BORUCIŃSKI Michał (1885 -1976)
olej, płótno
71,9 x 82 cm
sygn. l.g.: M. BORUCIŃSKI
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 53,5 x 38,2 cm;
sygn. l.d. "M. BORUCIŃSKI”.
ołówek, papier; 14,8 x 16,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Boruciński
olej na płótnie, 53,5 x 38,2 cm,
sygnowany l.d. "M. BORUCIŃSKI”
akwarela/papier, 42 x 31,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.g.: `M. Boruciński`
na odwrociu dwie papierowe nalepki z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskiem - Salon wiosenny 1918 r. z nazwiskiem autora, opisem pracy oraz datą nadesłania 4.V.1918
sygnowany l.d. "M. BORUCIŃSKI"
olej/tektura,
39 x 29 cm
sygnowany l. d.: `M. BORUCIŃSKI`
LITERATURA: Ilustrowany Kurier Codzienny, 1927 r.
Estymacja: 4 000 - 6 000
Ruiny kościoła św. Krzyża w Warszawie, ok. 1944.
Rysunek ołówkiem, 22 x 19,3 cm w świetle passe-partout. Sygnowany p.d. "M. Boruciński".
Ruiny kościoła św. Krzyża w Warszawie, ok. 1944
ołówek, papier,
22 x 19,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. BORUCIŃSKI
Technika własna;
82 x 68,5 cm
Sygnowany p.d.: M. BORUCIŃSKI
olej/płótno naklejone na tekturę, śr.: 43 cm
sygnowany p. śr.: `M. BORUCIŃSKI`
akwarela/papier, 21,6 x 13,7 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `M. BORUCIŃSKI`
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 32 x 41,3 cm,
sygnowany p.d. "M. Boruciński"
Technika własna; 82 x 68,5 cm
Sygnowany p. d.: M. BORUCIŃSKI
olej, płyta, 18,7 x 24 cm;
Ze zbiorów Ireny Jakimowicz.
olej na płótnie,
53,5 x 38,2 cm,
sygnowany l.d."M. BORUCIŃSKI"
olej na płótnie,
38,3 x 48 cm,
sygnowany p.d. "M. BORUCIŃSKI"
Por. nr 27.
Martwa natura - kwiaty na stole
olej na płótnie, 53 x 38 cm
sygn. l.d.: "M.Boruciński"
olej na płótnie, 49 x 38 cm sygnowany po prawej "M.Boruciński"
olej na płótnie, 49x38cm
sygnowany p.d. "M.Boruciński"
akwarela, papier, 26 x 22,5 cm; sygn. l.g.: M. BORUCIŃSKI