WRÓBLEWSKI Andrzej (1927-1957)
Dziecko z wyciągniętymi rękami (Kitek), 1955
olej, tempera, płótno,
cena wywoławcza: Wykup abonament
UWAGA, NADCHODZI! (NALOT, ALARM), 1955
olej, płótno, 120 x 139,5 cm;
nie sygnowany
Malowany: 11-26, 18-23, 25-30 kwietnia; 3-6, 10, 11 (ukończony), 16, 17 maja (poprawki).
Akt kobiety stojącej tyłem, 1955
olej, płótno, 120,5 x 69 cm; nie sygnowany
akwarela, ołówek, papier,
23 x 30,7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: A. Wróblewski (ołówkiem); w p.g. nr: 113;
na odwrocie akwarela "Martwa natura z lampą", niewidoczny przez oprawę
gwasz, akwarela, papier pakowy naklejony na płótno,
130 x 99 cm;
napis żółtym gwaszem
l.d.: KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ, na odwrocie płótna p.g.: ANDRZEJ WRÓBLEWSKI | KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ | kat. 365, ołówkiem na zawiniętym płótnie p.g.: 1955,
na krosnach l.g.: kat | 365 Bibl.: Andrzej Wróblewski 1927-1957. Katalog wystawy w 10 rocznicę śmierci, Muzeum Narodowe, Poznań 1967, s. 64, kat. 365.
ołówek, papier, 39,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn .l.d. wdłuż krawędzi: A. Wróblewski
Olej na płótnie 56,5 x 86 cm
Niesygnowany
Pochodzenie - kolekcja Krystyny Wróblewskiej[matka artysty]
Gwasz na papierze 29 x 41 cm
Sygnowany p.d - "A. Wróblewski"
tusz pióro, pedzel, papier,
29.8 x 42 cm
sygnowany oł. p.d.: A. Wróblewski, l.śr.: Dachy IV, p.g. napis oł.: 663
akwarela, papier,
29,3 x 42 cm (w świetle passe-partout)
wzdłuż prawej krawędzi napis ołówkiem: A. Wróblewski;
wyżej: Gimnastyczki
w p.g.rogu napis ołówkiem: 1157
ołówek, tusz, pióro, papier,
29 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. ołówkiem: A.Wróblewski
6 rysunków z cyklu Amsterdam, 1948/49
tusz/papier, 10x10 cm (każdy),
dar Galerii Zderzak
"Pejzaż miejski", 1948
akwarela i ołówek;
wymiary: 23 x 30,7 cm;
sygn. p.d.: A. Wróblewski.
Na odwrocie "Martwa natura z lampą naftową", lata 40.
akwarela na papierze;
wymiary: 13 x 18 cm; n/s.
gwasz, tusz, papier
41,3 x 28,7 cm (w świetle passe-partout) sygn. oł. l.d.: Kobiety, p.d.: A. Wróblewski, napis p.g. oł.: 85, niżej tuszem: 1000
Praca omówiona i reprodukowana w książce: - Antoni Michalak, konsultacje Anna Król, Andrzej Wróblewski. Publikacja towarzysząca wystawie: Andrzej Wróblewski, rysunki i gwasze z kolekcji prywatnej. Polska sztuka współczesna II poł. XX wieku ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu, Toruń 2003, s. 32-33, il. b. s. 63; kompozycja na odwr.: s. 33, il. b. s. 64