Technika własna; 82 x 68,5 cm Sygnowany p.d.: M. BORUCIŃSKI
Kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwo Borucińskiego cieszyło się dużym uznaniem współczesnych, czego wyrazem są liczne nagrody i wyróżnienia. Malował portrety oraz ilustracje książkowe i pejzaże. W okresie dwudziestolecia uczestniczył w licznych wystawach krajowych i zagranicznych w Paryżu, Brukseli, Hadze, Wenecji, Chicago i Berlinie. Po wojnie mieszkał w Warszawie. Namalował cykl rysunków przedstawiających zniszczenia Warszawy. W latach 1950-1961 pracował jako wykładowca w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Namalował też wiele portretów o charakterze sakralnym.
BORUCIŃSKI Michał
Studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie u K. Stabrowskiego i K. Krzyżanowskiego (ukończył ją w 1909 r.), a następnie w Paryżu, Rzymie i Florencji (do 1914 r.). Malował portrety, pejzaże i martwe natury, w tym kwiaty, a także w okresie międzywojennym obrazy o tematyce historycznej. Jego malarstwo cechował realizm i dekoracyjność. Zajmował się też rysunkiem, ilustracją książkową, plakatem i witrażem. Przed II wojną światową wystawiał m.in. w warszawskim TZSP, Instytucie Propagandy Sztuki oraz za granicą, np. na Salonie Jesiennym w Paryżu w 1911 r., po wojnie m.in. na Ogólnopolskich Wystawach Plastyki w Warszawie. W latach 1950-1961 był wykładowcą warszawskiej ASP (od 1956 r. profesorem). Wiele jego prac z lat przedwojennych uległo zniszczeniu w czasie Powstania Warszawskiego. Obrazy m.in. w muzeach w Dreźnie, Krakowie (Narodowym), Warnie, Warszawie (Narodowym) i Wiedniu. W Muzeum Regionalnym w Siedlcach jego twórczości poświęcona jest stała ekspozycja.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl