CIEŚLEWSKI Tadeusz (ojciec) (1870-1956)
PLAC TRZECH KRZYŻY W WARSZAWIE, ok. 1930
Akwarela, papier; 33 x 21 cm
Sygnowany l.d.; T. Cieślewski
Stan: papier rozdarty
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, karton; 40 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski; na odwrocie napis.
akwarela/papier, 34,5 x 39 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1936 T. Cieślewski'
akwarela/tektura, 48 x 63 cm
sygnowany p.d.: 'T.Cieślewski'
akwarela, papier, 39,5 x 54 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: T. Cieślewski
Pałac Czapskich w Warszawie, 1910
akwarela, ołówek, papier; 9,5 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: T. Cieślewski 1910 (ołówkiem);
na odwrocie fragment uszkodzonej nalepki z datą: 1912, numerem: 19176 oraz informacją o pracy.
akwarela, tusz, papier, 16 × 22 cm w świetle passe-partout, sygn. p. d.: T. Cieślewski
Stare Miasto w Warszawie, 1915
olej, płótno naklejone na tekturę; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1915.
akwarela, ołówek/papier, 27 x 36 cm
sygnowany p.d.: 'T. Cieślewski'
Stare Miasto w Warszawie - Widok na kościół św. Jacka
akwarela, ołówek/papier, 28 x 31,2 cm
akwarela, ołówek/papier, 34 x 67 cm, wymiary w passe-partout: 44,5 x 77 cm
akwarela/tektura, 26,5 x 37 cm
akwarela, papier; 24 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "T. Cieślewski"; na odwrocie napis ołówkiem: "TADEUSZ CIEŚLEWSKI | 22 X 1870 - 27 VI 56"
akwarela, tusz, papier, 16 × 22 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: T. Cieślewski
Rynek Starego Miasta w Warszawie (Stare Miasto), około 1915 r.
olej/deska, 10 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'T. Cieślewski'
opisany ołówkiem na krośnie malarskim: 'T. Cieślewski | Stare Miasto | G. 15' oraz nalepka wystawowa Towarzystwa Zachęty Sztuk Pieknych w Warszawie z 1915 roku
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1915
Arkady Kubickiego -Zamek Królewski w Warszawie
tech. mieszana, papier, 24,5 cm x 33 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: T. Cieślewski
Katedra Ormiańska we Lwowie, 1936 r.
akwarela/papier, 34 x 23,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Cieślewski | 1936'
opisany śr.d.: 'Katedra Ormiańska | we Lwowie'
- kolekcja prywatna, Wiedeń
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Nowym Mieście w Warszawie
akwarela/papier, 41 x 23 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: T. Cieślewski
Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej - widok od ul. Kanonia
akwarela/papier, 49,5 x 29,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: T. Cieślewski
olej, tektura, 35 x 63,5 cm,
sygn. p.d.: T. Cieślewski.
akwarela, ołówek/papier, 33 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'T. Cieślewski | NAŁĘCZÓW 1951'
akwarela/papier, 13,8 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
akwarela/papier, 48 x 63 cm
rysunek piórkiem, akwarela, 20 x 27 cm,
sygn. p.d.: Kamieniec Podolski | T. Cieślewski
* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite
akwarela, gwasz, ołówek/papier, 16,3 x 22,3 cm (w świetle passe-partout)
Marywil - Pałac Jabłonowskich w Warszawie, 1936 r.
akwarela, ołówek, tusz/papier, 33 x 23 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1936 T. Cieślewski'
Zestaw 22 rysunków, szkicy i akwarel oraz jeden ex libris
kredka, ołówek, flamaster, akwarela, papier, różne wymiary.
tematyka: Warszawa, architektura, wnętrza, statek,
załączony dodatkowo ex libris
akwarela, ołówek, papier; różne wymiary;
część prac sygn. T. Cieślewski;
Śpiąca / czytająca - Zofia Cieślewska - zestaw 3 prac
1. Śpiąca, ołówek, akwarela, papier; 13 x 22 cm;
sygn. i dat. p. d.: TCieślewski / 1947 (?);
2. Twarz śpiącej, akwarela, ołówek, papier naklejony na tekturę; 12,5 x 19 cm;
T. Cieślewski / Najukochańszej Zosieńce 1947;
3. Czytająca, akwarela, tusz, piórko, papier; 15 x 19,5 cm w świetle oprawy.
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30 x 40 cm
Sygnowany p.d.: T.Cieślewski
Akwarela, kredka, ołówek, papier; 20,7 x 28,5 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.; T.Cieślewski; l.d.: niebo pogodne z jasnymi chmurami , strona zachodnia po południu
Ołówek, akwarela, karton; 14,5 x 17,5 cm
Tusz, piórko, akwarela, ołówek, papier w kratkę; 16 x 10,5 cm
WIDOK NA POŁUDNIOWĄ PIERZEJĘ RYNKU STAREGO MIASTA
Akwarela, tusz, ołówek, karton; 14,3 x 19 cm
Rysunek dwustronny: PEJZAŻ Z DRZEWEM / WIDOK MIEJSKI
Akwarela, ołówek, tusz, piórko, papier; 21 x 29,5 cm
Fotografia; 18 x 24 cm
Pochodzenie: za spuścizny po Tadeuszu Cieślewskim
Tusz, piórko, ołówek, kredka, papier; 27 x 21 cm
Sygnowany p.d.; T.C.
Litografia, karton; 13 x 10,5 cm
Sygnowany z płyty l.d.: T.Cieślewski
WIDOK OD ULICY CELNEJ NA RYNEK STAREGO MIASTA
Ołówek, karton; 14,5 x 11,7 cm
Tusz, piórko, ołówek, kalka; 11,7 x 13 cm
Rysunek dwustronny: WENUS / AUTOPORTRET PRZY SZTALUGACH
Ołówek, karton; 25 x 35 cm
Tusz, piórko; papier kratkowany; 14,5 x 10,5 cm
Rysunek dwustronny: SZKICE LUDZI I POJAZDÓW / DACHY STARÓWKI
Tusz, piórko; ołówek, papier; 29,6 x 21 cm
Rysunek dwustronny: SZCZYTY KATEDRY / SZCZYTY KOŚCIOŁA JEZUITÓW
Tusz, piórko, ołówek; 25 x 17,5 cm
Tusz, piórko, karton; 14,5 x 9,7 cm
PAŁAC POD BLACHĄ I ZAMEK KRÓLEWSKI
Tusz, piórko, akwarela; 16,5 x 21 cm
Tusz, piórko, ołówek; 15 x 20,5 cm
Litografia, karton; 13 x 10 cm
Litografia, karton; 12,5 x 10 cm
Sygnowany piórkiem l.d.: gmerk
Monotypia, gwasz, karton; 13,5 x 10
Barwne tusze, karton; 14,2 x 9,5 cm
drzeworyt barwny, papier; 18 x 13 cm (wymiar kompozycji);
sygn. w kompozycji CIEŚLEWSKI;
sygn. ołówkiem p. d.: T. Cieślewski.
sygn. p. d.: T. Cieślewski
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie
akwarela, papier; 40 x 30 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: T. Cieślewski
akwarela, papier; 32,5 x 25,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: T.C.
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie
akwarela, ołówek/papier, 22,5 x 33 cm (w świete passe-partout)
akwarela/papier, 67 x 35,5 cm
WIDOK NA ULICĘ FRETA Z KOŚCIOŁEM PAULINÓW W WARSZAWIE
Olej, płótno; 56 x 65,5 cm
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski
akwarela, papier, 41 x 23 w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: T. Cieślewski
akwarela, ołówek/papier, 24 x 33 cm (w świetle passe-partout)
akwarela/papier, 48 x 63 cm
akwarela, ołówek/papier, 18 x 24,5 cm (w świetle passe-partout)
Widok na kościół św. Anny w Warszawie, 1936
akwarela, tusz, papier; 32 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1936
akwarela, ołówek, papier,
24 × 16,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: T. Cieślewski
Pałac na Wodzie w Łazienkach Królewskich w Warszawie
akwarela, gwasz, papier, 66 x 34 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: T. Cieślewski
akwarela, ołówek/papier, 27 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: `T. Cieślewski`
Schody kościoła św. Krzyża w Warszawie
akwarela, ołówek/papier,40 x 50 cm (w świetle passe-partout)
akwarela/papier, 31 x 38,5 cm
sygnowany p.d.: `T.Cieślewski`
na odwrociu fragmentarycznie zachowane dwie papierowe naklejki wystawowe
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, 1934
akwarela, ołówek, papier, 25 × 36 cm
sygn. p. d.: T.Cieślewski
Widok na kościół św. Anny, 1936 r.
akwarela, tusz/papier, 31 x 15 cm (w świetle oprawy)
akwarela, ołówek/papier, 35 x 24,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany p.d.: 'T. Cieślewski | Kazimierz'
KOŚCIÓŁ MARIACKI NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE, ok. 1920
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 44 x 24 cm
Sygnowany p.d.: T.Cieślewski
Warszawa Nowe Miasto - Widok na kościoły OO. Dominikanów i Paulinów, 1929
akwaforta, papier; 20,5 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: 1929 T. Cieślewski syn in. del et Sc.
Ilustracja do książki Artura Oppmana - Or-Ota - "Pieśń o rynku i zaułkach", Warszawa 1931.
akwarela, ołówek, papier, 36 × 25 cm
sygn. p. d.: T.Cieślewski
Olej, płótno; 56 x 65,5 cm
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski
drzeworyt barwny/papier, 18 x 13 cm
sygnowany na desce l.d.: `CIEŚLEWSKI` oraz ołówkiem p.d.: `T.Cieślewski` i l.d.: `35.`
sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1915
Widok kościoła św. Anny w Warszawa
akwarela/papier, 29,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy)
WARSZAWSKIE ŁAZIENKI, PAŁAC NA WYSPIE
Olej, papier; 13,5 x 22,5 cm
Sygnowany l.d.: T. Cieślewski
Na odwrocie dedykacja długopisem: Kochanemu Jurkowi wujenka Maria Rejowska d. 16/XI 1967 r.
Kościół Św. Anny w Warszawie, przed 1939
akwarela, ołówek, papier; 28 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski
na odwrocie dedykacja okolicznościowa z dnia 15 maja 1948 roku
Widok na Kolumnę Zygmunta i Stare Miasto, przed 1939
piórko, tusz, akwarela, papier;
26 x 32 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski
akwarela, tusz/papier, 34 x 22,5 cm (w świetle passe - partout)
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
Ołówek, papier; wym.: 22 x 28 cm;
sygn. oł. p.d.: T. Cieślewski; z prawej dwie fotografie przedstawiające rzeźbiarski szkic elementów pomnika (postać żołnierza).
Olej, płótno; 56 x 65,5 cm
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski
Stare Miasto w Warszawie - tryptyk
olej, płyta,: 17,5 x 10 cm (skrzydła - w świetle oprawy);
17,5 x 24 cm (środkowa kwatera - w świetle oprawy);
sygn. na lewym skrzydle p. d.: T. Cieślewski
akwarela/papier, 20 x 15 cm
Estymacja: 1 400 - 2 400 zł
Dzwonnica kościoła św. Anny - widok z Mariensztatu,
Zamek Królewski - widok spod katedry św. Jana,
Wieża kościoła NMP na Nowym Mieście
akwarela, papier; oprawione we wspólnej,
architektonicznej ramie (43,5 x 86,5 cm); kwatery boczne - 27 x 18 cm (w świetle oprawy),
część środkowa - 27 x 29 cm (w świetle oprawy);
każda z prac sygn. i dat. u dołu z prawej T. Cieślewski,
w części środkowej nadto datowanie 1936.
akwarela/papier, 26,5 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `T. Cieślewski`
Estymacja: 2 500 - 4 000
akwarela papier, 34 x 43 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 1 200 - 1 800
SZEROKI DUNAJ W WARSZAWIE, przed 1926
Olej, dykta; 39,5 x 29 cm
Sygnowany p.d.: T.Cieślewski
Na odwrocie dedykacja: Kochanemu Krzysiowi | na pamiątkę Chrztu świętego. | 1 Sierpnia 1926 r. | Adolf i Julia | Schweitzer | Stara Warszawa | "Szeroki Dunaj" | malował Tadeusz Cieślewski
WIDOK NA RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE
Akwarela, tusz, piórko; 14 x 18 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski
Ulica Kanonia na Starym Mieście w Warszawie
akwarela, ołówek/papier, 21 x 25 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 1 500 - 2 500
Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Nowym Mieście w Warszawie
akwarela, papier;
27 x 18,5 cm świetle passe-partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: T.Cieślewski
Akwarela, gwasz na szkicu ołówkowym, papier;
37 x 25 cm w świetle ramy
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski
ołówek, akwarela/papier,
34 x 24 cm (w świetle passe - partout)
Widok kościoła św. Anny w Warszawie od strony Absydy
akwarela/papier,
36 x 24 cm (w świetle passe - partout)
sygn. p. d.: `T. Cieślewski`
akwarela, kredka/papier,
24,5 x 33,5 cm
sygnowany p. d.: `T. Cieślewski` oraz l. d. tytuł autorski: `Warszawa Marjensztad`
Widok kościoła św. Anny w Warszawie od strony absydy
akwarela/papier,
33,5 x 20,5 cm (w świetle passe - partout)
Kościół dominikanów pw św. Jacka na ulicy Długiej, na Nowym Mieście w Warszawie
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
29,5 x 19,5 cm (w świetle ramy);
sygn. p. d.: T. Cieślewski
akwarela, papier,
14,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Hela 1909 T. Cieślewski
STARE MIASTO W WARSZAWIE, 1937 R.
akwaforta, kredka/papier,
18,5 x 24 cm
sygnowany p. d.: `T. Cieślewski`, datowany l. d.: `1937`
ZABUDOWANIA KOŚCIOŁA NMP W WARSZAWIE
akwarela/papier,
23 x 17 cm (w świetle oprawy)
Widok z ulicy Długiej na kościoły
Dominikanów i Paulinów w Warszawie;
akwarela, gwasz, papier,
53 x 72,5 cm;
sygn. p. d.: T. Cieślewski .
Na odwrocie nalepka z 1929 z nazwiskiem autorem, techniką i podpisem
ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier,
35,5 x 22,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski
35,5 x 22,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski
akwarela, ołówek/papier, 9,5 x 16 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `T. Cieślewski 1910`
Akwarela, papier; 22 x 32 cm
Sygnowany p.d.: T. Cieślewski
Na odwrocie nalepka papierowa, częściowo zdarta, wypełniony czarnym atramentem:? Cieślew ? | Tytuł Krajobraz V |Cena MK 100 | Własność ?
olej, tektura
20 x 12 cm;
sygn. p. d.: T.Cieślewski
na odwrocie nalepka wystawowa z 1915 r. oz nr 2899 oraz napis: Autor potwierdzał / autentyczność swego / dzieła w 1946 roku / (nieczytelny podpis)
drzeworyt dwubarwny, 18 x 13 cm sygnowany na klocku l. d. "Cieślewski"; ołówkiem p. d. "T. Cieślewski" i l. d. "35" W katalogu Cieślewskiego (Grońska, 1962) nr 187 po konserwacji - uzupełnienia marginesów, bez szkody dla kompozycji
olej, tektura
33 x 21 cm
sygn. p. d.: T. Cieślewski;
na odwrocie nalepka z wystawy TZSP (?) z nazwiskiem autora, tytułem, techniką i datą nadesłania 3 X 1913
Łazienki Królewskie w Warszawie -tryptyk
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier
18 x 12,5 cm; 18 x 20,5 cm; 18 x 12,5 cm
każda część sygnowana p. d.: T. Cieślewski
akwarela/papier,
2 x 47 x 32 cm i 48,5 x 61 cm
akwarela/papier,
33,8 x 19 cm
ołówek, akwarela, papier, 14,7 x 16,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: T. Cieślewski
akwarela, papier,
13,5 x 18 cm;
sygn. p. d.: T.Cieślewski
akwarela, gwasz, kredka/papier, 50 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `T. Cieślewski. 34`
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 24 x 35,5 (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski
akwarela, gwasz, piórko, tusz, 31 x 42 cm;
sygn. p.d.: T Cieślewski
akwarela, papier, zewn. 16,5x11cm, śr. 16,5x19,5cm
sygn. p.d.: T. Cieślewski
Kościół karmelitów w Warszawie
29 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski
Na odwrocie podpis artysty i tytuł obrazu
sygn. p.d.: T Cieślewski
ołówek, akwarela, papier naklejony na tekturę,
34,5 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski
Motyw warszawski z kościołem oo Paulinów
ołówek, akwarela, tektura, 23,5 x 32 cm;
sygn. p.d.: T. Cieślewski
sygn. p.d.: T. Cieślewski
akwarela/papier,
26 x 32 cm (w świetle passe partout)
WIDOK NA BAZYLIKĘ JASNOGÓRSKĄ WNIEBOWZIĘCIA NMP
Tusz na podrysie ołówkowym, papier;
16,8 x 21,2 cm
Sygnowany p. d.: T. Cieślewski
Akwarela na podrysie ołówkowym, papier;
19,8 x 13,8 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowana czerwoną akwarelą p. d.: T. Cieślewski
Wejście do kamienicy Fukiera
na Rynku Starego Miasta w Warszawie
20 x 14 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: T. Cieślewski
akwarela, 16 x 24 cm
sygn. p.d.: "T. Cieślewski"
Ulica Świętojańska w Warszawie
akwarela, papier; 44 x 29 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po prawej stronie u dołu: T. Cieślewski
Widok na Kolumnę Zygmunta i Katedrę w Warszawie
akwarela, papier; 20 x 16 cm w świetle passe-partout;
Widok z tarasu zamkowego na kościół św. Anny, 1937
akwarela, papier,
53.5 x 88.2 cm
sygnowany p.d.: T.Cieślewski | 1937
akwarela, 26,5 x 34 cm w świetle p-p,
sygnowana p.d. "T. Cieślewski"
widoki pomnika ks. Józefa Poniatowskiego, kolumny Zygmunta i fragmentu zamku królewskiego
akwarela na ołówku,
38,8 x 48,3 cm, skrzydła po 38,8 x 23,6 cm w świetle ramy /oryginalnej/;
sygnowana trzykrotnie u dołu po prawej"T. Cieślewski".
Kościół Marii Panny w Warszawie, 1935
akwarela na kartonie,
wymiary: 52,5 x 32, 5 cm,
sygn. p.d.: T. CieślewskiI
akwarela na kartonie, 16 x 24 cm,
sygnowana p. d. "T. Cieślewski"
akwarela na kartonie, 32 x 22,5 cm,
olej, płótno, wym.: 62 x 91 cm
sygn. p.d.: T. Cieślewski
Akwarela, papier naklejony na tekturę; 28,5 x 38,4 cm
Sygnowany niebieską akwarela p.d.: T. Cieślewski
Widok na ulicę Długą w Warszawie
akwarela, tusz; 13 x 16,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: T. Cieślewski; po lewej stronie dopisek: ulica Długa
FARA W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
akwarela, 29,8 x 19,7 cm (w świetle passe-partout), sygnowana p.d. "T. Cieślewski"
kredka, akwarela, gwasz, papier jasnobrązowy,
70 x 48 cm; sygn. p.d.: T.Cieślewski
technika mieszana (akwarela, gwasz, pastela), na tekturze, w.72 x 49,5 cm, sygn. p. d.. "T.Cieślewski"
piórko, akwarela, gwasz, jasnobrązowy karton,
70 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: T. Cieślewski
akwarela na papierze, 20 x 25,5 cm
sygnowana p.d.: "T. Cieślewski"
akwarela na papierze, 22,2 x 17 cm
sygnowana p.d.: "T. Cieślewski/ 1928/ Sień domu Fukiera"
akwarela, ołówek, papier; 31 x 34 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: T.Cieślewski | Wilno 1921
akwarela,
30 x 42 cm
sygnowana p.d.: "T Cieślewski"