ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia (1886 Klagenfurt - Austria - 1971 Lwów)
olej, sklejka, 29 x 37,5 cm,
sygn. l.d.: Zofia Albinowska.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płyta,
47 x 48,5 cm (w świetle oprawy),
sygnowany l.d.: "Zofia Albinowska"
* Droit de suite
Martwa natura z porcelanowym dzbankiem
olej/płyta pilśniowa, 22 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'Zofia Albinowska'
olej/sklejka, 18 x 25,5 cm
olej, tektura; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska.
olej, tektura, 36,5 × 41,5 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
MARTWA NATURA Z KWIATAMI NA STOLE
Olej, tektura; 21 x 25 cm
Sygnowany p.d.: Zofia Albinowska
*droit de suite
olej, tektura, 49 x 69 cm,
sygn. ś.d.: Zofia Albinowska
olej, sklejka, 25 x 39 cm
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
olej/tektura, 66 x 67,5 cm
olej, płótno, 24 x 29 cm, sygn. p.d.: Zofia Albinowska
olej, płótno, 30 x 32 cm, niesygnowany
Olej, płótno; 39,5 x 50 cm
olej, tektura; 32,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
olej, tektura; 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
Gałązki kwitnącej wiśni w dzbanie
olej, płótno; 49,5 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
olej, płótno; 34,5 x 49,5 cm;
sygn. p. g.: Zofia Albinowska
olej, tektura, 22,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
olej, sklejka, 29 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
olej, płótno; 61 x 80 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
olej, płótno; 58 x 74 cm;
sygn. p. g.: Zofia Albinowska;
na odwrocie napisy cyrylicą
olej, sklejka; 28,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
olej, sklejka, 48,5 × 53,5 cm
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
na odwrocie pieczątka firmy ramiarskiej: FILIP EBEL / Lwów / ul. Sykstuska 12.
olej, sklejka; 28,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: Zofia Albinowska
olej, płótno,
30 x 39,5 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska
Olej, sklejka, 30 x 40 cm
Sygnowany l.d.: Zofia Albinowska
olej, tektura,
25,5 x 32,5 cm,
sygn. l.d. z dedykacją: na pamiątkę pobytu we Lwowie oferuje Panu Mieczysławowi Bednarskiemu Zofia Albinowska
Olej, tektura;
wym.: 53 x 37 cm;
sygn. p.d.: Zofia Albinowska; na odwrocie nalepka z opisem z Salonu Sztuki Zygfryda Rajzera we Lwowie.
Olej, deska,
35 x 57 cm,
sygn. l.d.: Zofia Albinowska.
Na odwrocie dedykacja i data 1966
RÓŻE I ASTRY W WAZONIE, po 1920
olej na tekturze,
59 x 45 cm,
sygnowany l.d. "Zofia Albinowska"
ołówek, papier, 12,9 x 17 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska;
napis autorski p.d.: Izdebna. / 19.9.10.-
akwaforta, papier, 12,9 x 9,9 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska (ołówkiem); tytuł l.d.: Concarneau (ołówkiem)
Kościół św. Barbary w Krakowie
litografia (?) sepiowa, papier, cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Z. Albinowska (na płycie)
opisany u dołu: Kraków, Kościół św. Barbary Zofia Albinowska (ołówkiem)
olej, sklejka,
18 x 30 cm
sygn. p.d.: Zofia Albinowska
Na odwrocie naklejka TPSP we Lwowie, opis atramentem nieczytelny.
akwaforta, papier
12,9 x 9,9 cm (odcisk płyty);
litografia (?) sepiowa, papier
cm (odcisk płyty);
ołówek, papier
12,9 x 17 cm;
napis autorski p.d.: Izdebna. / 19.9.10
olej, sklejka, 22,5 x 28 cm;
sygn. l.d.: Zofia Albinowska
Olej, deska
23 x 38 cm
ołówek, papier
12,9 x 17 cm;
napis autorski p.d.: Izdebna. / 19.9.10.
Olej, płótno;
100 x 80 cm
Sygnowany p.g.: Albinowska 09
PALETA MALARSKA ZOFII ALBINOWSKIEJ-MINKIEWICZOWEJ
Sklejka;
70 x 42 cm
Paleta malarska Zofii Albinowskiej (widoczna na zachowanych zdjęciach artystki przy pracy, wielokrotnie też przedstawiana w jej obrazach).
ŚMIETNICZKA KOSMETYCZNA ZOFII ALBINOWSKIEJ-MINKIEWICZOWEJ
Drewno;
wys. 80 cm
Śmietniczka "kosmetyczna" z rączką uruchamiającą mechanizm otwierania
MARTWA NATURA Z KWIATAMI I KSIźŻKAMI
Olej, sklejka;
20 x 26 cm
Sygnowany p.g.: Zofia Albinowska
Ołówek, papier
13 x 17 cm w świetle oprawy
Sygnowany ołówkiem l.d.: Zofia Albinowska, p.d.: Istebna | 19.9.10
KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE
Litografia
12,5 x 16 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Zofia Albinowska, l.d.: Kraków, Kościół Św. Barbary
Sucha igła
13 x 9,8 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Zofia Albinowska, l.d.: Concarneau
MARTWA NATURA Z RÓŻAMI I KSIźŻKź, 1960
Olej, płótno;
44,3 x 61 cm
Na dolnej listwie krosna odręczny napis:
ZOFIA ALBINOWSKA | LWÓW 1960
Olej, sklejka;
39,2 x 48 cm
Na odwrocie nalepki papierowe (częściowo uszkodzone i miejscami słabo czytelne): "27655 Autor Minkiewicz Albinowska Z |Tytuł Owce wykonanie ol. | Cena 180 Wł. ... Data ..."; "Towarzystwo przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R. 1938 Styczeń Nr 8 |Autor Albinowska-Minkiewiczowa Zofia | Adres Lwów |Dzieło Owce 1929"; Zofia Albinowska-Minkiewiczowa |14) "Owce" | cena 150 zł | Zachęta styczeń 1934"oraz napis odręczny na sklejce: íKochanemu Zbyszkowi | w dowód wdzięczności za dobroć | otrzymaną | Krystynka | 6.7.97 Ciężkowice"
olej, tektura
34 x 42 cm
sygn. l. d.: Zofia Albinowska, Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886 - 1971)
Olej, płótno naklejone na tekturę; 34,5 x 48,8 cm
Sygnowany p. d.: Zofia Albinowska
Olej, sklejka; 14,4 x 16,6 cm
Sygnowany p. d.: Z. Albinowska
Olej, sklejka; 11,7 x 16,5 cm w świetle ramy
Sygnowany l. d.: Z. Albinowska
MARTWA NATURA Z KWIATAMI I OWOCAMI
Olej, płótno; 30 x 39 cm
olej, płótno, 25,5 x 31 cm
sygn. p.d.: Zofia Albinowska
na odwrocie podpis atramentem: Zofia Albinowska / Lwów 1970
brązu i różu subtelnie koresponduje z ciepłym kolorem kwiatów.
Olej, płyta; 40 x 49,5 cm
Olej, papier; 40 x 60 cm w świetle
Olej, deska; 43 x 52,5 cm w świetle ramy
Sygnowany l. d.: Zofia Albinowska
Olej, tektura; 14 x 17,8 cm
Na odwrocie pieczątka z napisem WIEN | A. Tagetthofstarsse Nr. 4
Praca pochodzi ze zbiorów rodzinnych.
Olej, płótno naklejone na tekturę; 24,4 x 31,2 cm
Według przekazów rodzinnych obraz przedstawia wnętrze lwowskiego mieszkania artystki, w domu przy ul. Kampiona 5.
Olej, tektura; 35 x 44 cm
Sygnowany granatowym olejem l. d.: Zofia Albinowska
Olej, płótno;
40 x 49,5 cm
olej, sklejka, wym.: 38,5 x 40 cm
"sygn. p.d.: Zofia Albinowska; Na odwrocie trzy naklejki: TPSP we Lwowie, 1933, z wystawy w Zachęcie, styczeń 1934, nieznana galeria, 5 stycznia 1934"
Olej, sklejka;
40,1 x 52 cm
Sygnowany granatowym olejem p. d.: Zofia Albinowska
olej na tekturze, 32,5 x 49 cm,
sygnowany p. d. "Zofia Albinowska", na odwrocie naklejki wystawowe oraz napisy własnościowe m. in. ołówkiem "Profesor Witold Minkiewicz" (mąż artystki)
Olej, tektura; 23,9 x 32,7 cm
na odwrocie nalepki: 1. zniszczona; 2. z numerami: "1908 | 844"; 3. z napisem odręcznym: Zofia Albinowska. Paris | 5 RUE DU Cherche - Midi | Dächerstudie | Por (?) für Rücksendung | Jeneral Auditor | P (
) Julius Albinowski | Wien IV Klagbaumgasse 17
Portret dziewczynki w stroju ludowym, ok. 1918 r.
olej na płótnie,
wymiary: 44 x 53 cm,
sygn. l.d.
Olej, sklejka, 14 x 25 cm
Sygnowany niebieskim olejem p.d.: Zofia Albinowska
Olej, tektura, 30,8 x 41,4 cm
Sygnowana granatowym olejem l.d.: Zofia Albinowska
Olej, płótno naklejone na tekturę, 34,5 x 49 cm
Sygnowany granatowym olejem l.d.: Zofia Albinowska
Olej, płótno, 35 x 50 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: Zofia Albinowska
Olej na tekturze 29 x 33 cm
Sygnowany l.d. - "Zofia Albinowska"
Olej, tektura, 45 x 46,6 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Zofia Albinowska | 1912
Na odwrocie dwie nalepki z odręcznym napisem: 1. "(...) | Albinowska Zofia | Lwów Potockiego 27 | ŤKwiaty na oknieą olej | cena | 1913"
2. nieczytelny fragment nalepki
Olej, tektura, 37,1 x 48,1 cm
Sygnowany czarnym olejem p.g.: Zofia Albinowska
Olej, płótno, 29,8 x 40 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: Zofia Albinowska
Olej, płótno, 25,2 x 35,8 cm
Sygnowany amarantowym olejem l.d.: Zofia Albinowska
Olej, tektura, 44,6 x 65,7 cm
Sygnowany amarantowym olejem p.d.: Zofia Albinowska