Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie
akwarela, papier; 40 x 30 cm; sygnowana po prawej stronie u dołu: T. Cieślewski
Tadeusz Cieślewski malarstwa uczył się w warszawskiej Szkole Rysunkowej u W. Gersona. W latach 1895 - 1896 studiował w Paryżu w Académie Vitti oraz u E. Aman-Jeana i R. Collina. Po raz pierwszy przysłał swoje prace na wystawę w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w roku 1897. W 1900 roku krótko studiował w Rzymie. Mieszkał w Warszawie i przez całe swoje twórcze życie związany był z tym miastem. Malował olejno, temperą, pastelami i gwaszem, ale ulubioną techniką pozostawała akwraela. Poza pejzażami, martwymi naturami i portretami, pozostawił najwięcej miejskich widoków. Interesowały go motywy architektoniczne. Uprawiał również monotypię. Zasłynął jednak jako malarz Warszawy. W 1898 roku otrzymał medal za serię pocztówek o tematyce warszawskiej. Był współorganizatorem stowarzyszenia "Sztuka i Rzemiosło". W latach 1906 - 1939 był aktywnym działaczem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, tu także święcił swoje osiągnięcia artystyczne, prezentując własne prace w Zachęcie. Tutaj miał swoją indywidualną wystawę w 1912 roku, w 1934 i 1938. Brał udział również w wystawach zagranicznych, w 1924 roku w Moskwie, w 1936 w Wenecji. W 1944 roku stracił większą część swojego dorobku artystycznego. W 1962 roku odbyła się wystawa prac artysty w Muzeum Historycznym m.st.Warszawy. Obecnie jego prace znajdują się między innymi w Muzeach Narodowych Warszawy, Poznania, w Muzeum Historycznym m.st.Warszawy.
CIEŚLEWSKI Tadeusz (ojciec)
Ojciec Tadeusza Cieślewskiego - grafika i krytyka sztuki. Uczył się malarstwa w warszawskiej Szkole Rysunkowej u W. Gersona i Kauzika. Lata 1895-1896 spędził w Paryżu studiując w Academie Vitti oraz u E. Aman-Jeana i R. Collina. W 1898r. otrzymał srebrny medal za serię pocztówek o tematyce warszawskiej. W latach 1928 i 1951 otrzymał Nagrodę Miasta Warszawy. Malował techniką olejną, temperą, gwaszem, pastelami i akwarelą. Tematem jego prac były pejzaże, portrety, martwe natury, jednak najczęściej malował architekturę i zabytki Warszawy. jego prace można oglądać m.in. w Muzeum Narodowym Warszawy, Poznania oraz w Muzeum Narodowym m.st. Warszawy.
Informacje dla kupujących:
Poz. 1 - 4: licytacja na cele charytatywne Fundacji SUE RYDER.
Do każdego obiektu można zgłosić chęć kupna.
Polecamy skorzystanie z opcji"LICYTUJ TELEFONICZNIE lub Z LIMITEM CENY".
Udział w licytacji odbywa się za pośrednictwem telefonu lub reprezentujemy Państwa zgłoszenia do wskazanego limitu ceny (informacja poufna).
Udzielamy informacji na temat obiektów i sposobu licytacji:
tel.: 22 818 94 68, tel. kom.: 506 122 445
e-mail: aukcje@artinfo.pl
Artinfo.pl obsługuje zlecenia telefoniczne tylko przy zgłoszeniach powyżej 1000 zł. Zlecenia poniżej, należy składać w postaci maksymalnego limitu ceny.
Termin płatności za zakupione obiekty wynosi 7 dni od daty aukcji. Organizator aukcji dolicza 15% opłatę do ceny sprzedaży.
Artinfo.pl nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów pośrednictwa. Nie wymagamy wpłaty wadium. Informujemy, że zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl