
sygn. l. d.: WSerafin
Na odwrocie numer 88

Góry

pastel, tektura,
30 x 46 cm
sygn. l. d.: WSerafin
Na odwrocie numer 64

Las w okolicach Lanckorony???

akwarela, papier,
48,5 x 63,5 cm;

Mnich nad Morskim Okiem

pastel, tektura, 38,5 x 62 cm;
sygn. l. d.: WSerafin
Na odwrocie numer 88

Góry

pastel, tektura, 30 x 46 cm
sygn. l. d.: WSerafin
Na odwrocie numer 64

Brama Floriańska w Krakowie

olej, płótno, 49,5 x 65,5 cm;
sygn. l. d. W Serfain 1972

Mnich nad Morskim Okiem

pastel, tektura 35,3 x 48
sygn. p. d.: W Serafin

W ogrodzie

akwarela, pastel, papier, 60 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
na odwrocie nr 72

Ruiny zamku, 1949

olej, płótno, 48,5 x 62 cm;
sygn. l. d.: Wł. Serafin 1948
na odwrocie nalepka: Ogólnopolska Wystawa Malarstwa / Zw. Zaw. Prac. Poczt i Telekom z nazwiskiem autora i tytułem

Londyn

Pastel, papier 46 x 61 cm,
sygn. l.d.: W. Serafin 19(?)

Wnętrze Sukiennic, 1965

pastel, papier, 35 x 46cm
sygn. l.d.: W. Serafin 1965

Kościół św. Barbary

pastel na papierze, wym.: 43 x 53,5 cm,
sygn. l.d.: W. Serafin 1943

Widok na kościół św. Barbary

olej na płótnie, wym.: 52 x 42 cm,
sygn. p.d.: W Serafin

PRZYDROŻNA KAPLICZKA, 1972 r.

Olej, płótno;
73,5 x 60 cm
Sygnowany czerwonym olejem l. d.: WSerafin 1972

liczba obiektów: 221