HIRSZFANG Ignacy (1892 Tomaszów Rawski - 1943 obóz zagłady Auschwitz)
olej/płótno, 44 x 53 cm
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej na tekturze, 88 x 37,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "I. Hirszfang /Kraków 1934",
na odwrocie zatarte napisy, m.in. "Hirszfang".
Martwa natura ze szklaną karafką, 1931 r.
akwarela/papier, 48 x 63 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.g.: 'Hirszfang | 1931'
OPINIE:
- opinia Adama Konopackiego z 2003 r.
Droga przez podhalańską wieś, około 1930
akwarela, papier; 34,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Hirszfang
sygnowany i datowany p.d.
"I. Hirszfang /Kraków 1934", na odwrocie zatarte napisy, m.in. "Hirszfang".
Motyw z południa Francji - Pejzaż z palmami
tusz, pędzel, papier beżowy;
23,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Hirszfang
akwarela/papier, 64,5 x 48,5 cm
sygnowany l.d.: 'Hirszfang'
sygnowany l.d.: `Hirszfang`
Estymacja: 6 500 - 8 000
MARTWA NATURA Z KSIĄŻKAMI, 1925 R.
akwarela/papier,
35 x 50 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany l. d.: `Hirszfang 1925`
akwarela, papier naklejony na karton, 47 x 35 cm
sygn. p.d.: Hirszfang Nice 1933
olej na sklejce, 30 x 43,5 cm,
sygnowany p.d. "Ignacy Hirszfang 1921"
akwarela, papier; 59 x 48 cm;
sygnowana po prawej stronie: Hirszfang
akwarela, papier; 28,7 x 42,3 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Hiszfang
akwarela, papier; 35,5 x 48 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Hirszfang