SKARŻYŃSKI Jerzy (1924 - 2004)
29 sztuk; w tym rysunki scenograficzne, fantastyczne;
różne formaty, różne techniki; prace sygnowane.
cena wywoławcza: Wykup abonament
kredka pastelowa, papier
38 x 28 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: J.Skarżyński
W Muzeum Wyobra¼ni, przełom lat 50. i 60. XX w.
Tusz, papier
wym.: 17 x 17 cm
sygn. l.d.: J. Skarżyński; na odwrocie napis: Przekrój 649, str. 27.
Rozprawka filozoficzna, lata 70. XX w.
Tusz, akwarela, papier
wym.: 17,5 x 28,5 cm
sygn. l.d.: J. Skarżyński; rysunek w książce K. Filimoniuk, Jerzy Skarżyński, Olszanica 2004, s. 145.
Kompozycja surrealistyczna, przełom lat 50. i 60. XX w.
Tusz, akwarela, papier
wym.: 17,5 x 28,5 cm
Technika mieszana
wym.: 47,5 x 31 cm
sygn. p.d.: Skarżyński 1947.
Olej, płótno
wym.: 93 x 65 cm
sygn. p.d.: Skarżyński 89.
29 sztuk
w tym rysunki scenograficzne, fantastyczne;
AMADEUSZ: KONSTANCJA I I - PROJEK T KOSTIUMU, 1981 R.
tusz, gwasz/papier, 48 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany l.d.: `Amadeusz / Konstancja II / Skarżyński`
Bianchetti - projekt kostiumu do Nie-Boskiej komedii (1982)
niesygnowany
akwarela, papier
47.2x22.5
Rysunek ołówkiem, papier;
27,5 x 20,7 cm w świetle passe-partout
Sygn.p.d.: Jerzy Skarżyński
piórko, tusz lawowany, papier,
23,5 x 32,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana p.d. "J.Skarżyński/1947"
Walka smoków, 1977 (dwie plansze)
tusz, papier;
wym. obydwu plansz: 32 x 21 cm;
sygn.: Skarżyński;
piórko, papier;
wym.: 32 x 23 cm;
niesygn.; zbiory rodziny artysty
Piórko, papier;
wym.: 32,5 x 23 cm;
gwasz, akw., tusze barwne, pióro, pędzel, płótno,
51 x 90.3 cm
sygn. p.d.: skarżyński 87
na odwrocie na krośnie: FORMAT 90 X 51 cm | SZER WYSKOKOŚĆ, Rok 1987 "ABELARD I HELOIZA" JERZY SKARŻYŃSKI na płótnie stempel zezwalający na wywóz obrazu za granicę
akwarela, papier,
24 x 15,3 cm;
sygn. l. d.: J. SKARŻYŃSKI 69
kredka, papier;
37,5 x 27,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: J. Skarżyński