ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935 r.
olej, płótno, 34,5 x 48 cm,
sygn. l. d.: aneri / 35, z cyklu: Na plaży II – Artysta i jego modelka
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 30 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
olej, tektura; 45 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Aneri 1928.
olej, tektura; 47 x 30,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
olej, karton; 64 x 48, 5 cm;
sygn. p. d.: Aneri;
na odwrocie napis: Riviera 1928 (ołówkiem).
olej, tektura; 63 x 47, 5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aneri / 1920;
na odwrocie owalny stempel Magazynu Przyborów Malarskich Reginy Aleksandrowicz.
olej/sklejka, 35,5 x 57,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka z tytułem i datowaniem pracy: 'Weiss | "Pejzaż z Lanckorony" | 1927 | ol. sklejka 35,5 x 57,5' oraz opis własnościowy
olej, tektura 39 x 50 cm,
sygn. l.g.: Aneri
Drzewa – widok serpentyn drogi do Szczawnicy, 1961
olej, tektura; 51,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: aneri / 1961
Na odwrocie oprawy okrągły stempel: MUZEUM HISTORYCZNE / w W-wie oraz pisane ołówkiem oznaczenie: MHW 24544 (nr depozytu?).
Martwa natura z kwiatami i owocami, ok. 1950
olej, tektura; 60,5 x 40 cm;
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura; 68 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: aneri;
olej, tektura, 36 × 53 cm
sygn. l. d.: aneri
Pejzażysta - Wojciech Weiss malujący, 1935 r.
olej, płótno, 49 × 65,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Aneri/1935
olej, tektura; 51,3 x 34,5 cm;
sygn. l.d.: aneri / 1961
na odwrocie odręcznie pisany ołówkiem nr 4
olej, tektura; 45 x 62,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;
Na odwrocie: Owalna pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie
Widok na Kopiec Kościuszki (Nad Wisłą), 1917
olej, tektura; 36 x 49 cm;
sygn. l. d.: aneri
Pejzaż górski – Szczawnica, 1965
olej, tektura; 29,5 x 41 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura,
47,3 x 33 cm (w świetle oprawy),
sygnowany p.d.: "aneri | 1973"
* Droit de suite
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: aneri.
przed konserwacją.
olej, płótno; 30,3 x 46,4 cm;
sygn. p. d.: aneri
Pejzaż jesienny II - KALWARIA, ok. 1970
olej, tektura; 34,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie odręczne napisy: ołówkiem nr 2
Wojciech Weiss malujący w salonie, ok. 1920
olej, tektura; 46,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: aneri
Widok z okna – Kalwaria, ok. 1960
olej, tektura; 51 x 35 cm;
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura, 30 x 43,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: aneri
Wnętrze mieszkania z owalnym lustrem, ok. 1918
olej, tektura; 47,5 x 31 cm;
sygn.. l. d.: aneri
Martwa natura z kwiatami, ok. 1970
olej, tektura; 48,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;
Na odwrocie odręcznie pisany ołówkiem nr 4.
olej, płótno; 33 x 45 cm;
sygn. l. d.: aneri
akwarela, papier; 25 x 35,5 cm;
sygn. p .d. "Aneri 1952", na odwrocie naklejka z wystawy w krakowskim Oddziale CBWA z informacjami na temat obiektu.
Stara jabłoń – Kalwaria, ok. 1979
olej, tektura, 49 x 34 cm
sygn. p. d.: aneri
*droit de suite
olej, tektura, 34,2 x 49,3 cm
sygn. i dat. p. d.: aneri 1970
*droit de suite
Wesołe miasteczko jesienią, ok. 1946
olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm
sygn. p. g.: aneri;
Na odwrocie: Szkic aktu męskiego (węglem)
*droit de suite
Martwa natura z kwiatami w wazonie i cytryną, ok. 1969
olej, tektura, 63,5 x 48 cm
sygn.. l. d.: aneri
*droit de suite
olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na plaży II – Artysta i jego modelka – Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935
olej, płótno; 34,5 x 48 cm;
sygn. l. d.: aneri / 35
Martwa natura z kwiatami i jabłkami, ok. 1919 r.
olej, tektura, 69,5 × 49 cm
sygn. po prawej: aneri
Wisła pod Wawelem, ok. 1937 r.
olej, płótno, 50,5 × 66 cm, sygn. p. d.: Aneri
na odwrocie nalepki wystawowe: fragment nalepki z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 r. z numerem 65 oraz opisem pracy; nalepka z Muzeum Pałacu w Wilanowie z wystawy Piękno do mnie przyszło 19 kwietnia – 10 czerwca 2007; nalepka z Muzeum Okręgowego w Toruniu, nalepka z Muzeum w Brodnicy
olej, tektura, 30 × 36 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 30 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
olej, tektura; 46,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: aneri;
olej, tektura; 30,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: aneri
Studium wiejskiej dziewczyny drzemiącej przy stole
olej, tektura; 67 x 49 cm;
sygn. p. g.: aneri;
olej, tektura; 47,5 x 31 cm;
sygn.. l. d.: aneri
Droga do obserwatorium na Woli Justowskiej
olej, tektura; 29,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
Śpiący Wojciech Weiss, ok. 1930
olej, tektura; 35 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
Kwiaty pigwy w niebieskim wazonie, ok. 1935
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 62,5 x 48 cm;
sygn. oł. p. d.: aneri;
u dołu pośrodku litery powiązane: WIB (ołówkiem)
olej, tektura; 35,3 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
Staś i Haneczka przy fortepianie, ok. 1946
olej, tektura; 47,3 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;
olej, tektura; 33 x 42,5 cm;
sygn.. p. d.: aneri
Brzeg Morski, [l.30] cena wywoławcza cena wywoławcza
olej, płótno; 33 x 45 cm;
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura; 34,8 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: aneri
Na odwrocie odręczne napisy: ołówkiem nr 2; granatowym flamastrem „Wisła pod Wawelem”/ olej 35 x 49,5 / Aneri Irena Weissowa / N leg. ZPAP 1408. Stempel Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków: Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę, z oznaczeniami i datą [19]79.
Pejzaż z kwitnącymi drzewami, [ok. 1970]
olej, tektura; 35 x 41 cm;
sygn. p. d.: aneri
W letnim słońcu - Portret piastunki z dzieckiem, ok, 1914
olej, tektura, 30 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
Polne kwiaty na wiklinowym stołku , circa 1970 r.
olej/tektura, 66 x 47 cm
na odwrociu pieczęć potwierdzająca pochodzenie ze spuścizny po artystce
Pejzażysta - Wojciech Weiss malujący, 1935
olej, płótno; 49 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Aneri / 1935;
na odwrocie cztery nalepki: nalepka wystawowa z 1936 z tytułem: Pejzażysta, autorstwem: Weissowa Irena i nr: 38915; nalepka z odręcznym napisem: Aneri, Pejzażysta olej.; nalepka wystawowa z nr 360; oraz nalepka wystawowa z Miejskiego Ośrodka Kultury-Zamek, Galeria Sztuki-Zamek, Sucha Beskidzka z tytułem: Pejzażysta W. Weiss malujący; na odwrocie na płótnie nr: 4.
olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: aneri;
na odwrocie na krośnie malarskim mała nalepka z nr: VII 000071.
olej, tektura; 33 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
olej, płótno; 37 x 46 cm;
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 71,5 x 49 cm;
sygn. l. d.: aneri
Kalwaria - pejzaż z budowanym domem, [ok. 1970]
olej, tektura; 31 x 47,5 cm;
sygn. l. d.: aneri
Pejzaż wiosenny - Kalwaria, [ok.1975]
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn.. p. d.: aneri
olej, karton, 61 x 45,5 cm w świetle oprawy,
sygn. p.d.: aneri, na odwrocie napis: georginie aneri
olej, tektura, 47 × 63 cm
sygn. l. śr: aneri
na odwrocie napis autorski ołówkiem: Aneri Modelka -akt
na odwrocie pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie
olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: aneri
sygn. l. d.: aneri
Na odwrocie odręczne napisy: ołówkiem nr 2; granatowym flamastrem "Wisła pod Wawelem"/ olej 35 x 49,5 / Aneri Irena Weissowa / N leg. ZPAP 1408. Stempel Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków: Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę, z oznaczeniami i datą [19]79.
olej, tektura; 32,3 x 48 cm;
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura; 32,3 x 47,6 cm;
sygn.. l. d.: aneri
Portret dziewczynki - Hanusia, [ok. 1926]
olej, tektura; 51 x 34,5 cm;
sygn. l. b.: aneri
Staś i Haneczka przy fortepianie, [ok. 1946]
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 44 x 62,5 cm;
sygn.. p. d.: aneri
olej, tektura; 47 x 30cm;
sygn.p.d.: aneri/1970
olej, tektura; 34,2 x 49,3cm;
sygn.l.d.: aneri 1970
Hanusia z misiem pluszowym - Postać we wnętrzu, ok. 1929
olej, tektura; 63 x 48cm;
sygn.p.d.: Aneri
Wnętrze mieszkania artystki z kwiatami i portretem Wojciecha Weissa
olej, tektura; 31,5 x 46cm;
sygn.p.d.: aneri
Olej, tektura, 61,5 x 41,5 cm,
sygn. p.d.: Aneri.
*droit de suite
Akt leżącej kobiety - Problem, ok. 1916
olej, tektura, 64,5 x 94,5 cm
sygn. p. d.: A. NERI.
na odwrocie u góry w prawym narożu odręczny napis autorski w polu ujętym liniami: Problem/Aneri oraz nalepka z TPSP w Krakowie z numerem 0693 z autorem A. Neri, tytułem Problem, techniką olej, ceną 400
Akt na tle niebieskiej draperii, ok.1910
olej, tektura; 95,5 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie z prawej u góry nr 4; oraz nalepka wystawowa z 2003 r., Miejski Ośrodek Kultury - Zamek, Galeria Sztuki - Zamek w Suchej Beskidzkiej.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 54
olej, tektura, 47 x 63 cm;
sygn. l. śr: aneri
Na odwrocie napis autorski ołówkiem: Aneri Modelka -akt
Widok z okna - Kalwaria, [ok. 1960]
olej, tektura; 51 x 35 cm;
sygn. l. d.: aneri
Gałązka kwitnącej pigwy indyjskiej, [1950]
olej, tektura, 30 x 47 cm;
sygn. l. d.: aneri
Młócka w stodole III (W stodole), [1962]
olej, płótno, 34,5 x 42,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 30 x 44cm;
sygn.p.d.: aneri
olej, tektura; 47,5 x 31cm;
sygn.l.d.: aneri
olej, tektura; 33 x 48cm;
sygn.p.d.: aneri
W letnim słońcu - Portret piastunki z dzieckiem, ok. 1914
olej, tektura; 31,5 x 48cm;
sygn.l.d.: aneri
olej, płótno; 49,5 x 65,5 cm;
sygn. p. d.: aneri/1935
olej, tektura; 47,5 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: aneri/1950
olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 45,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri.
Pejzaż z Jastrzębiej Góry, 1936
olej, płótno naklejone na tekturę; 49,5 x 72,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Pejzaż wiosenny - Kalwaria, ok. 1975
olej, tektura; 35 x 49,5cm;
sygn.p.g.: aneri
Martwa natura z kwiatami i jabłkami, ok. 1919
olej, tektura; 69,5 x 49cm;
sygn.p.b.: aneri
olej, płótno, 33,5 × 4,8 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: aneri
Akt na tle niebieskiej draperii
olej, tektura; 96 x 66,5 cm;
sygn. p. d.: Aneri
olej, tektura; 33,5 x 47 cm;
sygn. p. d.: aneri
olej, płótno; 49 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
tech. mieszana, tektura, 49 x 34 cm, sygn. l.d.: Aneri
Portret damy w czarnej etoli, ok. 1910
olej, tektura; 90 x 63cm;
sygn.p.d.: aneri;
na odwrocie u góry odręczny napis autorski ołówkiem:
Szkic portretowy Aneri/ok. 1912012/mal.przy ul. Straszewskiego 2
Gałązka kwitnącej pigwy indyjskiej, 1950
olej, tektura; 30 x 47cm;
sygn.l.d.: aneri
olej, tektura; 34,2 x 49,3cm;
sygn.l.d.: aneri 1970
olej, tektura; 24,5 x 33,5cm;
sygn.l.d.: aneri
na odwrocie, u góry napis odręczny ołówkiem: Aneri 1921 Hanusia śpiąca; u dołu: Kalwaria
olej, tektura; 68 x 48,5cm;
sygn.l.d.: aneri
olej, tektura; 32,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Pejzaż nadmorski - Nicea, ok. 1928
olej, tektura, 30 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne, 2011, kat. 36
olej, tektura; 33,5 x 47cm;
napis.p.d.: aneri
olej, tektura; 34,5 x 49,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Droga pod Obserwatorium w Woli Justowskiej, ok. 1965
olej, tektura; 30,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 46,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Bibl.: A. Konopacki, R. Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, kat. poz. 90
olej, płótno; 30,3 x 46,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura, 43,5 × 60 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: Aneri
Pejzaż z południa Francji, 1928 r.
olej, tektura, 42 × 63 cm
sygn. i dat. l.d.: Aneri/1928 r.
olej, tektura; 64 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;
na odwrocie napis: Riviera 1928
olej, tektura; 29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri;
na odwrocie nalepka wystawowa z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, z tytułem obrazu Pejzaż ze Szczawnicy I.
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 48
olej, tektura; 68,5 x 48,5 cm;
sygn. p. g.: aneri
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 87;
Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 56
Na plaży I - Artysta i jego modelka - Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935
olej, płótno;
33,5 x 48,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalogu wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze
sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 74
Pejzaż z południa Europy, 1928
olej, tektura; 45,5 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: aneri 1928;
na odwrocie dwukrotnie wybity stempel: Ze zbioru dzieł / ANERI IRENY WEISSOWEJ / (1888-1981); oraz nr 4;
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 52
olej, tektura; 64,5 x 94,5 cm;
sygn. p. d.: A. NERI.
na odwrocie u góry w prawym narożu odręczny napis autorski w polu ujętym liniami: Problem/ Aneri; nalepka z TPSP w Krakowie z numerem 0693 z autorem A. Neri, tytułem Problem, techniką olej, ceną 400 K
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, kat. poz. 25
olej, tektura; 31 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri 1921
olej, tektura; 63 x 93 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: ANERI;
na odwrocie:
- u góry, w prawym narożu odręczny napis autorski w polu ujętym liniami: Problem / ANERI;
- nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z numerem: 693, z autorem: Aneri, tytułem: Problem, techniką: olej; ceną: 400 k.
Literatura:
Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 25, poz. 25 (il. barwna)
Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935
olej, płótno; 33,5 x 48,9 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: aneri
Literatura:
Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, s. 36, poz. 74 (il. barwna)
Martwa natura z kwiatami, ok. 1960
olej, tektura; 49 x 33 cm;
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura; 32,3 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez
Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 43
Martwa natura z kwiatkami i jabłkami
olej, tektura; 68,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 86; Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 55
olej, tektura; 60 x 40 cm;
sygn. l. d.: Aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 88; Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena - Aneri - Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjny - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 57
sygn. p. d.: aneri
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 62,5 x 48cm;
sygn.oł.p.d.: aneri
olej, tektura; 50,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri / 1961.
olej, tektura; 32,3 x 47,6 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Wojciech i Irena (Aneri) Weiss [katalog wystawy zorganizowanej przez Śląski Dom Aukcyjnym - O./ Kraków], Kraków 2015, poz. kat. 45 - il.
olej, tektura; 32,5 x 48 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: aneri
olej, płótno; 33,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: aneri.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, kat. poz. 233
Portret dziewczynki (szkic), 1975 r.
olej/karton, 41 x 29,5 cm
na odwrociu dedykowany, sygnowany i datowany
Droga pod obserwatorium w Woli Justowskiej, ok. 1965
olej, tektura;
30,5 x 47cm;
sygn.p.d.: Aneri
Pejzaż z południa Francji (Nicea?), 1928
olej, karton naklejony na tekturę;
41,7 x 63,3cm;
sygn.l.d.:Aneri/1928
Pejzaż z południa Europy, ok. 1928
olej, tektura;
31 x 47,5cm;
sygn.l.d.: Aneri
olej, tektura;
31 x 43,5cm;
sygn.p.d.: Aneri
olej, tektura;
45,5 x 55,5cm;
sygn.l.d.: Aneri, 1928
olej, tektura;
35,5 x 25,7cm;
sygn.p.d.: Aneri
Akt na tle niebieskiej draperii, ok. 1910
olej, tektura;
96 x 66,5cm;
sygn.p.d.: Aneri
Martwa natura z kwiatami i jabłkami
olej, tektura;
69,5 x 49cm;
sygn. z prawej:aneri
olej, tektura;
60,5 x 40cm;
sygn.l.g.:aneri
Widok z okna - Kalwaria, ok. 1960
olej, tektura; 47 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne, 2011, kat. poz. 49.
olej/tektura, 33,5 x 49 cm
sygnowany p.d.: 'aneri'
na odwrociu wycinki prasowe z biogramem artystki
olej, tektura; 48 x 32,6 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. g.: aneri / 1980
Obraz reprodukowany i ujęty w katalogu: Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Górne, str. 37, poz. 79
Kalwaria Zebrzydowska - pejzaż z budowanym domem, ok. 1970
sygn. l. d.: aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 39.
Domowa lektura - Stasiu, ok. 1940
olej, tektura; 62,5 x 48 cm;
sygn. p. d.: aneri.
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, kat. poz. 77
olej, płótno naklejone na tekturę, 33,2 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aneri
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 231
olej, tektura, 50 x 33,5 cm;
sygn: l. d.: Aneri 1976
Bibl.: A. Konopacki, R. Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Katalog Wystawy Podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, poz. kat. 236.
olej, tektura; 31,5 x 48cm;
sygn.l.d.: aneri
Portret córki - Hanusia, ok. 1925
olej, tektura; 100 x 68,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Portret dziewczynki - Hanusia, ok. 1926
olej, tektura; 51 x 34,5cm;
sygn.l.b.: aneri
olej, tektura; 67 x 49cm;
sygn.p.g.: aneri
olej, tektura; 90 x 63cm;
sygn.p.d.: aneri
Na odwrocie u góry odręczny napis autorski ołówkiem :
Portret damy w zielonej sukni, ok. 1912
olej, tektura; 89,5 x 63cm;
sygn.l.d.: aneri
olej, tektura; 63 x 48cm;
sygn.p.d.: Aneri
olej, tektura; 46,5 x 31cm;
sygn.p.d.: aneri
Martwa natura z portretem W.Weissa i kwiatami, ok. 1950
olej, tektura; 78,5 x 50,5cm;
sygn.p.d.: aneri
olej, tektura; 34,5 x 50cm;
sygn.l.d.: aneri
olej, płótno; 49,5 x 65,5cm;
sygn.p.d.: aneri/1935
W ogrodzie - Wojciech Weiss przy sztalugach, 1935
olej, tektura; 47,5 x 31cm;
sygn.l.d.: aneri/35
Wenus i Amor z Księżycem, ok. 1919
olej, tektura; 34 x 49cm;
sygn.p.g.: Aneri
olej, tektura; 47,3 x 61,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Pejzaż jesienny I - Kalwaria, 1970
olej, tektura; 32 x 48cm;
sygn.p.d.: aneri
Pejzaż jesienny II - Kalwaria, 1970
olej, tektura; 34,5 x 49cm;
sygn.p.d.: aneri
Drzewa - widok serpentyn drogi do Szczawnicy, 1961
olej, tektura; 51,5 x 35cm;
sygn.l.d.: aneri/1961
olej, tektura; 34,5 x 49,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Pejzaż z kwitnącymi drzewami, ok. 1970
olej, tektura; 35 x 41cm;
sygn.p.d.: aneri
Ogród z kwitnącymi jabłoniami, ok. 1970
olej, tektura; 33,5 x 47cm;
napis p.d.: aneri
olej, tektura; 51 x 35cm;
sygn.l.d.: aneri
Niebieski leżak pod drzewem - Kalwaria, ok. 1976
olej, tektura; 50,5 x 35cm;
sygn.p.d.: aneri
Wczesnowiosenny pejzaż - Kalwaria, 1979
olej, tektura; 34,5 x 48,1cm;
sygn.l.d.: 1979 Aneri
olej, tektura; 35 x 49,5cm;
sygn.p.g.: aneri
Stara jabłoń - Kalwaria, ok. 1979
olej, tektura; 49 x 34cm;
sygn.p.d.: aneri
Pejzaż górski - Szczawnica, 1960
olej, tektura; 65,5 x 50,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Pejzaż górski - Szczawnica, 1965
olej, tektura; 29,5 x 41cm;
sygn.l.d.: aneri
olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 64cm;
sygn.l.d.: aneri
sygn.p.d.: aneri
olej, płótno; 35 x 50cm;
sygn.p.d.: aneri
Na plaży II - Artysta i jego modelka - Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935
olej, płótno; 34,5 x 48cm;
sygn.l.d.: aneri/35
olej, tektura; 62 x 47,5cm;
sygn.p.d.: aneri
olej, tektura; 48,5 x 32,5cm;
sygn.p.d.: aneri
Kwiaty w zielonym wazonie z autoportretem Wojciecha Weissa w tle, 1965
olej, tektura; 69,5 x 51cm;
sygn.p.d.: aneri (dwukrotnie)
olej, tektura; 63,5 x 48cm;
sygn.l.d.: aneri
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 62,5 x 48cm
sygn.oł.p.d.: aneri
olej, tektura; 30 x 47cm;
sygn.l.d.: aneri
olej, tektura; 31,5 x 46cm;
sygn.p.d.: aneri
olej, tektura; 69,5 x 49cm;
sygn.p.b.: aneri
olej, tektura; 60,5 x 40cm;
sygn.l.g.: aneri
olej, tektura; 47,5 x 31cm;
sygn.l.d.: aneri
olej, tektura; 49 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Bibl.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss [Katalog Wystawy Podróżnej], z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, poz. kat. 56, s. 32.
olej, tektura; 67 x 47,5 cm w świetle ramy;
sygn. l. d.: aneri.
Obraz wystawiany i ujęty w katalogu: Adam Konopacki, Renata Weiss "Aneri Irena Weissowa, Wojciech Weiss. Katalog wystawy podróżnej", Agencja Kultury Konkret, Łaziska Dolne, str. 22, poz. 13, z tytułem "Portret dziewczyny"
olej, płótno; 50,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: Aneri
na odwrocie fragment nalepki z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 r. z numerem 65 oraz informacjami o pracy
Widok z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej
olej, tektura, 62 x 46 cm,
sygn. l.d.: Aneri.
Na odwrocie pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz.
Wczesnojesienny pejzaż - Kalwaria, 1979
olej, tektura; 43,5 x 48,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Aneri 1979.
Lit.: Adam Konopacki, Renata Weiss, Aneri Irena Weissowa - Wojciech Weiss. Katalog Wystawy Podróżnej, w cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2013, poz. kat. 51.
Olej, płyta pilśniowa; 34 x 49 cm
Sygnowana p.d.: Aneri | Alwernia
Olej, tektura; 34,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
Sygn.: l. d.: 1979 aneri
Mój Mistrz w ogródku maluje (W ogrodzie - Wojciech Weiss przy sztalugach), 1935
Olej, tektura; 47,5 x 31 cm ;
Sygn. l. d.: aneri/35
Wisła pod Wawelem, około 1937 r.
olej/płótno, 50,5 x 66 cm
sygnowany p.d.: `aneri`
ODWROCIE:
papierowa naklejka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 r.
wystawa w TPSP w Krakowie, 1937 r.
Wnętrze mieszkania z owalnym tremo
Olej, tektura; 47,5x 31 cm
Sygn. l.d.: aneri
Olej, tektura, wym.: 24 x 33,5 cm
Sygn.l.d.: WW (czarną arbą)
Olej, tektura; wym.: 47,5 x 61,5cm
Sygn. p. d.: aneri/1950
Olej, tektura; wym.: 34,5 x 48 cm;
Sygn. l. d.: Aneri
Olej, tektura; 50,5 x 35 cm;
Sygn. p. d.: aneri
Olej, tektura; wym.: 51 x 35 cm;
Sygn. l. d.: aneri
akwarela, 25 x 35,5 cm, sygnowana p.d. "Aneri 1952", na odwrocie naklejka z wystawy w krakowskim Oddziale CBWA z informacjami na temat obiektu.
Pejzaż z figurą przydrożną, 1919 r.
olej/płótno, 43,5 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: `aneri | 19`
Odwrocie:
pieczątką ze składu przyborów malarskich `Iskara&Karmański` w Krakowie
Estymacja 6 000 - 8 000 zł
olej/papier, 35 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `aneri`
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
olej, tektura; 35 x 49,7 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie napis: "Wisła pod Wawelem`` / olej. 35
x 49 1/2 / Aneri Irena Weissowa / N. leg. ZPAP 1408;
oraz nr p. g.: 2 (ołówkiem).
W ogrodzie-Wojciech Weiss przy sztaludze
Olej, tektura; wym.: 46 x 30 cm (w świetle oprawy)
Sygn. l. d.: aneri 35
Martwa natura z warzywami w koszu, 1957
Olej, sklejka; 60,5 x 38 cm;
Sygn. p. d.: aneri 57
Kwiaty w niebieskim wazonie, ok. 1935
Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę;
wym.: 62,5 x 48 cm;
Sygn. p. d.: aneri (ołówkiem)
olej, tektura; 34,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d.: 1979 aneri
Widok z Kalwarii. Wzgórze Lanckorony we mgle, 1929
olej, tektura, 45 x 62 cm
sygn. l.d.: Aneri
Na odwrocie autorski opis tuszem i ołówkiem: N 3 Aneri / (Irena Weissowa) / Rano / "Widok z Kalwaryi" / olejno w r. 1929 / (wzgórze Lanckorony we mgle), oraz pieczęć magazynu przyborów malarskich R. Aleksandrowicz.
olej, płótno, 33 x 46 cm;
sygn. p. d.: aneri;
na odwrocie nalepki: nalepka wystawowa z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu z tytułem: Jasne wybrzeże, datą powstania obrazu: 1936, oraz nr kat: 70; 2 nalepki wystawowe (znacznie uszkodzone) z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (?), na jednej z nich nr 39533 z data 1937, na drugiej nr 1224(...);
oraz nalepka z odręcznym napisem: Aneri (Irena Weissowa) / Adres: Kraków Krupnicza 31/ Jasne Wybrzeże Bałtyk / Jastrzębia Góra (olej)/ wymiar 33 x 45 cena 2 000 zł
olej, tektura, 33 x 49 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie nalepka (częściowo zdarta) z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: `aneri 1934`
Estymacja 9 000 - 12 000 zł
olej, deska; 34 x 23,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie odręcznie napisany nr 4.
olej, tektura, 44 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Aneri/ 19
olej, tektura; 47,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: aneri
Obraz reprodukowany w kalendarzu Krakowskiej Izby Lekarskiej na rok 2011. Ponadto uczestniczył przez dwa lata (2010-2012) w wystawie twórczości Aneri "Ars longa vita brevis" w Sali Posiedzeń Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie. Relacja z wystawy ujęta w: "Galicyjska Gazeta Lekarska", 2010 r., nr 4/117, s. 41-43 (wraz z fotografiami obrazu).
olej/tektura, 48 x 31 cm
sygnowany i datowany p.d.: `aneri | 70`
Estymacja: 9 000 - 12 000
olej, płótno naklejone na tekturę, 44 x 62 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
Bibl.: A. Konopacki, R. Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, Spotkania ze sztuką, Łaziska Dolne, 2011, kat. 73
olej, tektura; 44,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie owalny stempel składu materiałów malarskich R. Aleksandrowicza w Krakowie.
Bibl.: A. Konopacki, R. Weiss, Aneri Irena Weissowa Wojciech Weiss, Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką" Łaziska Dolne, 2011, kat. 1
Olej, tektura;
wym.: 65,5 x 50,5 cm;
sygn. p.d.: aneri. Lit.: "Irena i Wojciech Weiss", katalog wystawy, Łaziska Dolne 2011, poz. 62.
olej, tektura, 44 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Aneri/ 19
olej, płótno,
naklejone na tekturę 50 x 64 cm;
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura,
29,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura,
30,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, płótno naklejone na tekturę,
49 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri / 1934
olej, tektura,
47 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri / ...
akwarela,
25 x 35,5 cm,
sygnowana p.d. "Aneri 1952", na odwrocie naklejka z wystawy w krakowskim Oddziale CBWA z informacjami na temat obiektu.
olej, płótno naklejone na tekturę (?),
33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura,
46 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura,
47,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura,
46,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, płótno naklejone na tekturę, 35 x 42,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura,
30 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura,
33,5 x 47 cm;
sygn. p.d.: aneri
olej, tektura,
52 x 66 cm;
sygn. p. d.: aneri;
na odwrocie napis: aneri / Wojciech Weiss maluję / Hanusię pod starym orzechem / w Kalwarii
Staś i Haneczka przy fortepianie
olej, tektura,
46,5 x 58 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, karton,
34 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri;
na odwrocie nalepka wystawowa z Muzeum w Brodnicy i Muzeum Narodowego w Toruniu
W ogrodzie - Wojciech Weiss przy sztalug
olej, tektura,
sygn. l. d.: aneri 35
olej, tektura, 50 x 35 cm
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie nalepka z BWA w Krakowie z ok. 1966, z nazwiskiem artystki, adresem, tytułem, techniką, wymiarami, numerem legitymacji ZPAP 1408
olej, tektura, 48,5 x 34,5 cm;
sygn. l.d.: aneri
olej, tektura,
50 x 35 cm
sygn. p. d.: aneri
Martwa natura z anemonami i lustrem
olej, tektura,
61 x 42 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie owalny stempel Magazynu Przyborów Malarskich Aleksandrowicz
olej, tektura,
44 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: Aneri/ 19
olej, tektura,
32 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri
olej, tektura,
42 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura,
49 x 68,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;
Na odwrocie napis: Aneri Maryla śpiąca; oraz pieczęć Magazynu Przyborów Malarskich R. Aleksandrowicz w Krakowie
Martwa natura z kwiatami i owocami
olej, tektura
60 x 40 cm;
sygn. l. d.; Aneri
olej, płótno
67 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. g.: aneri
olej, płótno
67 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: aneri
olej, tektura
32,5 x 48 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: aneri
Zboża - Pejzaż z okolic Kalwarii Zebrzydowskiej;
olej, tektura,
46 x 62 cm;
sygn. p. d.: aneri 21;
na odwrocie transfer fragmentu papieru
pierwotnie oklejającego obraz z autorskim
napisem: Aneri/ Zboża
olej, tektura,
95.2 x 65.5 cm
sygnowany p.d.: Aneri
Na odwr. napisy niebieską kredką: - u góry: N 2; pośrodku: Pelargonie | Studium 1918 Zigeuner (?). W rogach 4 stemple: Mal[...] | Alois Eüesader [?] | WIEN | I. Operring Nr 9.
Po prawej u góry zatarty ślad po napisie atramentem w dwóch lub trzech wierszach
olej, tektura,
58,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Aneri
olej, tektura,
44 x 60 cm;
sygn. l. d.: Aneri / 19
na odwrocie stempel krakowskiego składu materiałów malarskich Róża Aleksandrowicz
olej, płótno,
51 x 66 cm
sygn. p.d.: Aneri
Na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z 1937 r., nr 65, z tytułem obrazu.
olej/tektura, 47 x 63 cm
na odwrocie okrągła pieczątka ze składu przyborów malarskich `ALEKSANDROWICZ W KRAKOWIE`
olej, tektura, 44 x 36 cm;
sygn. p.g.: aneri / 1947
olej, tektura, 34 x 49 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie dedykacja: Drogiej, Kochanej / Hani Piątkowej / z wyrazami serdeczności / ofiaruje / Aneri Irena Weissowa / 1980
akwarela, papier
58.5 x 47 cm
sygnowana p.g.: Aneri 53.
olej, tektura, 69,5 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: Aneri
Festyn - szkic z obrazu Wojciecha Weissa
olej/tektura, 39,5 x 49 cm
na odwrocie napis ołówkiem: `Szkic Aneri | z obrazu Wojciecha Weissa "Festyn" | (zakupionego przez (...) | w 1950 r. w Katowicach)`
olej/tektura, 95 x 72 cm
sygnowany l. d.: `Aneri`
na odwrocie tytuł autorski
akwarela, 24 x 34 cm,
sygnowany p.d. "aneri 1952",
na odwrocie nalepka CBWA - Oddział w Krakowie z danymi
olej, płótno, 51 x 66 cm
sygn. p.d.: Aneri
sygn. p.d.: Aneri
olej, tektura, 63 x 47,5 cm;
sygn. l.g.: Aneri / 1920
olej, tektura; 35,5 x 57,5 cm;
na odwrocie napis ołówkiem: 012 | Przymglony pejzaż z Lanckorony | 35,8 x 57,5, tuszem: Aneri (Irena Weiss | Zakupiono | z wyst. monograficznej | w. W-wie | Kr. Przedmieście ?; oraz nalepka z odręcznym napisem tuszem: ..Weiss | "Pejzaż z Lanckorony" | 1927 | ol. sklejka 35,5 x 57,5
Martwa natura z bukietem kwiatów, 1925
olej, tektura
62,3 x 46,6 cm
Olej, tektura; 62,4 x 45 cm
Sygnowany p. d.: aneri | 1934
Na odwrocie ręką artystki l. g.: na 1 litr wody 8 [... ] kleju |
po wyschnięciu do kleju dać | biel cynkową |
po środku Uwaga!
I praca na podmalowaniu temperą woskową [... ] |
p. d.: Czcigodnemu Panu [... ] z wyrazami prawdziwej |
wdzięczności | Irena Weissowa | Kraków d. 8 czerwca 1934 |
p. g.: owalna pieczęć MAGAZYN PRZYBORÓW RAMIARSKICH |
ALEKSANDROWICZ | KRAKÓW UL. BASZTOWA 12
Pejzaż śródziemnomorski z mnichem
Sygnowany l. d.: "aneri."
Akwarela, gwasz/karton, 12,5 x 29 cm (w świetle passe - partout)
olej na tekturze, 46,6 x 62,5 cm
sygnowany p.d.: "Aneri"
na odwrocie słabo czytelna nalepka wystawowa z informacjami o obrazie oraz pieczęć składu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz
Polne kwiaty na wiklinowym stołku, 1970
olej na tekturze, 68 x 48,5 cm
na odwrocie pieczęć: "Ze zbiorów Ireny Weissowej/ (1889-1981)" oraz nalepka z tytułem i datą powstania pracy