olej, tektura, 47,7 × 66,8 cm w świetle oprawy sygn. l. d.: ST. Paciorek
Estymacja:4 000 - 5 000 zł
W 1908 roku wstąpił do krakowskiej ASP, gdzie studiował pod kierunkiem J. Malczewskiego, J. Mehoffera, T. Axentowicza, S. Dębickiego oraz K. Laszczki. Należał do ugrupowania artystycznego "Krąg" oraz ZPAP. Prace swoje wielokrotnie prezentował w krakowskim TPSP, a także w jego lwowskim oddziale. Poza tym prace wystawiał w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi w 1928 roku oraz w Institute of Art w Detroit w 1945 r. Artysta uprawiał przede wszystkim malarstwo pejzażowe, niejednokrotnie ukazując krajobraz tatrzański. Nie brak też w jego dorobku widoków Krakowa, ukazujących m.in. zabytkowe budowle. Wykonywał również portrety.
PACIOREK Stanisław
W latach 1908-1915 studiował w ASP w Krakowie u J. Malczewskiego, J. Mehoffera, S. Dębickiego i K. Laszczki, a w latach 1918-1919 u T. Axentowicza. Przed II wojną światową pracował w Teatrze Bagatela w Krakowie jako dyrektor . Wystawiał m.in. w TPSP w Krakowie, we Lwowie oraz w Łodzi, Poznaniu. Tematem jego prac były pejzaże, widoki architektoniczne Krakowa, sceny rodzajowe. Stosował technikę olejną. Jego obrazy można oglądać m.in. w Muzeum Narodowym i Muzeum Historycznym w Krakowie.