1 zł
2 600 000 zł

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż wiejski

olej/płótno, 18,3 x 28 cm
sygnowany p.d.: 'Seweryn Bieszczad'

cena wywoławcza: Wykup abonament

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

KAPLICZKA PRZED RUINAMI ZAMKU, 1898

Olej, płótno; 55,5 x 28 cm
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad / 98

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

ŚMIERĆ POWSTAŃCA POD KAPLICZKĄ

Olej, płótno naklejone na tekturę; 75 x 47,5 cm
Sygnowany p.d.: S.Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż z gęsiarką

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: S. Bieszczad.

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Zbite lekarstwo, 1887 r.

olej/płótno, 47 x 62 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Seweryn Bieszczad 1887'

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Dziewczynki przed chatą

olej/płótno, 18,3 x 28 cm
na górnej belce krosien malarskich nieczytelny napis ołówkiem

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż z chatą i dziewczyną

olej/płótno, 18 x 28 cm
sygnowany p.d.: 'S. Bieszczad'

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Panorama Krosna

akwarela/papier, 35,5 x 52 cm (w świetle passe-partout)

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

CHATA NAD RZEKĄ, przed 1900

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 13 x 20 cm,
sygnowany i datowany p.d. "S.Bieszczad 18...".

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

NA PROCESJI

Akwarela, papier; 44 x 26 (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: S.Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Piaszczystą drogą

olej, deska; 13 x 26 cm;
sygn. p. d.: S.Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Stłuczone lekarstwo, 1887 r.

olej/płótno, 47 x 62 cm

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Fura chłopska

olej, tektura, 59,5 x 79,5 cm
sygn. p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

OBÓZ CYGAŃSKI

Akwarela, papier; 30 x 44 cm
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Czeladnik krakowski (1887)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
63x47 cm

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Stłuczone lekarstwa (1887)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
63x47 cm

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Kozak na koniu

olej, karton, 71 x 51 cm
sygn. p. d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

KOMINIARCZYK

Papier naklejony na tekturę; 40 x 27 cm
Sygnowany p.d.: S.Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Obóz cygański

akwarela/papier, 29,5 x 44,5 cm
sygnowany p.d.: `S.Bieszczad`

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Dziewczyna

olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.
na odwrocie napisy ołówkiem: 06/ (…)

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

ZIMOWY PEJZAŻ

Olej, płótno, 23,5 x 33 cm,
sygn p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Stary góral

akwarela, papier; 42 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Jankiel, ok. 1890

olej, tektura; 55 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Bieszczad

Lit.: Anna Mazurek, Bieszczad. Artysta niespełniony, Krosno 2006, ss. 57-69

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Rejent, ok. 1890

sygn. p. d.: Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Maćko Dobrzyński karmiący króliki, ok. 1890

sygn. p. d.: Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Klucznik Gerwazy, ok. 1880

sygn. p. d.: Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

MĘŻCZYZNA Z LATARNIĄ

Akwarela, papier; 40 x 26 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Dziewczyna

olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.
na odwrocie napisy ołówkiem: 06/ (...)

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

DRUCIARZ

akwarela na tekturze, 41 x 28 cm,
sygnowana p.d. "S. Bieszczad";
na odwrocie szczątki kartki wystawowej z zachowanym ręcznie wpisanym tytułem akwareli.

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Dziewczyna

olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Nad polnym strumykiem

akwarela/papier, 40 x 48 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `S. Bieszczad`

ODWROCIE:
papierowa naklejka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzenieckiego z opisem obrazu

Estymacja: 5 000 - 7 000

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

DRUCIARZ

akwarela na tekturze,
41 x 28 cm,
sygnowana p.d. "S. Bieszczad"; na odwrocie szczątki kartki wystawowej z zachowanym, ręcznie wpisanym tytułem akwareli.

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

MĘŻCZYZNA Z LATARNIĄ I LASKĄ

Sygnowany p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Dziewczyna

olej, płótno; 111 x 71,5 cm
sygn. p. d.: S.Bieszczad.

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

DROGĄ PRZEZ WIEŚ, 1896

akwarela, gwasz na tekturze, 27,5 x 39,5 cm,
sygnowana l.d. "S. Bieszczad 896"

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż z gęsiarką

akwarela/papier, 25 x 40 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 6 000 - 9 000 zł

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Wieśniacy - scena rodzajowa

olej, płótno; 22 x 16,5 cm;
sygn. p. d.: Bieszczad (końcówka sygnatury słabo czytelna)

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

PEJZAŻ Z OKOLIC KROSNA, 1891

olej na płótnie, 21 x 26 cm,
sygnowany p.d. "S. Bieszczad 891",
na odwrocie (częściowo uszkodzona)
okrągła papierowa pieczęć
"ZAKŁAD PAPIERU PRZYBORÓW
DO PISANIA OBRAZÓW RAM
JAN BROMILSKI WE LWOWIE
Ul. KAROLA LUDWIKA GRAND HOTEL"

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Cyganka

olej, płótno dublowane, 69,5 x 55 cm;
sygn. p. g.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Para pejzaży:

Zachód słońca
olej, tektura,
16 x 31 cm;
sygn. p. d.: S. Bieszczad

Wieczorny połów
olej, tektura,
16 x 31 cm;
sygn. l. d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Para obrazów z motywem słupa granicznegow Małopolsce:

Przed kościołem
Gęsiarka
akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, papier,
37 x 51,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Na targu

akwarela/papier, 13 x 20 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `Bieszczad Seweryn`

Estymacja: 7 500 - 10 000 zł

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Cyganka

sygn. p. g.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Para pejzaży:

Zachód słońca
olej, tektura, 16 x 31 cm;
sygn. p. d.: S. Bieszczad

Wieczorny połów
olej, tektura, 16 x 31 cm;
sygn. l. d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż zimowy z chatami i wędrowcem

olej/płótno,
20 x 30 cm
sygnowany p. d.: `S. Bieszczad`

ESTYMACJA 7 000 - 10 000

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Cyganka

olej, płótno dublowane,
69,5 x 55 cm;
sygn. p. g.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

W karczmie, 1885

olej, płótno,
66 x 95,5 cm;
sygn. p. d.: Seweryn Bieszczad 1885

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Sędzia Soplica

sygn. p.d.
olej, tektura
58x44.5

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Nad polnym strumykiem

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
39 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bieszczad
Na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie, z tytułem akwareli.

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

OBOZOWISKO W GÓRACH

akwarela/papier,
49,5 x 64 cm

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż wiejski

Akwarela, papier
39 x 47,5 cm,
sygn. p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Portret młodego mężczyzny w stroju krakowskim;

akwarela na podrysowaniu, papier,
56 x 29 cm;
sygn. p. d.: S. Bieszczad
Na odwrocie nalepka z tytułem obrazu Portret Ludwika de Laveaux

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

KRAJOBRAZ ZIMOWY Z MŁYNEM NA WZGÓRZU

pastel,
31,5 x 46,5 cm,
sygnowany l.d. "Seweryn Bieszczad"

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

ODPUST

olej/płótno, 79 x 193 cm

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Portret kobiety - Maria Konopnicka ?

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 42,5 x 32,5 cm
(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Stolarz domokrążca

olej, płótno
100 x 63,5 cm;
sygn. l. g.: S Bieszczad / 1884

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

BRZEG RZEKI

Olej, tektura
19,5 x 32 cm
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

WIDOK KROSNA OD STRONY WISŁOKA

Akwarela i gwasz na szkicu ołówkowym;
36 x 50 cm w świetle passe-partout
Sygnowana l.d : S. Bieszczad
Widok Krosna od strony rzeki Wisłok, z widoczną bryłą kościoła farnego oraz jego wczesnobarokową dzwonnicą.

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

PEJZAŻ WIEJSKI

Olej, tektura;
21 x 28 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

MĘŻCZYZNA Z LATARNIź I LASKź

Akwarela, papier;
40 x 26 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Berek Joselewicz

olej, płótno dublowane
69 x 99 cm
sygn. u dołu: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Para krakowska

akwarela na papierze, wym.: 27 x 39 cm,
sygn. p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

PEJZAŻ ZIMOWY SPOD KROSNA

Akwarela, papier; 37,5 x 57 cm
Sygnowany p. d.: Seweryn Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż wiejski

olej na płótnie, wym.: 18 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż z głuszcami

olej, tektura, 22 x 28 cm
sygn. l.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

PODGÓRSKA WIEŚ

Olej, płótno; 20,2 x 30,2 cm
Sygnowany p. d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Kapliczka w górach,1920

akwarela, gwasz, papier; 72 x 48 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: Seweryn. Bieszczad. | Zag...y" Myślinieckie"XI20

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Sędzia

z cyklu bohaterowie "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza
akwarela/papier, 48 x 30,5 cm (w świetle oprawy)

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Nad lekturą

olej, tektura, 51,5 x 38 cm
(w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Gerwazy

olej, tektura naklejona na tekturę,
51 x 37,5 cm;
sygn. p.d.: S.Bieszczad / 1920

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż zimowy

akwarela, papier,
39 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Wizerunki kart

Pik
sygnowany p.d.
61x45.2 (w św.p-p)

Kier
sygnowany p.d.
60.5x45 (w św.p-p)

Karo (1899)
sygnowany, datowany p.d.
61x45.7 (w św.p-p)

Trefl
sygnowany p.d.
61x45.4 (w św.p-p)
akwarela, gwasz, papier

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Sędzia

sygnowany p.d.
akwarela, papier
48x31

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Wojski

sygnowany p.d.
akwarela, papier
48x31

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

ZACHÓD SŁOŃCA

Olej na papierze naklejonym na tekturę 19 x 26,5 cm
Sygnowany l.d. - "S Bieszczad"
Na odwrocie nalepka - "Salon Malarzy Polskich, Kraków, Floryańska 37 Nr 3005, autor Seweryn Bieszczad, tytuł Zachód słońca"

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Przed kościołem

31 x 35 cm; sygn. p. d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Sędzia

48 x 31 cm (w świetle oprawy);
z cyklu bohaterowie z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza
sygn. p. d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Wojski

gwasz, papier,
z cyklu bohaterowie z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza sygn. p. d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Krakowiak

akwarela, ołówek, papier
56x29 (w świetle passe-partout )
sygnowany p.d

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Zamek w Odrzykoniu

sygn. p.d.
olej, płótno
40x54

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż ze sztafażem

olej, płótno; 67 x 90 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

olej, tektura, 18,5 x 13 cm;
sygn. p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Plac targowy (1884)

sygn. dat. p.d.
ołówek akwarela papier
29.5x44.5 (w świetle passe-partout )

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż wiejski

olej na płótnie,
wymiary: 23 x 35 cm,
sygn. p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Motyw wiejski

akwarela, karton, 33 x 48 cm
sygn. p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

KAPLICZKA, 1898 r.

Olej, płótno; 55,5 x 28 cm
Sygn. p.d.: S. Bieszczad | 98

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

ZMROK

Olej, tektura; 19 x 26,5 cm
Sygn. p.d.: S Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Przed kościołem

akwarela, papier, 30,8 x 34,8 cm (w świetle passe - partout);
sygn. p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Para obrazów:

Zima
akwarela, papier, 42 x 31,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: S. Bieszczad
Lato
akwarela, papier, 42 x 31,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: S. Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Owce prowadzone na targ

akwarela 54 × 81,5 w świetle passe-partout
sygnowany u dołu po prawej: "S. Bieszczad"

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

ZAUŁEK W STARYM MIASTECZKU, 1915

akwarela, 39,5 x 51,5 cm sygnowana l.d.: "S. Bieszczad 1915"

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

PEJZAŻ Z RUINAMI ZAMKU, ok. 1890

akwarela, papier 24,5 x 39 cm, w świetle passe-partout
sygn. po prawej u dołu brązową akwarelą: S.Bieszczad

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Scena rodzajowa w małym miasteczku

sygnowany p.d.
akwarela papier
31.8x35.7

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Przed kościołem

akwarela, papier
sygn. p.d.: S. Bieszczad
wym.: 30 x 35 cm

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż ze sztafażem

olej na płótnie, 60 x 90,5 cm
sygnowany p.d.: "S. Bieszczad"

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Pejzaż zimowy

olej na płótnie, 60 x 90,5 cm
Malarz realista, ceniony za pełne nastroju sceny z życia wsi i małych miasteczek.

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Scena odpustowa pod tzw. figurą

akwarela na kartonie 53 x 28 w świetle passe-partout

BIESZCZAD Seweryn (1852-1923)

Małe dziecko

olej na płótnie, 52 x 39,5 cm
sygnowany p.d.:
"S. Bieszczad"

liczba obiektów: 98