1 zł
2 600 000 zł

ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia (1886 Klagenfurt - Austria - 1971 Lwów)

Goździki w wazonie

olej, sklejka, 29 x 37,5 cm,
sygn. l.d.: Zofia Albinowska.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kwiaty

olej, płyta,
47 x 48,5 cm (w świetle oprawy),
sygnowany l.d.: "Zofia Albinowska"

* Droit de suite

Martwa natura z porcelanowym dzbankiem

olej/płyta pilśniowa, 22 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'Zofia Albinowska'

Wnętrze buduaru

olej/sklejka, 18 x 25,5 cm

Kwiaty w dzbanku

olej, tektura; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska.

W salonie

olej, tektura, 36,5 × 41,5 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Zofia Albinowska

MARTWA NATURA Z KWIATAMI NA STOLE

Olej, tektura; 21 x 25 cm
Sygnowany p.d.: Zofia Albinowska

*droit de suite

Róże i bratki

olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. ś.d.: Zofia Albinowska

W salonie

olej, sklejka, 25 x 39 cm
sygn. p. d.: Zofia Albinowska

Kwiaty w wazonie

olej/tektura, 66 x 67,5 cm

Fiołek alpejski

olej, płótno, 24 x 29 cm, sygn. p.d.: Zofia Albinowska

Fiołek alpejski

olej, płótno, 30 x 32 cm, niesygnowany

MIMOZY

Olej, płótno; 39,5 x 50 cm

Wnętrze saloniku

olej, tektura; 32,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska

Wnętrze saloniku

olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zofia Albinowska

Róże i książki

olej, tektura; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska

Gałązki kwitnącej wiśni w dzbanie

olej, płótno; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska

Nasturcje i groszki

olej, płótno; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. p. g.: Zofia Albinowska

Róże

olej, tektura, 22,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zofia Albinowska

Goździki w dzbanku

olej, sklejka, 29 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska

Róże i bratki

olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. ś.d.: Zofia Albinowska

Salonik

olej, płótno; 61 x 80 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska

Martwa natura z piwoniami

olej, płótno; 58 x 74 cm;
sygn. p. g.: Zofia Albinowska;
na odwrocie napisy cyrylicą

W salonie

olej, sklejka, 25 x 39 cm
sygn. p. d.: Zofia Albinowska

Róże

olej, płótno, 35 × 50 cm
sygn. l. d.: ZofiaAlbinowska

Martwa natura we wnętrzu

olej, sklejka; 28,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska

Tulipany w wazonie

olej, sklejka, 48,5 × 53,5 cm
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
na odwrocie pieczątka firmy ramiarskiej: FILIP EBEL / Lwów / ul. Sykstuska 12.

Martwa natura we wnętrzu

olej, sklejka; 28,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska

Wnętrze salonu

olej, sklejka, 45 x 52 cm,
sygn. l.d.: Zofia Albinowska

Kwiaty w wazonie

olej, płótno,
30 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska

AZALIE, KARAFKA I DZBANEK

Olej, sklejka, 30 x 40 cm
Sygnowany l.d.: Zofia Albinowska

Lwów

olej, tektura,
25,5 x 32,5 cm,
sygn. l.d. z dedykacją: na pamiątkę pobytu we Lwowie oferuje Panu Mieczysławowi Bednarskiemu Zofia Albinowska

Kwiaty

Olej, tektura;
wym.: 53 x 37 cm;
sygn. p.d.: Zofia Albinowska; na odwrocie nalepka z opisem z Salonu Sztuki Zygfryda Rajzera we Lwowie.

Rynek we Lwowie

Olej, deska,
35 x 57 cm,
sygn. l.d.: Zofia Albinowska.
Na odwrocie dedykacja i data 1966

RÓŻE I ASTRY W WAZONIE, po 1920

olej na tekturze,
59 x 45 cm,
sygnowany l.d. "Zofia Albinowska"

Chaty w Istebnej

ołówek, papier, 12,9 x 17 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska;
napis autorski p.d.: Izdebna. / 19.9.10.-

Concarneau

akwaforta, papier, 12,9 x 9,9 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska (ołówkiem); tytuł l.d.: Concarneau (ołówkiem)

Kościół św. Barbary w Krakowie

litografia (?) sepiowa, papier, cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Z. Albinowska (na płycie)
opisany u dołu: Kraków, Kościół św. Barbary Zofia Albinowska (ołówkiem)

Głowa krowy

olej, sklejka,
18 x 30 cm
sygn. p.d.: Zofia Albinowska
Na odwrocie naklejka TPSP we Lwowie, opis atramentem nieczytelny.

Concarneau

akwaforta, papier
12,9 x 9,9 cm (odcisk płyty);

litografia (?) sepiowa, papier
cm (odcisk płyty);

Chaty w Istebnej

ołówek, papier
12,9 x 17 cm;
napis autorski p.d.: Izdebna. / 19.9.10

Kościółek łemkowski

olej, sklejka, 22,5 x 28 cm;
sygn. l.d.: Zofia Albinowska

WNĘTRZE DWORKU

Olej, deska
23 x 38 cm

Concarneau

Chaty w Istebnej

ołówek, papier
12,9 x 17 cm;
napis autorski p.d.: Izdebna. / 19.9.10.

PORTRET KOBIETY, 1909

Olej, płótno;
100 x 80 cm
Sygnowany p.g.: Albinowska 09

PALETA MALARSKA ZOFII ALBINOWSKIEJ-MINKIEWICZOWEJ

Sklejka;
70 x 42 cm
Paleta malarska Zofii Albinowskiej (widoczna na zachowanych zdjęciach artystki przy pracy, wielokrotnie też przedstawiana w jej obrazach).

ŚMIETNICZKA KOSMETYCZNA ZOFII ALBINOWSKIEJ-MINKIEWICZOWEJ

Drewno;
wys. 80 cm
Śmietniczka "kosmetyczna" z rączką uruchamiającą mechanizm otwierania

MARTWA NATURA Z KWIATAMI I KSIźŻKAMI

Olej, sklejka;
20 x 26 cm
Sygnowany p.g.: Zofia Albinowska

PEJZAŻ Z ISTEBNEJ

Ołówek, papier
13 x 17 cm w świetle oprawy
Sygnowany ołówkiem l.d.: Zofia Albinowska, p.d.: Istebna | 19.9.10

KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE

Litografia
12,5 x 16 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Zofia Albinowska, l.d.: Kraków, Kościół Św. Barbary

WIDOK Z CONCARNEAU

Sucha igła
13 x 9,8 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Zofia Albinowska, l.d.: Concarneau

MARTWA NATURA Z RÓŻAMI I KSIźŻKź, 1960

Olej, płótno;
44,3 x 61 cm
Na dolnej listwie krosna odręczny napis:
ZOFIA ALBINOWSKA | LWÓW 1960

OWCE, 1929

Olej, sklejka;
39,2 x 48 cm
Na odwrocie nalepki papierowe (częściowo uszkodzone i miejscami słabo czytelne): "27655 Autor Minkiewicz Albinowska Z |Tytuł Owce wykonanie ol. | Cena 180 Wł. ... Data ..."; "Towarzystwo przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R. 1938 Styczeń Nr 8 |Autor Albinowska-Minkiewiczowa Zofia | Adres Lwów |Dzieło Owce 1929"; Zofia Albinowska-Minkiewiczowa |14) "Owce" | cena 150 zł | Zachęta styczeń 1934"oraz napis odręczny na sklejce: íKochanemu Zbyszkowi | w dowód wdzięczności za dobroć | otrzymaną | Krystynka | 6.7.97 Ciężkowice"

Kwiaty

olej, płótno dublowane, 70 x 90 cm;
sygn. p. d.: Zofia Alninowska

Kwiaty w wazonie

olej, tektura
34 x 42 cm
sygn. l. d.: Zofia Albinowska, Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886 - 1971)

KWIATY W WAZONACH

Olej, płótno naklejone na tekturę; 34,5 x 48,8 cm
Sygnowany p. d.: Zofia Albinowska

Kwiaty

sygn. p. d.: Zofia Alninowska

MARTWA NATURA Z RÓŻAMI

Olej, sklejka; 14,4 x 16,6 cm
Sygnowany p. d.: Z. Albinowska

NASTURCJE

Olej, sklejka; 11,7 x 16,5 cm w świetle ramy
Sygnowany l. d.: Z. Albinowska

MARTWA NATURA Z KWIATAMI I OWOCAMI

Olej, płótno; 30 x 39 cm

Wnętrze z fortepianem, 1970

olej, płótno, 25,5 x 31 cm
sygn. p.d.: Zofia Albinowska
na odwrocie podpis atramentem: Zofia Albinowska / Lwów 1970

NASTURCJE

brązu i różu subtelnie koresponduje z ciepłym kolorem kwiatów.

PIWONIE W OGRODZIE

Olej, płyta; 40 x 49,5 cm

RÓŻE I BRATKI

Olej, papier; 40 x 60 cm w świetle

RÓŻE W WAZONIE

Olej, deska; 43 x 52,5 cm w świetle ramy
Sygnowany l. d.: Zofia Albinowska

PEJZAŻ ZIMOWY

Olej, tektura; 14 x 17,8 cm
Na odwrocie pieczątka z napisem WIEN | A. Tagetthofstarsse Nr. 4
Praca pochodzi ze zbiorów rodzinnych.

W SALONIE

Olej, płótno naklejone na tekturę; 24,4 x 31,2 cm
Według przekazów rodzinnych obraz przedstawia wnętrze lwowskiego mieszkania artystki, w domu przy ul. Kampiona 5.

RÓŻE

Olej, tektura; 35 x 44 cm
Sygnowany granatowym olejem l. d.: Zofia Albinowska

Róże

olej, płótno, wym.: 40 x 60 cm
sygn. p.g.: Zofia Albinowska

Kwiaty

olej/sklejka, 16,5 x 32 cm
sygnowany l. d.: "Zofia Albinowska"

MARTWA NATURA Z FORSYCJĄ

Olej, płótno;
40 x 49,5 cm

Amfilada, ok.1933

olej, sklejka, wym.: 38,5 x 40 cm
"sygn. p.d.: Zofia Albinowska; Na odwrocie trzy naklejki: TPSP we Lwowie, 1933, z wystawy w Zachęcie, styczeń 1934, nieznana galeria, 5 stycznia 1934"

WNĘTRZE

Olej, sklejka;
40,1 x 52 cm
Sygnowany granatowym olejem p. d.: Zofia Albinowska

Kwiaty

olej, sklejka, 16,5 x 32,5 cm,
sygn. l.d.: Zofia Albinowska

AUTOPORTRET

Olej, tektura; 33,8 x 25,2 cm
Niesygnowany

Kwiaty

olej, tektura, 47 x 55 cm; sygn. l.d. - Zofia Albinowska

PRYMULKI, ok. 1923

olej na tekturze, 32,5 x 49 cm,
sygnowany p. d. "Zofia Albinowska", na odwrocie naklejki wystawowe oraz napisy własnościowe m. in. ołówkiem "Profesor Witold Minkiewicz" (mąż artystki)

PARYŻ - CHERCHE-MIDI

Olej, tektura; 23,9 x 32,7 cm
na odwrocie nalepki: 1. zniszczona; 2. z numerami: "1908 | 844"; 3. z napisem odręcznym: Zofia Albinowska. Paris | 5 RUE DU Cherche - Midi | Dächerstudie | Por (?) für Rücksendung | Jeneral Auditor | P (…) Julius Albinowski | Wien IV Klagbaumgasse 17

Portret dziewczynki w stroju ludowym, ok. 1918 r.

olej na płótnie,
wymiary: 44 x 53 cm,
sygn. l.d.

BIAŁE ORCHIDEE

Olej, sklejka, 14 x 25 cm
Sygnowany niebieskim olejem p.d.: Zofia Albinowska

W SALONIKU

Olej, tektura, 30,8 x 41,4 cm
Sygnowana granatowym olejem l.d.: Zofia Albinowska

KWIATY W WAZONACH

Olej, płótno naklejone na tekturę, 34,5 x 49 cm
Sygnowany granatowym olejem l.d.: Zofia Albinowska

JESIENNY BUKIET

Olej, płótno, 35 x 50 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: Zofia Albinowska

MARTWA NATURA Z KWIATAMI

Olej na tekturze 29 x 33 cm
Sygnowany l.d. - "Zofia Albinowska"

KWIATY NA OKNIE, 1912 r.

Olej, tektura, 45 x 46,6 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Zofia Albinowska | 1912
Na odwrocie dwie nalepki z odręcznym napisem: 1. "(...) | Albinowska Zofia | Lwów Potockiego 27 | ŤKwiaty na oknieą olej | cena | 1913"
2. nieczytelny fragment nalepki

BUKIET KWIATÓW

Olej, tektura, 37,1 x 48,1 cm
Sygnowany czarnym olejem p.g.: Zofia Albinowska

BUKIET RÓŻ Z WINOGRONAMI

Olej, płótno, 29,8 x 40 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Zofia Albinowska

WNĘTRZE SALONIKU

Olej, płótno, 25,2 x 35,8 cm
Sygnowany amarantowym olejem l.d.: Zofia Albinowska

KWIATY W DWÓCH WAZONACH

Olej, tektura, 44,6 x 65,7 cm
Sygnowany amarantowym olejem p.d.: Zofia Albinowska

Róże w wazonie

olej, sklejka, 30 x 39,5 cm;
sygn. p.d. - Zofia Albinowska

liczba obiektów: 93