ZAK Eugeniusz (1884 Mogilno -1926 Paryż)
akwarela, gwasz/papier,
35 x 33 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. g.: "Eug. Zak | 08"
cena wywoławcza: Wykup abonament
(miękki werniks), na osobnych tablicach,
format arkuszy 24,5 x 19,5 cm,
sygnowanych na płytach
akwarela, ołówek, tusz, papier;
39 x 28,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Eug.Zak
technika mieszana, papier;
34,5 x 27 cm
sygn. p.g. Eug. Zak
Poémes La porte lourde en prose. Paris 1928. Édition de Galerie Zak. Druk Marcel Seheur, s. nlb. 10, 37, nlb. 3, tabl. 9 z oryginalnymi grafikami Eugeniusza Zaka, sygnowanymi na płycie (miękki werniks). 25,5 cm, opr. kart. wyd. z obwolutą. Odbito w nakładzie 300 egz. na welinie z Archez, oferowany egz. nosi nr 107.
akwarela, gwasz/papier, 35 x 33 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. g.: `Eug. Zak | 08`
technika mieszana
30.4 x 26.2 cm (w świetle ramy)
olej, płótno
78,5 x 98 cm
sygn. p.g.: Eug. Zak
olej, płótno
48x58 cm
sygn. p.d. Eug.Zak
olej, płótno;
66 x 46,5 cm
sygn.l.d.: Eug. Zak
olej/płótno, 73 x 60 cm
sygnowany l. d.: `Eug. Zak`
olej, płótno; 48,2 x 38,8 cm
sygn. l.d.: Eug. Zak
GŁOWA DZIEWCZYNY Z PROFILU, 1915-1920
akwarela, ołówek, kredka
32 x 24 cm
sygnowany l.d.: Eug. Zak
GŁOWA KOBIETY W CHUŚCIE, ok. 1916
sangwina, technika mieszana, papier
34 x 26 cm
sygnowany l.g.: Eug. Zak
tusz lawowany na papierze, 35 x 25 cm,
sygnowany p.d. "Eug. Zak". Na odwrocie oprawy: kartka wystawowa Muz. Narodowego w Warszawie i metryka ramy artystycznej, wykonanej w firmie "Renes".
olej, ołówek, płótno, 60 x 73
sygn. p.d.: Eug. Zak
Pochodzenie: Musée du Petit Palais w Genewie
Idylla - Kobieta z dzieckiem w pejzażu, 1912 / 1913
olej, płótno, 50 x 59 cm
sygn. p.g.: Eug. Zak
Kolekcja Art. B
1993 rok Depozyt Muzeum Narodowego w Warszawie
tusz, papier, wymiary w świetle passe-partout: 35 x 24 cm
sygn. p.d.: Eug Zak
na odwrociu naklejka: Muzeum Narodowe / w Warszawie / P 731 / 03
Idylla z ruinami zamku, ok. 1921
olej, płótno dublowane, 60 x 49 cm (poprzednie wym.: 56 x 46,8)
sygn. p.d.: Eug. Zak