PACIOREK Stanisław (1889-1952)
olej, tektura; 14 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek;
na odwrocie nalepka z opisem autorskim: 45 Wieczór / St. Paciorek / olej cena 2500;
Oryginalna rama.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, tektura; 37 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Paciorek / Sułosz. 939.
olej/tektura, 37 x 47,3 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'St. Paciorek ·924·'
na odwrociu nalepka z biogramem artysty
olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'St. Paciorek | 1938'
na odwrociu nalepka wystawowa Związku Zawodowego Artystów Plastyków w Krakowie - "DOM PLASTYKÓW" z opisem pracy, numer '16' oraz tytuł pracy
Zimne światło - Baszta Floriańska
olej, sklejka; 60 x 39,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: St. Paciorek ... / Kraków;
na odwrocie napis autorski: Zimne Światło / Baszta Floriańska / Kraków Kleparz 10 I p. / Atelier. Długa 37. III p.; oraz stempel: MAGAZYN DROBNERA KRAKÓW.
sygn. p.d.
olej, tektura
21.5x26.5 cm
Olej, tektura, 24,5 x 48,5 cm,
sygn. l.d.: St. Paciorek.
Zakole Wisły pod Bielanami jesienią, 1929
olej, płótno naklejone na tekturę; 28 x 60 cm;
sygn. i dat. po środku, u dołu: St. Paciorek 29;
na odwrocie papierowa nalepka z informacją o obrazie: ST. PACIOREK - KRAKÓW 1929 / „ZAKOLE WISŁY POD BIELANAMI / JESIENIĄ”.
olej, tektura; 37 x 50 cm;
Wisła koło kościoła Norbertanek w Krakowie
olej/tektura, 24,5 x 34,5 cm
Jesienna aleja w Krakowie, 1930 r.
olej/tektura, 46,5 x 61 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'St. Paciorek | Kraków 1930'
na odwrociu pieczęć autorska: 'STANISŁAW PACIOREK KRAKÓW | 5' oraz opis: 'Jesień | Kraków | St. Paciorek'
olej, tektura; 50 x 69,5 cm;
sygn. i opisany p. d.: St. Paciorek / Obidowa.
olej, tektura; 24 x 48 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek
olej, karton, 60 x 72 cm,
sygn. p.d.: S Paciorek 928
Procesja przed kościołem w Modlnicy
olej/tektura, 38 x 47 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'St. Paciorek'
olej, tektura; 32 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek
Kraków, kościół św. Andrzeja, [1930]
olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek / Kraków 2.VI.930
olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek / 914
olej, płótno; 93,5 x 110 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Paciorek. 920. (ołówkiem).
Przed konserwacją
PROCESJA PRZED KOŚCIOŁEM W MODLNICY, ok. 1925
Olej, tektura; 56,5 x 69 cm
Sygnowany p.d.; St. Paciorek
olej, płótno; 93,5 x 110 cm;
Przed konserwacją
olej, tektura; 35 x 42,5 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek 945;
Olej, płótno, 66 x 911,5 cm,
sygn. l.d.: St. Paciorek 1938
*droit de suite
Zakole Wisły pod Bielanami, 1929 r.
olej, płótno naklejone na tekturę, 27 x 59 cm
na odwrocie nalepka autorska z opisem:
ST PACIOREK - KRAKÓW 1929/"ZAKOLE WISŁY POD BIELANAMI/JESIENIĄ"
Wieś podkrakowska jesienią, [przed 1918]
olej, tektura; 24,5 x 48,5 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek
olej, tektura; 54 x 72,5cm;
sygn.l.d.: St.Paciorek/1922 Bronowice
olej, tektura; 14 x 16,5 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek;
Oryginalna rama.
olej, sklejka, 57 × 78 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: St. Paciorek. 929
olej, tektura; 54 x 72,5 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek/1922 Bronowice
NA RYNKU KRAKOWSKIM, przed 1945
Olej, tektura; 49 x 34 cm
Sygnowany p.d.; St. Paciorek
Na odwrocie dwie drukowane nalepki: Salon obrazów i dzieł sztuki, Ludwik Błasiak, Kraków, Stradomska 18; jedna w opisem obrazu piórem
*opłata droit de suite
Kościółek św. Bartłomieja w Mogile, 1942
olej, tektura; 48 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St.Paciorek / Mogiła 942 III.
olej, tektura; 24 x 48cm
sygn.l.d.: St. Paciorek
olej, tektura; 32 x 44,5 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek
Wieczór nad Wisłą - Norbertanki, 1945
olej, tektura; 33,5 x 64,2;
sygn.l.d.: St. Paciorek/Kraków. 1945
Kościół Św. Andrzeja w Krakowie
olej, tektura; 70 x 50 cm;
sygn.p.d.: St. Paciorek/ Kraków 2.VI.930
Olej, tektura, 50 x 61,5 cm,
sygn. l.d.: St. Paciorek Brzesko 1949.
Kraków. Kościół św. Andrzeja, 1930
Olej, tektura; wym.: 70 x 50 cm; sygn. p.d.: St. Paciorek 1930. Na pierwszym planie klasztor klarysek.
* opłata wynikającą z tzw. droit de suite
olej, tektura, 50 x 53 cm,
sygn. p.d.: St. Paciorek
Wieczór nad Wisłą - Norbertanki w Krakowie, 1945
olej, tektura, 34 x 64,5 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek / Kraków. 945;
na odwrocie opis autorski: Wystawa w Radomiu / "Wieczór nad Wisłą" / Norbertanki / Stanisław Paciorek / Kraków Felicjanek 5. m.3 / Cena 20.000 zł.; oraz nalepki wystawowe: TPSP w Radomiu z tytułem j. w. i nr 220; oraz z ZZPAP w Krakowie z tytułem j. w. i z informacją przy dacie wystawy: "Salon Warszawski" Maj;
na odwrocie również nalepka z odręczną dedykacją: ... Antoniemu Bart.... . w dowód wielkiej / sympatyi / Renoir / Kraków 5/III 1945 r
olej, płyta, 52 x 70 cm,
sygn. i dat. p.d.: 1929 St. Paciorek, na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie
olej, tektura; 33,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek
olej, płótno naklejone na tekturę; 27 x 59 cm;
na odwrocie nalepka autorska z opisem: ST PACIOREK - KRAKÓW 1929/ "ZAKOLE WISŁY POD BIELANAMI/ JESIENIĄ"
olej, płótno; 70 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: St. Paciorek/ 914.
olej, tektura;
25,5 x 49,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Paciorek
Wieczór nad Wisłą - Norbetanki ,1945
olej, tektura; 33 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Paciorek/ Kraków 945
olej, tektura;
32 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
olej, tektura;
34 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
Zakole Wisły pod Bielanami jesienią (1929)
sygn. dat. śr.d.
olej, tektura
28x60 cm
olej, tektura; 32 x 40 cm;
sygn. l.d.: St. Paciorek / 927
na odwrocie orzeczenie mgr Leszka Ludwikowskiego z 1983 r.
olej, płótno, 66 x 91,5 cm,
sygn. l.d.: St. Paciorek 1938
OBŁOKI (temat z Pana Tadeusza), przed 1939
olej na tekturze, 35 x 39,5 cm,
sygnowany p.d. "St.Paciorek”,
na odwrocie kartka autorska z tytułem pracy, taka sama kartka na ramie dołączona kartka antykwariatu Du Mouchelles z Detroit.
olej, tektura; 25,5 x 49,8cm;
sygn.l.d.: St. Paciorek
gwasz, karton; 34 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opis l. d.: St. Paciorek. 949. / Jasień RZ. P.R.
olej, płyta, 51 × 82 cm w świetle ramy
sygn. i dat. l. d.: St.Paciorek/Brzesko.949
na odwrocie nalepka z ZZPAP z Krakowa z tytułem pracy oraz napis: Brzesko/ St.Paciorek.949
Wieczór nad Wisłą. Norbertanki. 1945 r.
olej, tektura, 34 × 64 cm
sygn. i dat. l. d.: St. Paciorek/Kraków. 945.
na odwrocie dedykacja oraz nalepki wystawowe z: TPSP w Radomiu oraz Związku Zawodowego Polskich Artystów Plastyków w Krakowie
olej, tektura; 32 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
olej, tektura; 39,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek / Kraków
KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA W MODLNICY, 1934
Olej, tektura; 33,5 x 38 cm
Sygnowany p.d.: St. Paciorek | 934
W latach 1908-1915 studiował w ASP w Krakowie u J. Malczewskiego, J. Mehoffera, S. Dębickiego i K. Laszczki, a w latach 1918-1919 u T. Axentowicza.
Pejzaż z okolic Sułoszowej, 1938
olej, płótno; 68 x 93 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Paciorek. / 1938. Sułosz.
olej, tektura; 34 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Paciorek
olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Paciorek | Wilamowice 924`
Zamek w Wiśniczu zimą, ok. 1930
olej, tektura; 56,5 x 79,5 cm;
sygn. l. d.: ST. PACIOREK
olej na płótnie,
75 x 100 cm,
sygnowany p.d. "St. Paciorek".
Na odwrocie płótna łata, ok. 20 x 30 cm
Olej, tektura; 34 x 43,8 cm
Sygn.p.d.: St. Paciorek/ 934
olej, sklejka; 59 x 79,5 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek 929.
W kolorystyce obrazu widoczne wpływy malarstwa pejzażowego Jacka Malczewskiego.
Olej, tektura; 33 x 45 cm
Sygnowany p.d.: St. Paciorek
Olej, tektura; wym.: 34 x 43,8 cm
Sygn. p.d.: St. Paciorek/ 934
Olej,t ektura; wym.:25,8 x 50cm
Sygn.l.d.: St. Paciorek
olej, tektura, 39,5 x 29 cm;
olej, płótno; 70 x 70 cm;
Na odwrocie, na krośnie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie nazwiskiem autora i tytułem pracy
i numerem 1042
Olej, tektura; wym.: 34 x 43,8 cm;
sygn. p.d.: St. Paciorek / 934.
Wieś [podkrakowska] jesienią, przed 1918
Olej, tektura; wym.: 25,8 x 50 cm;
sygn. l.d.: St. Paciorek; na odwrocie nalepka z opisem pracy dla TSP w Krakowie.
sygnowany p.d. "St.Paciorek",
na odwrocie kartka autorska
z tytułem pracy, taka sama kartka na ramie
dołączona kartka antykwariatu Du Mouchelles z Detroit
olej, tektura,
47,7 × 66,8 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: ST. Paciorek
Estymacja:4 000 - 5 000 zł
olej, tektura,
38,5 × 57 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: ST. Paciorek
Estymacja:4 000 - 5 000 zł
Olej, tektura; 33,5 x 38 cm
olej, tektura, 26,5 x 42 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek
olej, tektura, 41 x 33 cm;
Olej, tektura;
wym.: 34,5 x 46 cm;
sygn. p.d.: St. Paciorek 947.
olej, tektura;
50 x 33 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: St.Paciorek | 1928 na odwrocie odręczny napis: Tow. Sztuk Pięknych | Wawel | ST. PaciorekGarłowski | C. 400 zł; poniżej napis: Kleparz 10 I p | Atelier Długa 37 III p.
olej, tektura, 41 x 33 cm;
olej, tektura,
60 x 77 cm,
sygn. p.d.: St. Paciorek [1]929
NIEDZIELA NA PLANTACH KRAKOWSKICH, 1928 R.
olej/tektura,
70 x 98 cm
sygnowany i datowany p. d.: `St. Paciorek | 1928`
olej/płótno,
67,5 x 98 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Paciorek | 07`
Widok na klasztor w Tyńcu od strony Wisły
Olej, sklejka,
73 x 60 cm,
sygn. p.d.: Stan. Paciorek [1]929
Olej, tektura,
45 x 45 cm,
sygn. p.d.: ST. Paciorek
LETNI PEJZAŻ Z DRZEWEM, 1923 R.
olej/tektura,
57 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `St. Paciorek | 923`
olej/tektura, 57 x 55 cm
sygnowany p. d.: `ST. Paciorek`
Olej / tektura
Sygnowany l.d.
70 x 97 cm
olej, tektura, 50 x 36 cm;
sygn. p.d.: St. Paciorek / 933
ZAUŁEK PRZY KOŚCIELE ŚW. BARBARY W KRAKOWIE, 1915 R.
olej/płótno dublowane
73 x 94 cm
sygnowany i datowany l. d.: "St. Paciorek 1915"
olej na tekturze
35 x 39,5 cm
sygnowany p.d. "St.Paciorek", na odwrocie kartka autorska z tytułem pracy, taka sama kartka na ramie dołączona kartka antykwariatu Du Mouchelles z Detroit
olej, płótno,
31 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: StPaciorek
Kapliczka w Bramie Floriańskiej, 1925
akwarela, papier, 31 x 50cm
sygn. l.d.: St. Paciorek-Sart / 925 Kraków
olej, płótno
51 x 84 cm;
sygn. l. d.: St. Paciorek 959;
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe: jedna z nich nieczytelna i zniszczona, druga z CBWA w Krakowie.
akwarela, ołówek, papier
33 x 22 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek / 1915
olej, tektura, 70 x 100 cm,
sygn.: p.d.: St.Paciorek / Kraków 942.
olej, tektura, 70 x 100 cm,
olej, płótno, 51 x 84 cm;
sygn.l.d.: St. Paciorek 959
na odwrocie nalepka wystawowa z CBWA w Krakowie oraz fragment zniszczonej, nieczytelnej nalepki
olej, tektura, 26 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek.
olej na płótnie, wym.: 69 x 68 cm,
sygn. p.d.: St. Paciorek 1914
olej na tekturze, wym.: 66 x 91,5 cm,
sygn. l.d.: St. Paciorek Czerna 1921
olej, sklejka, 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: St. Paciorek / Kraków 934; na odwrocie szkic olejny
olej, płótno, 60 x 73,5 cm;
sygn. l.d.: Stan. Paciorek / 929 X.
olej/sklejka, 65 x 92 cm
sygnowany i datowany l. d.: `St. Paciorek | Czerna 1921`
olej, płótno, 51 x 84 cm;
sygn. l.d.: St. Paciorek 959
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe: jedna zniszczona i nieczytelna, druga z CBWA w Krakowie
olej/płótno, 70 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `St. Paciorek | 1914`
na odwrocie papierowa naklejka: `Autor Paciorek Stanisław | Dzieło pt. Pejzaż z Plant`
olej, płótno, 51,5 x 84,5 cm
sygn. l.d.: St. Paciorek . 959.
Na odwrocie nalepka CBWA w Krakowie.
olej, tektura, 48 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: St. Paciorek / Podole / 1908
olej, tektura, 66 x 92 cm
olej, tektura, wym.: 30 x 49 cm, sygn. l.d.: St. Paciorek 938
olej, tektura,
wym.: 66,5 x 51 cm, sygn. p.d.: St. Paciorek Kraków
Na odwrocie naklejka ZPAP w Krakowie
olej, tektura, 68 x 92,5 cm
sygn. l.d.: St. Paciorek / Czerna 1921
olej, tektura,
wym.: 66,5 x 51 cm
sygn. p.d.: St. Paciorek Kraków
Polne kwiaty w wazonach, 1948 r.
olej/płótno naklejone na sklejkę, 50 x 64 cm
sygnowany l. d.: `St. Paciorek | Kraków 1948`
olej/sklejka, 69 x 50 cm
sygnowany p. d.: "St. Paciorek | Kraków 1934"
olej, tektura,
68 x 93,5 cm;
Olej, płótno; 39 x 69,5 cm
Sygnowany l. d.: St. Paciorek | 934
Na odwrociu nalepka z wystawy: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | R. 1935 Kwiecień NR 788| 113 | AUTOR Stanisław Paciorek | ADRES Kr | DZIEŁO Wieś jesienią | WYKONANIE olej CENA 700 zł
olej, tektura,
67,5 x 93 cm;
sygn. l.d.: St. Paciorek / Czerna 1921.
Olej, płótno;
33,4 x 64,5 cm
Sygnowany niebieskim olejem l. d.: St.Paciorek Kraków
Olej, tektura; 42,3 x 42,3 cm
Sygnowany niebieskim olejem p. d.: S.Paciorek | 19 [ ] |
Na odwrociu nalepka w l.d. rogu: TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | 1911 NR 1426 | AUTOR Paciorek Stanisław | pochmurny dzień | ol ... CENA .. | oraz ślad po drugiej nalepce z wystawy.
olej, tektura, 68 x 92,5 cm; sygn. l.d.: St. Paciorek / Czerna 1921
Olej, sklejka; 42,7 x 50,5 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepka: "Związek Zawodowy Polskich Artystów Plastyków | w Krakowie - DOM PLASTYKÓW |
Autor Paciorek Stanisław | Tytuł dzieła Procesja w Modlnicy |
Rodzaj dzieła olej Cena 30 000 zł | Podpis autora St. Paciorek
olej, tektura, 48,5 x 68,5 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: St. Paciorek
olej, tektura, 48 x 62,5 cm;
sygn. l.d.: Paciorek, 951
na odwrocie: naklejka ZZ Polskich Artystów Plastyków zaklejona nalepką CBWA oddział w Krakowie z tytułem, stempel Komisji Artystycznej
olej/sklejka, wymiary: 69 x 49 cm;
sygnowany prawy dół: "St.Paciorek/Kraków 934";
na odwrociu szkic aktu kobiecego (przedstawiony na zdjęciu poniżej)
Olej, tektura naklejona na tekturę; 50 x 69 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: St. Paciorek | Maj 1938
Olej, tektura; 55,7 x 68 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: St. Paciorek
olej, tektura
wym.: 34 x 49,5 cm
olej, płótno, 60 x 73,5 cm
sygn. l. d.: Paciorek / 929 r.