KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)
olej, tempera, płótno,
42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, papier
62,3 x 44,7 cm
sygn. dat. i opisany u dołu
proweniencja: Collection Hans Nagel
Olej, płótno; 33 x 27 cm
Sygn. p.d. Kobzdej/ 1962
Na odwrocie: Otwarcie/ A.Kobzdej/ 1962
olej/płótno, 114 x 86,5 cm
Pochodzenie: Galeria GaGa, Warszawa
Janikowski / Kobzdej, Galeria Piekary, Poznań, 05.2005
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 30 000 - 50 000
Do walki o wykonanie III roku planu 6-letniego, 1952 r.
offset/papier, 100,5 x 70 cm
Estymacja: 900 - 2 000
technika własna/płyta pilśniowa,
62,5 x 48,7 cm
sygnowany p. d.: `Kobzdej`
POCHODZENIE :
Fundacja Signum , Poznań
Katalog aukcji Domu Aukcyjnego Agar-Art z dnia 20.11.2004 r.
Estymacja: 40 000 - 50 000
olej/płótno,
50 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Kobzdej 1961`
opisany na odwrociu: `ALEKSANDE R KOBZDEJ 1961 r. | "BRZEG " | 90 x 50 cm`
Estymacja: 48 000 - 68 000
olej, tempera, płótno, 42,5 x 109 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej / 1958
na odwrocie: Al. Kobzdej / Warszawa, nalepki z numerami
oraz dwie nalepki wystawowe z danymi obrazu (w jęz. włoskim i polskim).
olej/płótno,
73 x 60 cm,
sygnowany p. d.: `Kobzdej | 1959/60`,
na odwrociu nalepka z RAYDON GALLERY w Nowym Jorku
Estymacja: 45 000 - 55 000 zł
olej/płótno,
41 x 24 cm,
na odwrociu opisany na blejtramie: `14 "INTERVALLE" ` oraz na płótnie: `Aleksander | Kobzdej | 1959`
Estymacja: 12 000 - 18 000 zł
Bez tytułu - kompozycja abstrakcyjna
technika mieszana ,papier,
64 x 52 cm,
sygn. p.d.: Kobzdej 59
tusz, gwasz/papier,
45,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 1 600 - 2 400 zł
62,5 x 48,7 cm
sygnowany p. d.: `Kobzdej`
POCHODZENIE: aukcja Dom Aukcyjny Agra-Art.
LITERATURA: Katalog aukcji Domu Aukcyjnego Agar-Art z dnia 20.11.2004 r.
DO WALKI O WYKONANIE III ROKU PLANU 6-LETNIEGO, 1952 R.
offset/papier
100,5 x 70 cm
Rzadkie!
olej/płótno, 30 x 40 cm
sygnowany p.d.: `Kobzdej | 65`
na odwrociu dedykacja: `Dla Eli i Dawida | Aleksander Kobzdej | 1965`
pochodzenie: praca podarowana przez artystę aktorce Elżbiecie Czyżewskiej i jej pierwszemu mężowi
tusz, gwasz, papier, 44,5 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: 19.9 / 1968. / Kobzdej / le Rocher